Sari la conținut

Plimbare 2 Ianuarie 2007


H3llriderr
 Share

Postări Recomandate

Daa..si cu soare vesnic..prin Grecia si Nevada cunosc niste locatii!! :crack:

Pina la urma hotarim maine la 12 la Arc.Noaptea este un sfetnic bun..

Luigi Vicol

PS:Pe aici v-ar place??

pai cam izolata zona, de femei nu prea ai de unde sa faci rost, poate de o maimuta :crack:) sau o balena :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci la 12 la arc . plecam spre giurgiu. cine nu are carte verde si poate sa cumpere sa o faca cine nu poate sau are alte motive poate parca mobra prin vama pe undeva se suie mai departe pasager pana la un bar in ruse sa beg un suc . buletine sa avetzi . ar fi super tare

Vin si eu.

Ar fi chiar misto sa iesim un pic in Bulgaria, sa bem o cafea la Ruse. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN PRINCIPIU:

iti trebuie talon, rca, asigurare medicala si carte verde

daca aveti asigurari noi, ele includ cartea verde(mi-am facut eu sapt trecuta).Asig medicala si carte verde se poate face in vama pe 1 zi si nu costa mult(o suta sau 2 de mii)

Important: daca autovehicolul nu este pe numele tau iti trebuie o procura de la proprietar(repet, TEORETIC, dar nu ti-o cere nimeni)

Eu am iesit din tara in fiecare an si cu masina si cu moto, si nu mi-a cerut nimeni niciodata nici un act al masinii sau vreo asigurare, doar pasaportul...si asta de vreo trei ani incoace in fiecare an.

 

Va urez drum bun! Eu nu vin ca am fost ieri si am rams un pic cu frigul in oase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare a fost in bulgaria.

am ramas cu 5 leva pe la mine.

bine k am iesit cica de maine se strica vremea

am vazut ceva fete frumoase sper k nu erau toate din romanina

unde intorceai capu se vb romana

poze cica aici /index.php?...c=73956&hl=

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la casele de schimb puteai cumpara LEVA cu RON ?sau numai cu €/$

cu orice puteai lua leva.

200mii = cam 11 leva; preturi in magazine nitel mai mici ca la noi daca transformi deci ok

daca ai card poti scoate direct de la bancomat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu orice puteai lua leva.

200mii = cam 11 leva; preturi in magazine nitel mai mici ca la noi daca transformi deci ok

daca ai card poti scoate direct de la bancomat

In Silistra nu iti dadeau leva pe lei, doar pe euro sau dolari. Avea in schimb cam destule banci de pe la noi Raiffeisen, Bancpost, Allianz, asa ca daca ai card nu e o problema, si cursul e mai bun la banca. Pe 50 leva am dat cam 25,5 euro. preturile la ei sunt destul de mici in comparatie cu ale noastre si berea e doar foarte putin mai scumpa in carciuma decat la supermarket. La trecerea frontierei ne-au cerut buletinele, dar am vazut ca la masini te intrebau de carte verde. A trecut un nene bulgar cu ijul si i-au cerut si lui ceva acte la moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...