Sari la conținut

31.03.2016 Bucuresti-Sibiu-Bucuresti


Contabil
 Share

Postări Recomandate

Mda, am fost eu la limita sa spun ca te insotesc, dar nu cred ca ma incadrez cu timpul, asa ca poate intr-o data viitoare. La naiba, asa am zis mai tot sezonul trecut! :D

Drum bun! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai .... alta data! Sanatosi sa fim.


» Post actualizat in 31 Mar 2016 19:39

N-am mai ajuns la Sibiu, am mincat la pescaria Albota (la citiva pasi de Sibiu) si drumul de intoarcere a fost prin Siriu .... o calatorie frumoasa. :)

 

post-72328-0-83295000-1459453128_thumb.jpg

post-72328-0-60168900-1459453136_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti pe telefon probabil ...... am fost 4, traseul ne-a "costat" pe bucuresteni undeva la 650 km cu plecare de la ora 9.00 de acasa si intoarcerea la 8.30 in cazul meu. :) Evit sa plec singur la drumuri lungi .... probabil felul meu mai precaut.

 

post-72328-0-43359300-1459455266_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai dat seama ........ se mai intoarce roata, cind bagam la bulgari fac Cata si Bobi in + kilometrii ..... cind mergem la munte se inverseaza situatia. Azi judecind mai bine .... am calculat 697km din poarta. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi 07.03 se va face urmatorul traseu : Bucuresti - Brasov - Miercurea Ciuc - Sighisoara - Brasov - Bucuresti. Se va merge repejor ...... daca sint doritori sa scrie, plecarea undeva la 8.30-9.30 .... nu-i batuta inca in cuie.

Esti sigur ca data este corecta?!

Nah...alt circotas! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si io-s carcotas de serviciu: nu mai bine inchizi cercul? Bucuresti -> Brasov -> Rupea -> Sighisoara -> Praid -> MCiuc -> Siriu -> Valenii de Munte -> Plopeni -> Bucuresti (daca accepti un piculet de praf, merge frumos si cu iesire din prin Scarisoara, cu diferenta de 5 km; si pentru inca 20 km, si prin Gheorghieni; pentru inca 10 km, prin Bixad si Tg. Secuiesc; si... tot asa - ai vazut Lacul Sf. Ana anul asta?). Eh... la asa un traseu frumos, as veni si eu. Iar pentru masa/dans, ne putem opri la mult laudatul restaurant din Corund (? - era un topic pe aici cu trasee pentru gurmanzi, dar nu-l mai gasesc acum).


» Post actualizat in 05 Apr 2016 13:08

Hai ca l-am gasit - Borzont e localitatea, aproape de Gheorghieni (pe drumul absolut superb care vine din Praid).

http://basafogado.com/ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ajungem prin Ramnicu Sarat? Tocmai ce am trecut saptamana trecuta. Mai, ce tara mica avem! :crack:

 

La exact aceeasi distanta ajungem daca iesim prin Lepsa si apoi batem drumurile urate prin Focsani, Buzau sau daca mergem pana la Lepsa si ne intoarcem pentru Covasna. Plus ca Siriu e chiar un drum frumos, merita facut de oricat de multe ori.

Editat de robert_bobariu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-nteleg ca ratezi Oradea? :crack: Din 800 km nu ma scoti .... hai ca intreb mai departe, si daca este agreat traseul .... il facem.

Sper ca nu-s portiuni cu pamint.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...