Sari la conținut

Echilibrare ambielaj


grunt628
 Share

Postări Recomandate

Unde mai in vest? Pe la unguri ti-a fi bun?sau si mai incolo?

Ce AMBREIAJ ai?

 

Ambreiajul nu se echilibreaza, AMBIELAJUL da si probabil baiatul se refera la unul de 2 timpi care cel mai probabil a fost refacut.

Eu am fost si am refacut un abielaj de Cagiva Mito acum vreo 5 ani la un nene din Bucuresti, are un ateleier unde mai reconditioneaza auto clasice si trabanturi , orice e in 2 timpi etc. A lucrat foarte ok. Nu mai am decat numarul lui: 073149526. Mai multe detalii cred ca vorbesti cu el.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde mai in vest? Pe la unguri ti-a fi bun?sau si mai incolo?

Ce AMBREIAJ ai?

Boss, nu te supara da' tu vinzi piese si nu stii ce-i ala ambielaj?

Apropo, si io-s din Oradea, deci as prefera undeva in Romania :)). Trebuia sa pun nord-vest, in fine.

 

 

Ambreiajul nu se echilibreaza, AMBIELAJUL da si probabil baiatul se refera la unul de 2 timpi care cel mai probabil a fost refacut.

Eu am fost si am refacut un abielaj de Cagiva Mito acum vreo 5 ani la un nene din Bucuresti, are un ateleier unde mai reconditioneaza auto clasice si trabanturi , orice e in 2 timpi etc. A lucrat foarte ok. Nu mai am decat numarul lui: 073149526. Mai multe detalii cred ca vorbesti cu el.

Bafta!

E de la un CRF250R deci 4 timpi. E mare diferenta intre constructia ambielajului pentru un motor de 2 timpi vs. celui in 4 timpi?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boss, nu te supara da' tu vinzi piese si nu stii ce-i ala ambielaj?

Apropo, si io-s din Oradea, deci as prefera undeva in Romania :)). Trebuia sa pun nord-vest, in fine.

 

 

E de la un CRF250R deci 4 timpi. E mare diferenta intre constructia ambielajului pentru un motor de 2 timpi vs. celui in 4 timpi?

 

 

 

Nu as putea sa iti spun pentru ca nu sunt mecanic care sunt diferentele dar sigur sunt. Incearca la nr de telefon pe care ti l-am dat si vezi daca te intelegi cu omul. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp biela nu se poate demonta de pe arborele cotit prin desfacerea a doua suruburi, ci doar prin alte procede(depresare) este ambielaj si dupa ce se iela?belele monteaza biela trebuie centrat sa nu aiba batai, iar daca biela/belele se desfac ,atunci este arbore cotit sau vibrochen.

eu azi am trimis la baia mare un abielaj de honda trx 400 sa ii schimbe biela ca era uzata teoretic maine il primesc inapoi si iti zic calitatea lucrarii si pretul, practic mai vedem daca pe maine e gata

nr celor de la baia mare 0742 418 097 nustiu cum ii cheama sau numele firmei


» Post actualizat in 01 Sep 2016 14:27

iar ca si constructie intre cele doua nu e mare doar ca are cel de 4t canale pentru ungere a rulmentului cu ace de la biela.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi Kuki...

Stiu la ce te-ai referit numa am zis ca fac caterinca cand am vazut ca in vest cauti.mai exact?nu se stia...nici locatia ta nu era trecut.

Si inca ceva Kuki... Chiar stiu pe cineva care facea si la tata la wartburg si mie cand eram mai tanar si aveam 2T.

Deci boss sau nu...spor ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat timp biela nu se poate demonta de pe arborele cotit prin desfacerea a doua suruburi, ci doar prin alte procede(depresare) este ambielaj si dupa ce se iela?belele monteaza biela trebuie centrat sa nu aiba batai, iar daca biela/belele se desfac ,atunci este arbore cotit sau vibrochen.

eu azi am trimis la baia mare un abielaj de honda trx 400 sa ii schimbe biela ca era uzata teoretic maine il primesc inapoi si iti zic calitatea lucrarii si pretul, practic mai vedem daca pe maine e gata

nr celor de la baia mare 0742 418 097 nustiu cum ii cheama sau numele firmei

» Post actualizat in 01 Sep 2016 14:27

iar ca si constructie intre cele doua nu e mare doar ca are cel de 4t canale pentru ungere a rulmentului cu ace de la biela.

 

Sunt posesor de yz450f, Nu-i chiar asa mare diferenta. Ia legatura cu baietii: http://www.piesemotor.ro/78-servicii-motociclete

(scuzele de rigoare pentru link-ul catre alt site)

Mersi.

 

Auzi Kuki...

Stiu la ce te-ai referit numa am zis ca fac caterinca cand am vazut ca in vest cauti.mai exact?nu se stia...nici locatia ta nu era trecut.

Si inca ceva Kuki... Chiar stiu pe cineva care facea si la tata la wartburg si mie cand eram mai tanar si aveam 2T.

Deci boss sau nu...spor ;)

Sa mor de am inteles ce ai scris, dar mersi de spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai incercat aici? http://www.piesemotor.ro/78-servicii-motociclete

sunt din baia mare


» Post actualizat in 02 Sep 2016 16:24


am inteles ca la 4 timpi tolerantele sunt mult mai mici versus 2 timpi

Editat de mad_max_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...