Sari la conținut

Accident Bucuresti - B-dul Marasesti x Calea Serban Voda


Disturber
 Share

Postări Recomandate

Va salut!


Il cunoasteti careva pe cel cu Yamaha ce a avut astazi un accident pe B-dul Marasesti la intersectie cu Calea Serban Voda?


Nu de alta, dar am inteles ca cel cu Cielo ar fi plecat de la locul accidentului, desi intre masina si motocicleta a existat un impact (destul de mic, dar exista...)

 

 

Editat de Disturber
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m am uitat de vreo 10 ori sa-mi dau seama ce s-a intamplat... mi se pare, sau riderul a cazut pt ca a piscat fata fix pe sina de tramvai?

 

nu-mi pare sa pice din cauza impactului, ci mai degraba cielo atinge mobra fix cand/dupa ce cade. Era prea aproape ala cu cielo ,cat despre acordare de prioritate sau nu,nu-mi dau seama cum is regulile acolo,doar din clip (desi tind sa cred ca e si neacordare din partea cielo)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

îi ştii nr. de înmariculare? sau ceva? riderul de la spaimă sau căzătură, nu cred că s-a gândit să se uite după nr., am încercat să dau zoom sau ceva dar nu pot să-l descifrez.

ce mizerie de om.. eu din ce am văzut, mi se pare că a căzut riderul şi după a mai dat şi ăla cu maşina peste el.. (şi cum spui tu, un impact, dar a dat peste el şi se vede clar că nu doar l-a atins)

Editat de zielsziek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madam Firea ar trebui ca impreuna cu MAI, sa impanzeasca orasul de camere video simple, de camere video rutiere. In felul asta castiga toata lumea : diminuarea contraventiilor/infractiunilor petrecute pe domeniul public, companiile de RCA vor castiga mai multi bani, printr-o disciplina a conducatorilor de vehicole, a pietonilor, iar Politia/Parchetul/Instantele de judecata vor putea afla adevarul mult mai usor. Administratia Publica poate castiga bani, din taxarea eliberarii probelor video. Toata lumea are de castigat, inclusiv cei care sunt nevinovati sau cei care se afla in eroare cu privire la producerea anumitor fapte. .

Pana la camere, vor fi accidente, furturi, talharii, etc. cu miile in fiecare an.Una e sa ai noroc sa nu dai de un politist pret de 1-10 KM, facand magarii, alta e sa fii filmat pe intreaga durata a deplasarii.

 

 

PS : Eu cred ca trebuie gandita o reforma in ceea ce priveste siguranta in trafic si o regandire a OUG 195/2002 (c.m.u)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madam Firea ar trebui ca impreuna cu MAI, sa impanzeasca orasul de camere video simple, de camere video rutiere. In felul asta castiga toata lumea : diminuarea contraventiilor/infractiunilor petrecute pe domeniul public, companiile de RCA vor castiga mai multi bani, printr-o disciplina a conducatorilor de vehicole, a pietonilor, iar Politia/Parchetul/Instantele de judecata vor putea afla adevarul mult mai usor. Administratia Publica poate castiga bani, din taxarea eliberarii probelor video. Toata lumea are de castigat, inclusiv cei care sunt nevinovati sau cei care se afla in eroare cu privire la producerea anumitor fapte. .

Pana la camere, vor fi accidente, furturi, talharii, etc. cu miile in fiecare an.Una e sa ai noroc sa nu dai de un politist pret de 1-10 KM, facand magarii, alta e sa fii filmat pe intreaga durata a deplasarii.

 

 

PS : Eu cred ca trebuie gandita o reforma in ceea ce priveste siguranta in trafic si o regandire a OUG 195/2002 (c.m.u)

bine punctat.

offtopic: avatarul face tot. Jesse, we need to cook.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e inca neclar din imagini daca cel cu Daewoo i-a dat un "branci" din spate sau nu, si ce numar are.

Dar a plecat de la locul accidentului ca un magar. Fie ca a fost implicat, fie ca nu.

Excelent ca ai pus filmarea pe net.

Nu stiu daca i-a dat un branci, ori daca asa a sarit motocicleta dupa ce-a cazut?

Eu am vazut ca numar un B 36 KTB si nu sunt cel care a urcat clipul.

 

Eu trec zilnic aproape pe acolo si cine are viteza in intersectia aia ara sanse 99% de accident pt ca nenorociti care nu au prioritate iti taie calea ca si cum ar avea prioritate cazul cielo.acolo va spun eu ce sa intimplat motociclistul a cazut pt ca a vazut ca nenorocitul insista sa intre in intersectie si normal frinezi si daca a inclinat un pic ghidonul si a prins si sina de tramvai cu roata e clar ca esti jos msi ales dava ai viteza.parerea mea ca in oras si unde este liber nu tre sa ii dai mai mult de 90 daca nu vrei sa ai surprize.ba mai mult in acea intersectie care ar trebui dinamitata ca multe altele de genu ala care se pleaca de la semafor budapesta pe 3 benzi plus linia de tramvai care iti da impresia ca ai spatiu si cind in 100 de metri dai de intersectia asta care toti de pe banda 1 se baga pe banda doi cu forta si cu viteza si mai dai si de nenorociti cum ar fi cielo ca se baga in fata ta.daca ai vitesa acolo sau nu sti intersectia se poate intimpla rau de ani de zile acolo se trece la ghici

Si mie mi s-a parut ca a pus frana tocmai ca sa evite impactul. Culmea stii care este? Ca la asigurator te intreaba despre impactul dintre cele doua vehicule. Dar cum sa stea asta in picioare din moment ce se vede CLAR pe filmare ca accidentul a fost produs din cauza astuia cu Cielo?

