Sari la conținut

BMW F800ST


florin_r2
 Share

Postări Recomandate

Salut! Mai sunt pe forum colegi cu F800s /st? Eu sunt proaspat posesor si m-ar interesa un schimb de experienta cu alti posesori in special pe partea tehnica/intretinere.

Am gasit 2 topice dar vechi (2007/2008).

 

Multumesc.

Editat de florin_r2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. Motocicleta mea este o sectiune in care iti faci un topic in care povestesti despre motocicleta ta.

 

La motociclete de strada poti deschide un topic despre motorul pe care il detii si sa discuti cu ceilalti posesori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitie! Din ce am citit pe forumuri, modele pe curea fac probleme. Roata dintata capata joc prematur. Unele au suferit din nou dupa schimbarea ei relativ repede. Posibil sa fie defect de proiectare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F800s /st

Cum ziceam, esti cam singur pe lume. Desi e este un motor cu consum redus, putere ok pentru uzul curent, este destul de scump pentru a fi luat in vedere.

 

Mi-as fi dorit sa merg pe un F800R, dar nu am gasit la testdrive la Bavaria, iar anul acesta am fost mai lenes si nu am incercat. Am incalecat un F800S. Foarte placuta este.

F800ST am vazut doar pe loc, cand l-a luat pt testdrive persoana de aici. Deocamdata nu am planuri sa schimb motoreta, si nici vreun model la care as vrea sa trec. Cand aveam GS500, cam tanjeam dupa F800R.

 

Nu pui si tu niste poze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Mai sunt pe forum colegi cu F800s /st? Eu sunt proaspat posesor si m-ar interesa un schimb de experienta cu alti posesori in special pe partea tehnica/intretinere.

 

Uite aici topicul dedicat seriei F800 de strada: /index.php?/topic/696387-bmw-f800-r-s-st-gt/

 

Nu esti singur, mai sunt cativa posesori de S/ST cu siguranta. Si mai nou de F800GT (inlocuitorul ST-ului).

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Multumesc pentru raspunsuri. Pentru colegul care voia poze, atasez 2. (singurele pe care le am momentan in laptopul de serviciu :-) )

 

Intr-adevar pare ca sunt destul de singuratic prin Bucuresti cu modelul acesta. Nu am mai vazut nici macar in trafic altul. Dar in schimb am vazut multe GS -uri. Sunt destul de populare printre firmele de paza.

 

Ma intereseaza ce uleiuri folosesc alti posesori. Eu am 10w40 7100Motul si am urmatoarea problema. Can se incinge motorul si cutia (dupa mers mai mult in oras), schimba destul de greoi in vitezele inferioare. Vi se intampla si voua asa ceva?

 

Toate bune,

Florin

post-46284-0-98954400-1442400359_thumb.jpg

post-46284-0-92948500-1442400365_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...