Sari la conținut

Accident Corneliu Coposu cu Sfinta Vineri


Ribo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut...nu face amiabila niciodata. Nici cu politia nu este prea sigura victoria. Eu ma judec cu o companie mare de asigurari de 2 ani de zile pt un dosar respins asta in masura in care vinovatului ( celalalt individ "taximetrist" ) i a fost intocmit PV si a fost sanctionat.

» Post actualizat in 08 May 2016 17:33

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut constatarea la Danluc pe calea grivitei , e service auto dar nu conteaza . inspectorul Cuncea Dan mi-a trecut toate daunele la inlocuit , apoi mers la motorteam si luat deviz si depus la dosar . m-au contactat la ~ 20 de zile de la accident pentru despagubire si am luat banii pe echipament (900 lei ) urmand sa mi intre si banii de pe mobra ( vreo 5100 lei ) .

Se misca foarte repede angajatii euroins , cica s-a modificat legislatia si nu prea mai trag de timp aiurea .

Daca ai nelamuriri da mi un mesaj privat si iti zic detaliat tot .

 

Inspectorul super ok , n-a comentat deloc la pagube / deviz . Suna si programeaza-te la service pentru constatare !

Editat de trazuu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu constientizezi inca ce bulan ai avut ca ai avut cu cine sa te intelegi sa scapi de amiabila. sa te duci cu un buchet de flori si o ciocolata la partenera de accident.

+ fara misto, te-a salvat chit ca ea o sa aiba de suferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bardak m-a ajutat cand am facut poc cu Guzzi cu un deviz.

A propos, asiguratorul nu are voie sa te obliga la nu stiu ce service. In schimb, poate sa aibe decontare directe cu unele, cazul in care unele service-uri sunt mai doritor sa lucreaza cu euroinsi.

Dar, daca este un caz de dauna totala asta nu cred ca mai conteaza pentru ca nu mai vireaza banii direct la service in cont.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bardak m-a ajutat cand am facut poc cu Guzzi cu un deviz.

A propos, asiguratorul nu are voie sa te obliga la nu stiu ce service. In schimb, poate sa aibe decontare directe cu unele, cazul in care unele service-uri sunt mai doritor sa lucreaza cu euroinsi.

Dar, daca este un caz de dauna totala asta nu cred ca mai conteaza pentru ca nu mai vireaza banii direct la service in cont.

 

Intr-adevar ai dreptate. Eu am mers la bardak pentru ca lucreaza euroinsul cu ei si le vireaza banii astfel incat eu pot sa-mi iau motocicleta cand e gata si mai departe se descurca ei.

Sa vedem acum ce va iesi, daca va fi de dauna totala sau cat sunt costurile. Eu imi vreau motocicleta inapoi nu alerg sa recuperez bani de pe spinarea nimanui.

La fel si cu casca. Geaca e zgariata , nu-s afectate protectiile , nu -mi pasa n-o tin de bibelou .

Sper sa fie bine.

 

Va multumesc pt sfaturi,

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...