Sari la conținut

As vrea sa probez un Shark Speed-R marimea M


dan.c.
 Share

Postări Recomandate

Va salut! Dupa cum spune si titlul as vrea sa probez un Shark Speed-R marimea M deoarece vreau sa il achizitionez de pe fc-moto.

Are cineva asa ceva in Craiova? Bineinteles, vin la proba cu cagula :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am probat casca la SMAEB si nu o recomand, deoarece viziera se deschide extrem de greu cu manusa, efectiv te chinui si iti faci o mie de draci. Locasul acela mic unde bagi degegul si impingi ca sa o ridici este aproape imposibil, prea aplatizat. Totusi e decizia ta.

ps: iti recomand hjc rpha-ST, cam aceeasi bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt curios ce pret ai pe fc-moto (de la 260E in sus) de nu-ti convine pretul de aici

http://www.motorteam.ro/magazin-echipamente-moto/casti-moto-shark?filter=417

250E, la care nu cred ca platesti trasnport - sau e 20ron - si zutn sigur ca o poti returna in caz de ceva.

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de casca asta:

www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectID=80400390&ViewAction=ViewProduct

Cei de la motorteam au varianta Carbon Run, nu Carbon Skin care imi place mie. Sunt sigur ca ar putea sa imi aduca.

Momentan pe fc-moto e cu 100lei mai ieftina. Eu urmaresc sa prind o reducere considerabila pe fc-moto. Daca nu o vor reduce clar ma orientez spre motorteam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorteam are varianta Carbon Skin care te intereseaza pe tine. Verifica link-ul de mai jos.

http://www.motorteam.ro/magazin-echipamente-moto/casti-moto-shark?filter=414

Daca stateai in Bucuresti era mai simplu, veneai la magazin, probai casca si apoi o comandai de unde ai fi vrut tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.helmexpress.com/shark-race-r-original

Eu am luat-o pe cea verde masura M, desi in prealabil comandasem L (59 cm are circumferinta capului) si imi era mare.

Arunca un ochi si aici poate gasesti un pret mai bun. 17 euro a fost transportul. Pe 28 decembrie am dat comanda, pe 31dec era la mine pe cap in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-ul a fost cumparat de pe https://www.motorradbekleidung.de/ , site care nu trimitea in Romania cand am dat comanda. L-am vandut unui prieten in tara :D

Cei de la care am luat acum casca sunt nemti. Am vazut ca au un certificat de unde rezulta ca sunt site de incredere. Daca am dat comanda pe 28 dec si a ajuns pe 31 dec din Germania sunt mai mult decat seriosi. Se poate returna casca in termen de 14 zile si presupun ca pretul de retur este tot 17 euro.

Nu stiu cum se comporta Speed R-ul , dar pot sa iti spun ca am dat o tura de 40 km cu Race R- ul, marimea necorespunzatoare, fara cagula si a fost foarte silentioasa. Eu unul o recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am din toamna Shark Speed R comandata de aici marimea L

https://www.motocard.com/cascos/shark-speed_r_series2_carbon_skin_carbon_white_black_dwk.aspx

 

Pe vremea aceea casca am cumparat-o cu 290euro. Era mult mai ok pretul. Am cautat toata vara casti, gen Hjc rpha-st , scorpion exo...gt si ultima a fost shark speed r carbon skin in bicuresti. Senzatia a fost impresionanta. M-a lasat cu gura deschisa, cand mi-am bagat bostanul, casca nu ma apasa nicaieri, imi statea uniform pe cap si simteam cum mi se aseaza perfect. La urechi si tample nu am nici un fel de presiune si, mai mult, trece aerul de la ventulatie foarte bine. Super ventilata casca. Arata bestial carbonul. Ochelarii face toti banii, doar ca pentru gustul meu era mai bine daca erau putin mai fumurii (poate ca trebuie sa ma obisnuiesc deoarece pe casca veche, Shark Rsi aveam geam fumuriu iridium.) dar cred ca o sa ii lipesc ceva folie fumurie(de aceea pentru geamuri la masini) ca sa ii mai inchid. Geamul castii se deschide foarte usor odata ce stii unde e pinul acela. Ochelarii se urca si coboara foarte usor.

In final m-am decis pentru Shark in ciuda faptului ca vroiam sa schimb marca (de 10 ani tot shark utilizez) dar dupa ce am incercat 2..3 modele de casti, tot la Shark am ramas. Au evoluat foarte mult si spun asta pentru ca diferentele intre Shark RSI care il am din 2009 si shark speed r de acuma se poate simti evolutia atat la materiale cat si la pinlock de la geam sau grosimea geamului.

Inca ceva si inchei, grosimea geamului e de 4 mm daca bine imi aduc aminte si spre capete e de 3mm, iar cand am inchis geamul castii, s-a facut liniste instantaneu.Antifonare perfecta. Un pas inainte, si unul foarte mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, pretul e excelent. Mersi! La cea pe alb mai au doar marimi mici, dar la cea rosie cum o vreau eu au toate marimile. Cu tot cu reducerea aia de 5% ce sper sa se aplice pe langa cea de 20 as iesi la 320E. Vad ca zic ca e transportul gratuit. Asa e? In cat timp ai primit-o? A venit ambalata corespunzator?


» Post actualizat in 06 Jan 2016 22:10

L.E. La miezul noptii expira codul de 5% asa ca n-am mai rezistat si am dat comanda. :D

Am cautat reviewuri pe net si lumea zicea lucruri bune despre spaniolii cu pricina.

Mersi mult de pont!

Editat de dan.c.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dada stai linistit is ok. Am primit cam intr-o saptamana si ceva....2 cel mult ajunge sigur. A venit ambalata in cutia originala plus alta de carton maro. Eu tot timpul mi-am luat de la ei, si am fost multumit (am fost chiar la ei in magazin deoarece locuiam in apropiere) si acuma am decis sa mi-o cumpar ( inainte am incercat una in magazin in bucuresti) si am comandat-o. Au ,cred, cele mai bune preturi. Si daca ai ceva probleme cu casca o returnezi si nu platesti nimic (daca e vina castii sau a lor). Mie mi s-a intamplat ca ochelarii sa fie putin Intr-o parte si calota castii prezenta mici desperfectiunii datorita fibrei de carbon din care este facuta. Fiind fin fibra se face manual iar aceasta fibra este "tesuta" iar din aceasta impeltitura de fibre lipsea un fir si ceva desperfectiuni in lateral asa ca am decis sa o returnez (nu inainte de a suna si vb cu ei, spaniola sau engleza) si dupa 3 saptamani am avut-o din nou acasa iar acuma sunt fericit. Mi-au schimbat din nou casca in afara de interior deoarece prima a fost purtata.

P.S pana la urma ce model ti-ai luat?? Carbon skin cu rosu pe "bot" si in spate??

» Post actualizat in 06 Jan 2016 23:20

Si apropo, zicea un coleg mai sus ca au Shark la Motorteam. Acolo am gasit un model carbon care l-am incercat. Am plecat incantat din acel magazin si nu am mai vizitat nici un alt magazin din acel moment. Am comandat-o deindata ce am ajuns acasa. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...