Sari la conținut

Accident splaiul unirii


Ribo
 Share

Postări Recomandate

Accident acum ceva minute pe splai la sema park . Poze trimise de o prietena . Nu stiu imprejurimile doar ca moto avea nr de TG

» Post actualizat in 20 May 2016 22:30

TR **

post-90219-0-54997900-1463782947_thumb.jpeg

post-90219-0-64117400-1463782956_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa dea mai multe detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto Honda CBR 600 RR, TR 46 VNB, venea dinspre Sos Virtutii, Pod Ciurel pe banda 2.

In fata lui, Audi A3, condus de niste prieteni de-ai motociclistului tot pe banda 2.

In dreptul Sema Parc, Splai 319, auto a pus frana, incetinit mai mult, deranjat de un taximetrist care a vrut sa se bage pe banda lui.

 

Presupun ca moto era prea aproape de auto si nu a mai avut cum sa evite (din cate am inteles de la altcineva care a vazut mai bine accidentul, moto a facut stoppie). A intrat direct in auto ramanand agatat, prin luneta, in masina.

 

Motociclistul, in cauza, era constient, degete rupte/dislocate (nu stiu), nu isi putea misca picioarele (le simtea). Parea ca are fractura la piciorul stang. Nasul spart, din impact viziera a sarit.

 

Din cate am vazut si auzit la fata locului, parerea mea, moto a fost de vina ca nu a pastrat distanta fata de masina din fata.

Intre ora 00 si 02,luni-vineri, sensul acela de mers e ocupat permanent de taxiuri care au comenzi, avand contracte cu diferite firme.

 

Insanatosire grabnica colegului si sper sa nu aiba altceva decat ceea ce am vazut si mi-am putut da seama la fata locului,

 

Morala: intre acele ore, cat si ziua, incetiniti si cascati ochii cand treceti prin zona. Se intoarce frecvent peste dubla continua.

 

Multa sanatate, inca odata, colegului.

 

Asfalt uscat tuturor. Paziti-va singuri ca altii sigur nu au grija voastra.

 

 

 

post-88481-0-24210800-1463801019_thumb.jpg

post-88481-0-40772200-1463801027_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate omului.

 

In principiu in zone unde stii ca sunt cluburi, gen zona Sema Parc, si este plin de taxiuri care se stie ca au reguli proprii de circulatie (vezi accidentul de ieri de la Tribunal), este indicat sa iti iei masuri suplimentare de prevedere: viteza redusa, spatii de manevra marite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Descriere completa, cauza simpla, scapam de inca 100 pagini cu supozitii si controverse!

Sanatate baiatului, are de invatat din asta.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nr de inmatriculare predestinat :-))). Dracu l-a pus sa mearga asa aproape :-)

 

666snk nu era motorul accidentat... :) priveste cu atentie a doua poza din primul post, si in spatele lui 666 vei vedea si motorul culcat. deci nu-i nici un numar predestinat

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...