Sari la conținut

Duminica, 03.09 - Siriu - Poiana Bv - Bran - Rucar


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

M-am trezit si eu sa postez cu cateva ore inainte :D

 

Traseu: Cheia - Poiana - Bran - Rucar, https://goo.gl/maps/n275oL2sM8o

Plecare: ora 8-8.15, Petrom Miorita (Baneasa)

Contact: 0768.88.00.11

 

Va rog sa dati un mesaj/telefon sau sa postati, daca vrea cineva sa vina, sa stiu daca astept (sau daca sunt asteptata, mai degraba :rusinica: ).

 

PS: Data, 04.09, rog un moderator sa schimbe daca e pa fir, si in loc de Siriu - Cheia, pentru ca raliu & shit :P

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de info. Mai e vreun drum deschis in tara asta, pe care nu e vreun maraton sau raliu sau mortii ma-sii?...

 

Rectific: Cheia - Poiana - Bran - Rucar, traseu

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tentant dar cam devreme.Daca aud alarma apar si eu la Miorita-Petrom.

Cred ca intarziem pana pe la 8.30. Mi-a mai dat mesaj cineva ca tre' sa-si ia motoru' din Militari si apoi ajunge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap. Ultima ca de obicei :))))

E varza drumu'. Mai ales pe partea aia spre Rucar, e si mai stricat ca acum 3-4 ani cand am fost p-acolo.

 

Acum ca si Il Refugio e inchis, si localu' de langa iti aduce mancare cu viermi, parca nici nu mai merita sa mergi pe Cheia :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap. Ultima ca de obicei :))))

E varza drumu'. Mai ales pe partea aia spre Rucar, e si mai stricat ca acum 3-4 ani cand am fost p-acolo.

 

Acum ca si Il Refugio e inchis, si localu' de langa iti aduce mancare cu viermi, parca nici nu mai merita sa mergi pe Cheia :)))

eu zic sa va schimbati categoria motoarelor...

 

mai opriti si la casa valasoaia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi s-a parut drumul pe Cheia asa de degradat, acum cativa ani era mult mai rau. Se circula alternativ pe doua portiuni semaforizate, din cauza unor lucrari. Drumul spre Siriu a fost deviat pe Cheia, din cauza etapei de viteza pe circuit de la Teliu, asa ca a fost destul de aglomerat. Am trecut ieri pe la pranz la intoarcere de la Lepsa. Pacat de Il Refugio, m-as fi oprit la o portie de galuste cu gem de prune :rolleyes:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare anunțăm mai din vreme?

Suna foarte interesant, as fi vrut sa merg, dar sâmbătă seara deja am planuri facute pentru a doua zi de obicei :(

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de vis. Doar ca sâmbăta asta lucrez pana la 15.00. In plus sunt incepator si pe vremuri nu aveai voie sa conduci in afara tarii primul an de carnet (asa era in 2002 cand am luat B-ul), nu am verificat cum mai e acum legea. Si ar mai fi si o tura foarte lunga fata de ce am facut pana acum (adica un 240km).

Deci cand mai e ceva scurt pentru o duminica sau sambata, in tara, ma bag.

Ghinionu' naibii :((

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care doream sa fac acest traseu maine....Drum 'varza' si localuri care iti serveste mancare cu viermi. Sa vad acum incotro o apuc! :unsure:

Am facut Cheia pana dupa Babarunca ieri dimineata (nu am mai ajuns la Brasov pentru ca am calculat prost timpul si a trebuit sa ma intorc pur si simplu). Sunt ceva denivelari imediat dupa Cheia, mai mult pe sensul de intoarcere decat pe cel de dus, si inca niste gropi in vreo 2 ace de par. In rest destul de bun, dupa standardele mele cel putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul pe Cheia este asa ca intotdeauna, unele portiuni bune, reparate de curind, altele in lucru si unele stricate de camioane, teren, timp sau apa, incercati pe Siriu sau Lepsa, este mult mai bun.

Cit priveste popasurile sau terasele sint si ele in functie de trafic, am mers de curind in Ardeal si multe localuri cu traditie si tafic erau inchise, lumea nu mai iese la plimbari, nu mai opreste, sau nu consuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...