Sari la conținut

Accident București Eroii Revoluției Dakar


Motorist@
 Share

Postări Recomandate

Un Jmecheras da bucale ca tine experimentat dupa 8000 de postari nu stie ca in zona aia linia de tramvai nu e cea mai potrivita idee?Daca vrei sa ti deseneze cineva uite niste poze gata desenate si color.Daca te uiti cu atentie la ele si te concentrezi o sa intelegi si de ce.Succes!

Iti zic eu ca el s-a luat de tine pentru ca ai acuzat motociclistul care circula perfect legal pe acolo.

 

Spunea cineva de 50 km/h. Nu, pe acolo esti norocos daca avansezi 15 metri/minut la ora de varf, e de nedescris traficul in zona aia dupa ora 15.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bordura aia putea fi urcata de masina cu 5 kmph, nu mai mult! :)

 

Masina era deja cu roata pe bordura cand a fost lovita, pentru ca roata s-a rupt si acolo a ramas.

 

Ma indoiesc ca motocicleta era deja pe linia de tramvai, cel mai probabil depasea coloana pe stanga si a fost surprins de manevra masinii care dorind sa iasa din coloana a incercat sa urce pe linia de tramvai.

 

Concluzia: depaseste INCET coloana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Jmecheras da bucale ca tine experimentat dupa 8000 de postari nu stie ca in zona aia linia de tramvai nu e cea mai potrivita idee?Daca vrei sa ti deseneze cineva uite niste poze gata desenate si color.Daca te uiti cu atentie la ele si te concentrezi o sa intelegi si de ce.Succes!

Am fost suficient de "jmeker" sa-mi iau o trotineta potrivita pentru drumurile patriei care nu se incurca in borduri, sine de tramvai sau de tren sau prostii din trafic.

La fel ca Dakarul ala din accident.

Ma sui pe sinele alea si cu mobra si cu masina. N-am nicio problema.

Daca tu ai, e a ta. Ca urmare rezolvati-le si intoarce-te dupa sa dai lectii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul accidentat este un prieten de al meu. Circula cu viteza legala, NU pe sinele de tramvai, iar masina a iesit de pe straduta cu intentia de a trece peste sinele de tramvai. Motociclistul a sarit peste motocicleta care s-a infipt in masina. S-a ales cu fractura la picior. Vinovatul a fost stabilit ca fiind soferul masinii.

Multumiri pentru sustinere si poze. Atentie la neatenti!

Editat de dan_pustan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul accidentat este un prieten de al meu. Circula cu viteza legala, NU pe sinele de tramvai, iar masina a iesit de pe straduta cu intentia de a trece peste sinele de tramvai. Motociclistul a sarit peste motocicleta care s-a infipt in masina. S-a ales cu fractura la picior. Vinovatul a fost stabilit ca fiind soferul masinii.

Multumiri pentru sustinere si poze. Atentie la neatenti!

Multumim pt lamuriri !! Sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul accidentat este un prieten de al meu. Circula cu viteza legala, NU pe sinele de tramvai, iar masina a iesit de pe straduta cu intentia de a trece peste sinele de tramvai. Motociclistul a sarit peste motocicleta care s-a infipt in masina. S-a ales cu fractura la picior. Vinovatul a fost stabilit ca fiind soferul masinii.

Multumiri pentru sustinere si poze. Atentie la neatenti!

 

Mersi de lamururi, Recuperare rapida!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am fost suficient de "jmeker" sa-mi iau o trotineta potrivita pentru drumurile patriei care nu se incurca in borduri, sine de tramvai sau de tren sau prostii din trafic.

La fel ca Dakarul ala din accident.

Ma sui pe sinele alea si cu mobra si cu masina. N-am nicio problema.

Daca tu ai, e a ta. Ca urmare rezolvati-le si intoarce-te dupa sa dai lectii.

Jmekeria de a lua o motocicleta potrivita e buna,jmekeria de a vorbi cu aer de superioritate cand esti pe langa discutie nu e buna.

 

Nu stiu unde ai vazut tu ca am dat eu lectii,poate ai citit un altt post.Daca ai fi cunoscut cat de cat zona nu ai fi comentat.Am mers mult timp pe acolo si niciodata nu am remarcat vreun motociclist pe linia de tramvai intre Sura Mare si Luica ,iar daca l as fi remarcat as fi zis ca e cel mai mare idiot.

 

In al doilea rand,linia aia discontinua pe asfalt e o dovada a imbecilitatii politiei rutiere sau a municipalitatii ,nu stiu exact cine picteaza asfaltul.Ori a fost facuta cu ratiuni de economie sa duca unul ceva vopsea acasa.Sunt intersectii cam la fiecare statiie de tramvai,se poate intoarce fara probleme si fara pierdere de timp.Asta e si rostul liniei suprainaltate tocmai ca sa nu fie calarita.Ca tu te poti sui pe sinele alea cu mobra si masina e posibil ,sunt multe alte lucruri inutile pe lumea asta care se pot face cu usurinta dar fara nici un rost.

 

Sanatate motociclistului.Iar daca tot vorbim de lectii,lectia e ca in zona aia de necivilizati in care intorc toti pe linia aia suprainaltata e mai bine sa stai in coloana.Te poti trezi cu ceva autovehicule mari care blocheaza vizibilitatea ,tu incerci sa depasesti crezand ca sta in loc coloana si de fapt amandoua benzile au oprit sa lase prostul sa se bage ca sa intoarca.Banuiesc ca asta a fost scenariul.

Editat de ghidon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...