Sari la conținut

Wunderlich, sistem 2WD in teste pt r1200gs


Postări Recomandate

Pe scurt, motor electric ce produce cam 13 cai, maxim 20 km/h (si cu functie de marsarier la aproape 2km/h), se incarca de la energia produsa de franare.

Nu cred ca o sa coste cat niste crashpad-uri :)

 

detalii

http://www.visordown.com/motorcycle-news--general-news/the-two-wheel-drive-r1200gs/30632.html

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si la automobile, partea cea mai costisitoare, voluminoasa si complicata este stocarea energiei electrice/acumulatorii. O parte din energie este produsa si prin franarea recuperativa, este binevenita. Oricum, se fac pasi importanti in dezvoltarea motocicletelor cu propulsie electrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt, motor electric ce produce cam 13 cai, maxim 20 km/h (si cu functie de marsarier la aproape 2km/h), se incarca de la energia produsa de franare.

 

Am postat stirea asta pe topicul dedicat GS LC, in urma cu o luna si jumatate, cand a aparut. Intr-adevar, in germana, dar de atata timp cine vroia gasea linistit info in engleza. Nu stiu daca mai merita deschis un topic separat.

/index.php?/topic/684988-noul-bmw-r1200-gs-2013/?p=4087624

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita topic separat , mai ales ca este vorba de un BMW :crack:


» Post actualizat in 05 Jan 2016 07:13

P.S : mai ales daca este vorba de un model de care sunt indragostit iremediabil ..... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...