Sari la conținut

Accident Campulung Moldovenesc


Crazy-devil
 Share

Postări Recomandate

Ma indreptam aseara spre Cluj, iar la intrare in Campulung Moldovenesc era un accident in care era implicata o motocicleta. Din ce-am inteles, ar fi fost vorba de o neacordare de prioritate, dar distanta de unde era masina oprita (botita) si pana la motocicleta, era cam mare (100-150metri) Am inteles ca pasagerul a cazut intai si pilotul dupa aia. Langa casca era o pata de sange.
Cand am ajuns eu, traficul era oprit si se faceau masuratorile. Jandarmul si politistul cu care am reusit sa schimb cateva cuvinte, au spus ca ii luase deja ambulanta cand au ajuns ei, si ca unul ar fi fost mai grav.

pe partea din fata a motocicletei, era scris Nomands daca nu ma insel, iar cand am oprit, am vazut un tip cu vesta pe care era inscriptionat acelasi mesaj, dar nu l-am mai vazut dupa aia.

Accidentul s-a produs la vreo 2-300metri inainte de calea ferata spre Gura Humorului.

 

Pe Tihuta mai era un TIR rasturnat, plin cu carne de porc. :lol:

post-59565-0-11949000-1471976558_thumb.jpg

post-59565-0-06058600-1471976568_thumb.jpg

post-59565-0-79726500-1471976590_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mneah. Am vrut sa opresc sa vad care e situatia, dar eram in graba si n-am mai stat. Era un camion parcat langa si vreo 10 oameni cu carcase de porc in spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. sanatate si recupreare usoara colegului!

Pe Tihuta mai era un TIR rasturnat, plin cu carne de porc.

amu cativa ani, pe Topa s-a rasturnat un TIR cu Stella......, soferii vindeau berea cu 1 leu sticla, ne-am intors in CJ dupa duba, si am luat o duba de bere :) am avut bere pana dupa sarbatorile de iarna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amu cativa ani, pe Topa s-a rasturnat un TIR cu Stella......, soferii vindeau berea cu 1 leu sticla, ne-am intors in CJ dupa duba, si am luat o duba de bere :) am avut bere pana dupa sarbatorile de iarna!

Asta-i spiritul ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...