Sari la conținut

Cumpar Amortizoare


Alex_83
 Share

Postări Recomandate

Va rog eu frumos sa nu ma injurati ca am pus anuntul aici si nu la bursa, dar acolo il pun degeaba.

Cumpar amortizoare scurte si arcuri pt ele. Lungimea intre gaurile de prindere intre 25-27 cm. Cele de 33cm pe care le am sunt f inalte. Vreau sa le pun pe un cadru de voshod pe care vreau sa-l chopperesc.

post-7252-1166299972_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog eu frumos sa nu ma injurati ca am pus anuntul aici si nu la bursa, dar acolo il pun degeaba.

Cumpar amortizoare scurte si arcuri pt ele. Lungimea intre gaurile de prindere intre 25-27 cm. Cele de 33cm pe care le am sunt f inalte. Vreau sa le pun pe un cadru de voshod pe care vreau sa-l chopperesc.

daca ti-s bune de MZ ES 250 am eu...dar cred ca sunt prea mari totusi...pt orice eventualitate /index.php?...pid=578762& . bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit mai dedemult niste amortizoare de mz es dar am impresia ca se duc in 40 de cm.

Ma gandeam si eu sa bag flexul in ea, dar n-as vrea sa imi para rau dupa aceea. M-am mai gandit la amortizoare de mz RT dar si pt astea tre sa tgai si apoi sa sudez.

Inca mai sper sa gasesc amortizoare scurte, iar daca nu si nu atunci o sa bag si flexul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit mai dedemult niste amortizoare de mz es dar am impresia ca se duc in 40 de cm.

Ma gandeam si eu sa bag flexul in ea, dar n-as vrea sa imi para rau dupa aceea. M-am mai gandit la amortizoare de mz RT dar si pt astea tre sa tgai si apoi sa sudez.

Inca mai sper sa gasesc amortizoare scurte, iar daca nu si nu atunci o sa bag si flexul.

ok, bafta! si dupa ce o termini sa ne arati si noua rezultatul muncii :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dece sa-ti para rau daca bagi flexu in ea? uitate la simsonu din poza, io zic ca ar iesi f bine, nu is io expert in choppere, dar dupa parerea mea un choppe adevarat tre sa a aiba motor v2 mare, furca lunga, iar pe spate sa fie o bascula hadtail, dotat cu o roata cat mai groasa si aripa cat mai aproape de ea, moto v2 mare sa zicem ca pica, dar restu le poti face dupa parerea mea

 

Bafta la chopperit si asfalt uscat :bow:

post-6144-1166355187_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa iti lasi rinichii pe soselele patriei daca nu folosesti amortizoarele [ca sa nu mai spunem ca s'ar putea sa apara si fusuri in cadru dupa o perioada - toate socurile sunt preluate de cadru, nemaifiind "inmuiate" de suspensie]... i'ai pus furca de jawa? poti sa o omologhezi cu noua dimensiune de roata?

 

Later edit: arata destul de fain in poza ta... dar parca ar avea nevoie de o toba cu o linei mai clasica... mai rotunjoara, ceva... :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i'ai pus furca de jawa? poti sa o omologhezi cu noua dimensiune de roata?

 

Later edit: arata destul de fain in poza ta... dar parca ar avea nevoie de o toba cu o linei mai clasica... mai rotunjoara, ceva... :bow:

 

Motocicleta e inmatriculata pe numele meu si cu itp -ul valabil inca 2 ani fara 2 luni. deci nu prea am ce sa omologhez.

 

Tobele deocamdata sunt cele originale.Deocamdata nu stiu daca o sa pastrez motorul asta asa ca o sa vad ce fac si cu tobele.

 

Daca nu gasesc amortizoare mai scurte o sa modific prinderile si o sa le inclin pe astea mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Motocicleta e inmatriculata pe numele meu si cu itp -ul valabil inca 2 ani fara 2 luni. deci nu prea am ce sa omologhez.

 

Tobele deocamdata sunt cele originale.Deocamdata nu stiu daca o sa pastrez motorul asta asa ca o sa vad ce fac si cu tobele.

 

Daca nu gasesc amortizoare mai scurte o sa modific prinderile si o sa le inclin pe astea mai mult...

 

am eu unele de hoinar daca te ajuta cu ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, dar dupa parerea mea un choppe adevarat tre sa a aiba motor v2 mare, furca lunga, iar pe spate sa fie o bascula hadtail, dotat cu o roata cat mai groasa si aripa cat mai aproape de ea,

 

Dupa parerea ta , dar nu si adevarat. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar din cate am vazut si pe la tv, toti mari costructori de chopper au ales acestea.

e adevarat ca fiecare chopper ar trebui sa aiba ceva unic, ceva orginal...ma rog, cum am mai zis, nu ma pricep la chopperit :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...