 

90 km /h , unde limita este de 50??????? Despre ce vb u?

Se referea ca un top speed probabil pe cele mai sigure zone din Bucuresti. Dar ma insel ca unii au mers doar cu 90km/h prin Bucuresti. :))

 

 

Revenind putin asupra incidentului. Chiar nu-l cunoaste nimeni pe baiat? Poate-l ajuta filmarea.

Editat de Disturber
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madam Firea ar trebui ca impreuna cu MAI, sa impanzeasca orasul de camere video simple, de camere video rutiere. In felul asta castiga toata lumea : diminuarea contraventiilor/infractiunilor petrecute pe domeniul public, companiile de RCA vor castiga mai multi bani, printr-o disciplina a conducatorilor de vehicole, a pietonilor, iar Politia/Parchetul/Instantele de judecata vor putea afla adevarul mult mai usor. Administratia Publica poate castiga bani, din taxarea eliberarii probelor video. Toata lumea are de castigat, inclusiv cei care sunt nevinovati sau cei care se afla in eroare cu privire la producerea anumitor fapte. .

Pana la camere, vor fi accidente, furturi, talharii, etc. cu miile in fiecare an.Una e sa ai noroc sa nu dai de un politist pret de 1-10 KM, facand magarii, alta e sa fii filmat pe intreaga durata a deplasarii.

 

 

PS : Eu cred ca trebuie gandita o reforma in ceea ce priveste siguranta in trafic si o regandire a OUG 195/2002 (c.m.u)

ideea este f buna si LOGICA

ar putea fi pusa in practicasi de labagii de la ASIGURARI pentru a nu mai plati DAUNE FALSE si a nu mai majora politele

insa pana atunci NOI putem sa avem camere

la rusi e chiar un lucru necesar la unele companii de asigurari sa ai camera de aceea si multimea de filmulete din trafic

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce observ eu Cielo este vinovat pentru ca i-a taiat calea celui cu prioritate si daca motociclistul face plangere , o sa o si incurce (amenda foarte mare + permis suspendat), chiar daca nu a existat un impact . Politia il poate descoperi foarte repede pe cel cu cielo.

Stiu 2 cazuri similare , ddoar cu simple zgarieturi pe vopsea + fuga de la locul incidentului . In ambele cazuri au existat camere , si vinovati au fost gasiti in 2 zile (800 lei amenda + 3 luni suspendare )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru cel cu Yamaha, insa nu pot sa nu observ (pentru a suta oara ), ca in afara de casca baiatul ala n-avea nicun alt element de protectie.

Noroc ca n-a cazut la viteza mare, ca nu-l vedeam bine, dar pana la urma fiecare decide pentru el daca poarta sau nu echipament de protectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(pentru a suta oara ), ca in afara de casca baiatul ala n-avea nicun alt element de protectie.

Noroc ca n-a cazut la viteza mare, ca nu-l vedeam bine

 

8/10 cel putin in Buc nu poarta echipament, daca nu ar fi obligati cred ca nici casca dar este optiunea fiecaruia(dureroasa):)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar cu echipamentul... O sa inteleaga lumea ca ne trebuie echipament full ca sa primim prioritate, si vazand doar casca pe rider o sa se bage si mai abitir. Ma duc sa ma uit pe forumurile din Grecia si Italia, sa vad daca si aia se leaga toata ziua de echipament. Ca din ce-am vazut pe strada in astea doua tari, doar sa aiba camasa sau tricou din materialul lui Daredevil, altfel nu inteleg de ce nu au echipament full. Sau sunt mai fraieri conservarii si le dau prioritate si se lasa depasiti fara sa sicaneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti un talent sa va frece grija de altu....ala cu cielo a oprit mai in fata...riderul ce sa zic,a avut noroc ca se putea si mai rau si in legatura cu echipamentul...fiecare cu pelea lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru cel cu Yamaha, insa nu pot sa nu observ (pentru a suta oara ), ca in afara de casca baiatul ala n-avea nicun alt element de protectie.

Noroc ca n-a cazut la viteza mare, ca nu-l vedeam bine, dar pana la urma fiecare decide pentru el daca poarta sau nu echipament de protectie.

 

 

(pentru a suta oara ), ca in afara de casca baiatul ala n-avea nicun alt element de protectie.

Noroc ca n-a cazut la viteza mare, ca nu-l vedeam bine

 

8/10 cel putin in Buc nu poarta echipament, daca nu ar fi obligati cred ca nici casca dar este optiunea fiecaruia(dureroasa) :)))

 

 

Mergeti la greci sa vedeti cati din cei pe 2 roti poarta casca (sa nu mai zic de alt echipament). Si nu am vazut pe niciunul tavalit pana acum. Si au un asfalt alunecos ......

 

Problema mare la noi e tupeismul si indiferenta participantilor la trafic pe care ii doare-n paispe' daca rup picioarele cuiva, fie el in masina, pe motor sau chiar pieton. Ca are el pe cineva care il scoate repede basma curata. Si asta ca sa ajunga cu 3 minute mai repede acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...