Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL! Motociclist ucis la Poarta Albă!


Rykwac
 Share

Postări Recomandate

Un accident mortal a avut loc în urmă cu câteva minute în localitatea constănțeană Poarta Albă.


Potrivit primelor informații, accidentul a avut loc pe DN 22C. Un motociclist a murit după ce a intrat în coliziune cu un autoturism.


- informații în curs de actualizare -


http://www.reporterntv.ro/flux/accident-motociclist-ranit-in-poarta-alba




Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In primul rand nu avea ce sa caute pe motocicleta daca nu avea permis(si avea si numere false...). Nu esti motociclist din moment ce nu ai dreptul de a conduce. Fiecare pasare pe limba ei piere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu avea ce sa caute pe motocicleta daca nu avea permis(si avea si numere false...). Nu esti motociclist din moment ce nu ai dreptul de a conduce. Fiecare pasare pe limba ei piere.

Daca tot va dati cocosi pe internet invatati si voi cateva notiuni de genul: vina morala, vina legala, element care a determinat accidentul, cauze care au favorizat producerea accidentului, care e pedeapsa si implicatiile pentru conducerea unui vehicul fara a poseda permis de conducere, care e pedeapsa si implicatiile pentru ucidere din culpa, care sunt efectele/consecintele fiecaruia, bla bla-uri dastea! Ca voi pastia care nu au permis ii scoateti deja criminali in serie...;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ceea ce am inteles.. omul avusese anterior multe scutere si niste atv-uri..

Doar ce-si cumparase motocicleta aceasta.

 

Cei care se urca pe motocicleta si nu au permis.. si totodata nu au un minim de cunostinte despre motociclete.. despre pozitionarea pe banda atunci cand te afli intr-o localitate aglomerata.. franare.. ocolire obstacole in viteza si totodata pe franare.. mai multe rahaturi.. nu ii numim tocmai criminali in serie.. ci mai degraba sinucigasi in serie.. mai ales pe soselele noastre unde soferii se gandesc la toate rahaturile si uita efectiv ca trebuie sa fie si atenti la volan.

 

Oricum, Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu Coby. Nu este motociclist până nu are permis așa cum unul care se urcă în mașină și conduce nu are titlul de conducător auto atunci când nu are permis.

Faptul că umbla cu număr fals (de pe ATV) la vârsta de 40 de ani mă face să mă gândesc că nu era foarte responsabil... Adică riști pușcărie pentru ce?

Regret că a murit un om și mai ales că nu e doar din vina lui. Regret că se întâmplă atât de multe accidente dar cred că acestea se pot numi uneori ”selecție naturală”.

Vă rog nu aruncați cu pietre în mine pentru aceste afirmații.

 

Dumnezeul să-i ierte păcatele și să-l odihnească în pace.

Condoleanțe familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, uite de asta nu te plictisesti niciodata in judetul asta. E plin de boi si vaci bipede. Unde ati mai vazut voi asa ceva? Si sa mai conduca si motorete si masini. Iar uneori mai sunt calare si pe biciclete...

» Post actualizat in 06 Aug 2015 05:02

PS: unul nou, in intersectie la CET (aurel vlaicu cu dezrobirii) :) Din fericire e in viata, probleme la un picior inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tipa care i-a taiat calea sa aibe nopti nedormite.....

Man, stai calm, ca nu au prea multe remuscari astia. Viata merge inainte... cat timp nu exista pedepse serioase, sa fie dat cate un exemplu din cand in cand, sa fie un precedent serios, soferii nostri nu sunt motivati sa aiba grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se va face expertiza si vor concluziona ca viteza a fost mult prea mare si dupa vreo doi ani de plimbat prin tribunale domsoara va fi libera si fericita . Victima va ramane singurul vinovat .Viata merge mai departe iar faptul ca nu poseda permis de conducere va fi cireasa de pe tort ptr avocatul ei .

