Sari la conținut

Miercuri 18.11. Piatra arsa.Transbucegi.


Honda60
 Share

Postări Recomandate

Pentru ca se anunta vreme buna pt. miercuri (20°,partial innorat ) propunem o plimbare pe transbucegi pana la piatra arsa si retur. Vom verifica si stadiul executiei noii linii de telegondola cota 1400-cota 2000 (pasionatii de ski stiu despre ce e vorba). Plecarea la 9.30,petrom miorita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi erau o multime de idioti cu conserva care taiau curbele mai ales in zonele inguste

multi cu lamai in luneta abia tineau volanul si au plecat pe serpentine

sus era plafon de nori dar asfaltul uscat

5 grade pe la ora 3-3.30

zona noua spre platou asfalt ok zona veche dinspre sinaia naspa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu deranjeze ca mai invit citiva colegi, dar cind voi vorbi cu "colega mea de viata" in vederea unei noi invoiri ...... sa am mai multe argumente . :crack:


» Post actualizat in 16 Nov 2015 08:16

Catalin?

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers ieri pe transbucegi, frigut, insa uscat pe jos (ora 15-16).

Problema ramane portiunea dinspre Sinaia, unde e plin de denivelari si gropi.

 

Daca e chiar cum ziceti voi de frumos, incerc sa imi iau liber sa vin si eu :) as mai plusa si cu niste serpentine Rucar - Poiana Brasov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers ieri pe transbucegi, frigut, insa uscat pe jos (ora 15-16).

Problema ramane portiunea dinspre Sinaia, unde e plin de denivelari si gropi.

 

Daca e chiar cum ziceti voi de frumos, incerc sa imi iau liber sa vin si eu :) as mai plusa si cu niste serpentine Rucar - Poiana Brasov

Si asta suna bine :Predeal , Rasnov,urcare in poiana si intoarcere prin Brasov,Sinaia...numai curbe ! Decidem in functie de vreme si de timp.. Luam in calcul si o pauza de masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu deranjeze ca mai invit citiva colegi, dar cind voi vorbi cu "colega mea de viata" in vederea unei noi invoiri ...... sa am mai multe argumente . :crack:

» Post actualizat in 16 Nov 2015 08:16

Catalin?

Salut . si merci de mesaj dar ... cred ca de data asta lipsesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si asta suna bine :Predeal , Rasnov,urcare in poiana si intoarcere prin Brasov,Sinaia...numai curbe ! Decidem in functie de vreme si de timp.. Luam in calcul si o pauza de masa.

Ma bucur ca sinteti flexibil, eu ies sa mobresc, in general evit sau caut sa evit treseele facute de prea multe ori in acelasi an, in rest ...... vorba celor mai in virsta - miercuri mergem spre nord. :)

» Post actualizat in 16 Nov 2015 10:33

Salut . si merci de mesaj dar ... cred ca de data asta lipsesc

Ne vedem cu alta ocazie .... nu-i bai.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca unul pe lista pt.maine.Deci la ce ora plecati de la Petrom miorita? ca eu va astept pe DN1 imediat dupa intrarea spre Snagov,ma lipesc de grup din mers ca nu aveti unde opri acolo.Eventual un tel cand o luti din loc la 0747496492.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca alegem varianta Predeal,Rasnov,Poiana, vor fi 80-100 km.in plus,deci vom fi la limita cu timpul rezonabil de tura. Se micsoreaza si timpul pauzei de masa, situatie in care putem sa oprim la mc-ul din Brasov pt.ceva rapid. Din aceste motive propun intalnirea la 9.30 la petrom miorita pt.stabilire traseu si plecare la 9.45-10.00. Pe Adisis il voi suna eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...