Sari la conținut

Turat motoare (sau liniuțe) noaptea în fata spitalului Marie Cur


sora13
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Este putin ironic ca pustanii astia pasionati de galagie nimeresc motoare care inca rezista eroic la abuz prostesc , pe cind oameni seriosi au ghinionul sa dea de motoare care sunt deja bulite. Personal nu ma deranjeaza dar nu am prunci mici . Si daca ar fi sa aleg intre zgomot de motor si manele...., deja incepe sa imi placa . Acum ceva ani m-am distrat la maxim cind un vecin , racer intre blocuri, era suparat nevoie mare ca epava lui se accelera singura daca lua de ghidon putin mai mult la dreapta, si la speriat de citeva ori. De mers la mecanic nu putea fi vorba pentru ca e pe bani , asa ca omu si-a facut un traseu in care nu mai avea nevoie sa faca manevra periculoasa si a continuat sa se distreze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator darcocbr

Un post de toata rusinea :)).

 

 

rabda omul , tace din gura dar cand vede/citeste asemenea tampeii nu mai rabda.............................de fapt cred ca tu nu prea mergi pe motor , ai motocicleta ca asa este la moda ,altfel nu se explica prostiile pe care le debitezi , esti doar o oaie din turma de genul celor care vocifereaza si cer statului legi , reguli aberante iar apoi sistemul (statul)ascultand/citind genul asta de vociferari ale unor "babe" incepe sa introduca limitari ale drepturilor ,libertati ale omului . cum ma sa spui ca dupa ora 18 sa nu mai circule motociclete ? esti normal la cap ? esti doar posesor de motocicleta sau si utilizator ?

Incep sa cred ca voi astia care comentati ca auziti o motocicleta noapte sunteti niste oameni care va doriti sa suferiti , va place sa va plangeti ...vai ce suferim noi ...vai nu se mai poate trai in oras , tata nu iti place zgomotul poti sa o iei incetisor spre o casa la tara NU AI CE CAUTA IN ORAS !! voi astia care comentati ca nu suportati zgomotul sa stiti ca viata la oras pentru voi este prea grea , trebuie sa alegeti calea mai simpla : la o manastire acolo ai liniste ,bagi si cate o rugaciune ptr sufletul necredinciosilor ce merg noaptea pe motoare sau na ca in loc sa tina motoarele in garaj aleg sa mearga pe ele ,sau poate o casuta la tara , te apuci de agricultura ecologica acolo vei asculta doar sunetul greierilor

Stau pe o strada circulata noaptea de motoare , dar nu comentez precum o baba , pentru ca stiu clar ca motociclistul ala vine de la munca la ora aia , si este utilizator .Nu posesor care iese pana in ora 18 cu motorul ca na seara nu il poate vedea pasarile de la terasa sau de pe strada

La mine in cartier seara ies "bondari" si rup soseaua se aude pana la mine in dormitor cum rup motoare pe valea oltului sau pe prelungirea ghencea dau in ele parca isi ia zborul o escadrila de avioane . dar ies eu sa tip ? comentez eu aici pe forum ?nu , nu sunt un mos nebun sau vreo baba sarita de pe fix .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am iesit in "tinerete" citeva seri cu mobra, am mers numai in treptele 1-a si a 2-a din Berceni pina in Herastrau, im placea cum se aude Yoshimura pe F4. Stiu ca ma parasise femeia, era singur si trebuia sa fac ceva compensator (nu-i o gluma). Vara urmatoare eram cu o domnisoara cu 17 ani mai tinara ca mine si abia daca mai aveam timp 1 data pe luna sa mai scot mobra, lipsa de timp, domnisoara in cauza mai avea o prietena si mai tinara, cu care ma intilneam dupa ora 22pina la ora 24-01. Cadeam lat de oboseala.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@marinarul - oricat de mult imi plac motocicletele - daca as avea idioti de genul prin fata geamului ar iesi nasol pentru baieti. Vezi ce am zis mai inainte despre libertate.

Una e sa treaca cineva in drum spre casa mergand decent, alta e sa rupa norma - ca deh, nu le face nimeni nimic. Daca se nimereste sa imi trezeasca cineva copilul in mod constant - bata pe ghidon si il alerg cu enduroiu pana prind ocazia sa ii inmoi oasele. Macar sa trezeasca cartierul urland de durere, nu chinuind un fier amarat.

 

Mai cititi inca o data ce spune initiatorul topicului.

 

Va rog sa inchideti ochii si sa va imaginati un salon de copii (sunt acolo de la 0 luni in sus), dormind linistiti intr-o atmosfera incarcata, unii abia au atipit dupa injectii, altii tocmai au fost operati in ziua aia si se trezesc din anestezie, parinti in soc care astea sa vada daca copilul lor va trece noaptea. Si brusc - moto GP la miezul noptii pentru ca un frustrat simte nevoia sa isi arate barbatia intre blocuri. copilul se trezeste, incepe sa planga, socul sonor genereaza spasme, reactii, parinti resimt evenimentul ca pe un pumn in stomac si unii pot avea caderi nervoase = pentru ce ? Asa e ca merita sa fie arsi masiv prin buzunare si eventual ca la americani - arest pana ii vede un judecator ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, dau si eu cu scrisu pe aici avand in vedere ca stau in berceni, pe brancoveanu, deci stiu despre ce e vorba.
am mai vazut motoarele alea care se plimba pe bulevard si ziua, este un gsxr albastru cu alb si inca o trompeta neagra (nu mi am dat seama ce e). pe cei 2 baieti i am vazut cu ochii mei, la semafor (fiind ROSU) pe secuilor, cum stateau si turau motoarele ca tampitii. si nu o data

bag mana in foc ca sunt niste pusti teribilisti care ... nu au nici un respect fata de nimeni, cu atat mai putin fata de ei

 

am si eu o motocicleta galagioasa. dar cand ma intorc seara din oras frate, nu e greu sa o tii si tu in ture mai mici ... e vorba de respect si educatie, de nimic altceva .. unora pur si simplu le lipsesc ambele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am iesit in "tinerete" citeva seri cu mobra, am mers numai in treptele 1-a si a 2-a din Berceni pina in Herastrau, im placea cum se aude Yoshimura pe F4. Stiu ca ma parasise femeia, era singur si trebuia sa fac ceva compensator (nu-i o gluma). Vara urmatoare eram cu o domnisoara cu 17 ani mai tinara ca mine si abia daca mai aveam timp 1 data pe luna sa mai scot mobra, lipsa de timp, domnisoara in cauza mai avea o prietena si mai tinara, cu care ma intilneam dupa ora 22pina la ora 24-01. Cadeam lat de oboseala.

 

17 ani ????

ce-ti mai plac prospaturile !!!!

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...