Sari la conținut

Sfat Pentru Cizme Si Casca Noi


Postări Recomandate

Salut,

 

Poate cineva sa-mi dea un sfat referitor la o alegere intre cizme SIDI Crossfire SRS si Alpinestars Tech 10 (sau 8)? Am citit pe site-uri americane foarte multe pareri bune despre SIDI Crossfire fata de Tech 10.

Iar despre casca, ce recomandati pentru enduro? Acum am un Lazer dar numai dupa ce i-am "ras" din spuma mi s-a potrivit pe forma capului meu (para :-) ). DragosKTM, ai apucat sa iesi cu Airoh-ul ala ultra-usor?

Tks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DragosKTM, ai apucat sa iesi cu Airoh-ul ala ultra-usor?

Da, am iesit cu el. E intr-adevar foarte usor, e OK.

Insa: Am trecut de la Arai-ul de 1600g la Airoh-ul de 1020g, deci o diferenta imensa, dar in teren nu se simte chiar asa de radical. Ma asteptam sa simt ca si cum as fi scapat de o mare greutate, dar nu e chiar asa... Asta din cauza ca Arai-ul mi se potrivea extraordinar de bine pe cap. Airoh-ul categoric este o casca buna, dar totusi nu are "fit"-ul Arai-ului.

 

Ce sa zic ? :crack: Trebuie sa incerci si sa vezi... :crack:

 

La cizme nu stiu ce sa zic. Pe mine Tech 10 ma strang peste maleole. Sidi n-am probat. Tre' sa le pui in picioare si sa stai cu ele in picioare in magazin cel putin o ora. Si vezi cum te simti... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, cu incaltarile astea ! Le probezi in magazin, ,,enervezi" vanzatorul cu probatul lor si cu zeci de intrebari si constatari, in final le cumperi, iar la prima iesire cu motorul, constati ca ba te strange pe colea, ba sunt largi pe dincolo :crack: , dar in final te obisnuiesti :crack: .

 

Asta este, viata inseamna compromisuri ... pe toate planurile !

 

Bafta si ,,integrare" usoara !!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, cu incaltarile astea ! Le probezi in magazin, ,,enervezi" vanzatorul cu probatul lor si cu zeci de intrebari si constatari, in final le cumperi, iar la prima iesire cu motorul, constati ca ba te strange pe colea, ba sunt largi pe dincolo :crack: , dar in final te obisnuiesti :crack: .

 

Asta este, viata inseamna compromisuri ... pe toate planurile !

 

Bafta si ,,integrare" usoara !!! :crack:

 

Normal vanzatorul ar trebui sa te suporte pt ca tu esti clientul,"tu-i dai lui salariul si eventualele bonusuri".La noi nu prea se aplica faza cu Customer Service.

E adevarat ce spui tu dar legea,atata timp cat ai bonul fiscal ,e de partea ta si poti sa le inlocuiesti ori cu alta masura ori cu alt produs.

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal vanzatorul ar trebui sa te suporte pt ca tu esti clientul,"tu-i dai lui salariul si eventualele bonusuri".La noi nu prea se aplica faza cu Customer Service.

E adevarat ce spui tu dar legea,atata timp cat ai bonul fiscal ,e de partea ta si poti sa le inlocuiesti ori cu alta masura ori cu alt produs.

 

Spor!

 

Unii, mai pun si afisul ala idiot ... ,, marfa vanduta, nu se mai poate schimba" ! Dar asta se intampla la ,,magazinasele minuscule", la firmele care se respecta, altfel esti ,,tratat" !

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii, mai pun si afisul ala idiot ... ,, marfa vanduta, nu se mai poate schimba" ! Dar asta se intampla la ,,magazinasele minuscule", la firmele care se respecta, altfel esti ,,tratat" !

 

:crack:

Asta cam asa este sa-i vezi pe astia aici nici nu ai inchis bine usa ca te si ia in primire te intreaba de sanatate cum o mai duci si dupa te serveste cu ce vrei si ce nu vrei de nu pleci necumparat din magazin. Pt cizme cam asa-i cu probatul si trei ore sa stai in magazin cand iesi in teren e alta poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa vezi mai multe modele la Trancanici -

 

Magazinul Moto Racing Zone

Bdul Energeticienilor 120 -122

langa cet sud vitan

programul este

10.30 - 19.00 de LUNI pana VINERI si

10.30 - 14.30 SAMBATA

Ne puteti gasi si la

0726 449 749

0765 515 923

 

Ultima oara avea si T6 si T8 .. si Oxtar .. mai multe

 

Eu unul am ales Sidi Flexforce , in astea m'am simtit si ma simt in continuare nemaipomenit de bine.

 

Cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa vezi mai multe modele la Trancanici -

 

Magazinul Moto Racing Zone

Bdul Energeticienilor 120 -122

langa cet sud vitan

programul este

10.30 - 19.00 de LUNI pana VINERI si

10.30 - 14.30 SAMBATA

Ne puteti gasi si la

0726 449 749

0765 515 923

 

Ultima oara avea si T6 si T8 .. si Oxtar .. mai multe

 

Eu unul am ales Sidi Flexforce , in astea m'am simtit si ma simt in continuare nemaipomenit de bine.

 

Cele bune

 

 

Sidi sunt mai confortabile.

La casca, o sa imi vina fox, sunt si eu curios cum sunt. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Poate cineva sa-mi dea un sfat referitor la o alegere intre cizme SIDI Crossfire SRS si Alpinestars Tech 10 (sau 8)? Am citit pe site-uri americane foarte multe pareri bune despre SIDI Crossfire fata de Tech 10.

Iar despre casca, ce recomandati pentru enduro? Acum am un Lazer dar numai dupa ce i-am "ras" din spuma mi s-a potrivit pe forma capului meu (para :-) ). DragosKTM, ai apucat sa iesi cu Airoh-ul ala ultra-usor?

Tks

 

Vlad,

Eu ma vazut ca f multi meseriasi au ales Tech 8. Ia o cizma buna care sa-ti vina bine pe picior (probeaz-o cu sosete groase de enduro si cu pantalonii de enduro bagati in ea). Dupa ce le porti cateva ture se mai inmoaie si dispar locurile unde te mai jeneaza.

 

Insa: Am trecut de la Arai-ul de 1600g la Airoh-ul de 1020g, deci o diferenta imensa, dar in teren nu se simte chiar asa de radical

Eu cred ca esti tu prea puternic :cheers:. In mod normal trebuie sa se simta f tare diferenta asta de greutate dupa o zi de "lupta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...