Editat de 5129114
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se va face expertiza si vor concluziona ca viteza a fost mult prea mare si dupa vreo doi ani de plimbat prin tribunale domsoara va fi libera si fericita . Victima va ramane singurul vinovat .Viata merge mai departe iar faptul ca nu poseda permis de conducere va fi cireasa de pe tort ptr avocatul ei .

+1

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia care nu au permis n-au ce cauta la ghidon , punct . Nu se intampla nici un accident daca " decedatul " statea in banca lui .

Si , da , toti cei fara permis ( care conduc masini/ motorete ) sunt criminali sau victime din vina lor .

 

Titlul nu este corect ( motociclist pe dracu ... ) .

 

 

Sunt de acord cu Coby. Nu este motociclist până nu are permis așa cum unul care se urcă în mașină și conduce nu are titlul de conducător auto atunci când nu are permis.

Faptul că umbla cu număr fals (de pe ATV) la vârsta de 40 de ani mă face să mă gândesc că nu era foarte responsabil... Adică riști pușcărie pentru ce?

Regret că a murit un om și mai ales că nu e doar din vina lui. Regret că se întâmplă atât de multe accidente dar cred că acestea se pot numi uneori ”selecție naturală”.

Vă rog nu aruncați cu pietre în mine pentru aceste afirmații.

 

Dumnezeul să-i ierte păcatele și să-l odihnească în pace.

Condoleanțe familiei.

Adevarat exemple de urmat pentru umanitate! Deci un accident nu se intampla daca autorii nu sunt acolo si conducerea unui vehicul fara permis e dovada clara de retardism mintal si se pedepseste cu moartea! Slava domnului ca persoana vinovata de producerea accidentului avea permis de conducere, ne-a aratat ea cat de mult face diferenta detinerea plasticului! :wacko:

» Post actualizat in 06 Aug 2015 07:07

nasol ca nu avea permis, ne pune pe toti intr-o lumina negativa

.

Ai dreptate, tu esti adevarata victima in urma acestui accident!

 

Ps: incearca sa ii dai in judecata, tot aud ca se dau despagubiri destul de frumusele in cazul accidentelor grave/mortale!

Editat de @jinx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

1.Ai dreptate, tu esti adevarata victima in urma acestui accident!

 

2. Ps: incearca sa ii dai in judecata, tot aud ca se dau despagubiri destul de frumusele in cazul accidentelor grave/mortale!

1. eu sigur nu sunt colegule.....

2. inca traiesc, nu-i dau in judecata....., dupa ce mor o sa cer despagubirile :)

 

in alta ordine de idei, mi-am spus clar (si de mai multe ori) puntul de vedere despre neacordarea de prioritate....., si depre circulatia fara permis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, stai calm, ca nu au prea multe remuscari astia. Viata merge inainte... cat timp nu exista pedepse serioase, sa fie dat cate un exemplu din cand in cand, sa fie un precedent serios, soferii nostri nu sunt motivati sa aiba grija.

Stai calm, ca daca ia unul 20 de ani pt ucidere din culpa(adica o greseala de 2 secunde cand tasteaza pe telefon,schimba postul de radio sau isi intoarce capul in spate) absolut toata lumea numai cu asta in cap o sa conduca si nu o sa mai miste nimeni un deget! Imi si imaginez cateva milioane de oameni zi de zi cand sunt la volan cum stau cu gandul ca ar putea produce un accident mortal si ar lua 20 de ani de puscarie. De altfel, mi se pare absolut normal sa mai distrugi inca o viata/familie pentru o greseala, actiune total neintentionata de 1 secunda. Actiuni de genul modernizarea drumurilor, promovarea intensa a campaniilor de constientizare in trafic, dispunerea agentilor de circulatie pentru prevenirea si fluidizarea traficului(nu a amenzilor pentru expirarea valabilitatii a celui de-al 2-le extinctor) nu intra in calcul si nu intereseaza pe nimeni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...