Sari la conținut

Kawasaki 1400 gtr


bogdanwyp
 Share

Postări Recomandate

Doresc sa achizitionez un astfel de model. Ma poate ajuta cineva din Bucuresti sa o pot incerca , sa pot macar sa stau in sa sa vad cum ma incadrez? Va multumesc.

daca nu ai macar 85-90kg e f greu sa o manevrezi la viteza mica(eu am 74 kg si nu reusesc sa o ridic decat f greu pe cricul central)... are masa maxima peste 500kg,este lunga si lata greu de manevrat in spatii inguste,in schimb treaba se schimba la drum..e ca o locomotiva,trage la fel in orice treapta si indiferent de incarcare....pozitia de condus e f buna dar dupa 200-250 km tot iti amorteste fundul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu am vazut prea multe astfel de motociclete in Romania, de fapt am vazut doar una si nici aia nu stiu daca era inmatriculata in Romania. Aceeasi problema, cu "probatul" am avut si eu din moment ce nu sunt prea multe M1500 asa ca am mers pe instinct siam probat-o dupa ce mi-am cumparat-o.

Cu privire la oferte cred ca deja ai studiat mobile.de

Succes la vanatoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

textex si road-runner 1400, de ei vorbeam.

Site-ul ala este ceva orientativ, care nu are nicio legatura cu feelingul real.

GTR-ul este superb, ti-am raspuns cu mai multe detalii la PM-ul tau. La inaltimea si greutatea ta iti vine manusa, ia-l fara sa-l mai probezi, ambii dintre cei doi posesori de mai sus sunt la fel de inalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cel putin 2 useri de pe aici care au, unul e textex, cel mai probabil te poti sui pe ea la primavara sa vezi cum stai, da-i un mesaj.

Multumesc mult, ma tot uit pe net si m-am debusolat de tot. Parca mi-ar face cu ochiul si un rt 2009-2010 dar cam sare de buhget sau are peste 50.000km si mi se pare cam mult....ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 8000 euro iti gasesti 1400 GTR in Germania cu pana 20.000 km in bord. Mai adaugi ~450 euro adusul in tara si esti gata.

Oricum, dpdv al preturilor acum este momentul optim pentru ca din a doua jumatate a lui Februarie deja incep nemtii sa se incordeze si nu mai lasa la pret.

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de mesaje imi sunt de mare ajutor. Am avut z750 , a fost prima mea moto cu care am mers un sezon si 5000+. M-am hotarat sa o schimb datorita confortului. Nu cred ca gtr-ul e usor de condus dar nici prea mare dif nu cred ca e

» Post actualizat in 23 Jan 2016 15:24

Pe la 8000 euro iti gasesti 1400 GTR in Germania cu pana 20.000 km in bord.

As vrea modelul dupa 2010 . A suferit atunci modificari majore. Oare cat de fiabile sunt motoarele? Daca o iau la 30-40mk au probleme?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Probabil te referi la greutatea motocicletei, nu conteaza, tine de tehnica si experienta. GTR, ca oricare model greu se conduce ca un scuter, odata ce l-ai pus in miscare. Ai totusi aproape 100 kg si 187 cm, nu esti pirpiriu!

 

Oare cat de fiabile sunt motoarele? Daca o iau la 30-40mk au probleme?

Ti-am explicat, simplul fapt ca din 2007 pana in 2016 sunt nemodificate dpdv tehnic ca si motorizare (au fost adaugate gadgeturi, dar motorul este acelasi) spune totul despre fiabilitatea motorului.

 

PS: Pana la urma imi citesti PM-urile, vad ca pui intrebari repetitive si nu vreau sa obosesc degeaba raspunzand de doua ori!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil te referi la greutatea motocicletei, nu conteaza, tine de tehnica si experienta. GTR, ca oricare model greu se conduce ca un scuter, odata ce l-ai pus in miscare. Ai totusi aproape 100 kg si 187 cm, nu esti pirpiriu!

» Post actualizat in 23 Jan 2016 15:30

 

Ti-am explicat, simplul fapt ca din 2007 pana in 2016 sunt nemodificate dpdv tehnic ca si motorizare (au fost adaugate gadgeturi, dar motorul este acelasi) spune totul despre fiabilitatea motorului.

Nu mi-e frica de greutate, ca orice motor trebuie tratat cu respect si luat incet mai ales la inceput. Pacat ca nu sunt si la noi mai multe obtiuni de a testa motorul inainte de cumparare

 

 

PS: Pana la urma imi citesti PM-urile, vad ca pui intrebari repetitive si nu vreau sa obosesc degeaba raspunzand de doua ori!!

Citesc tot si am raspuns si pm si aici.Sunt curios si de parerea celorlalti colegi. Iti multumesc fff mult pt raspunsuri si scz daca ti-am creat vre un discomfort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://olx.ro/oferte/q-kawasaki-gtr-1400/

Astea le-am gasit asa la prima gugalire!

Pune mana pe telefon si suna-i si vezi care te lasa sa te sui pe ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...