Sari la conținut

THASSOS 29-30 octombrie


ianachim
 Share

Postări Recomandate

o luat iulica biscuiti

gazare ai ajuns acasa???

Ajuns prietene !

21:00

» Post actualizat in 31 Oct 2016 08:09

Hai sa fim clari, Ian a fost INITIATORUL acestei iesiri minunate, probabil de sfarsit de sezon 2016,..desi,..nu se stie ...RCA-ul e inca valabil.

 

Cum promovarea evenimentului s-a facut atat aici cat si pe FB,....am fost exact numarul optim de participanti : 4.(Ian, Andrei, Dan si io)

 

Va rog sa NU credeti tot ce s-a spus mai sus privind viteze, etc.

S-a mers absolut regulamentar , am stat politicosi la coada in vama,..am respectat deciziile organizatorului,..am oprit ori de cate ori era nevoie , pentru orice membru al grupului.

 

S-a mers corect d.p.d.v al asezarii in matrice, primul stanga, al 2lea dreapta,..samd.

 

La orice depasire (100% regulamentara) , cel care initia depasirea degaja suficient spatiul din fata autovehicolului depasit astfel incat si ceilalti sa poata intra in banda, grupul mergand astfel foarte compact.

 

Graficele de viteze pentru prima zi :

post-27837-0-57795100-1477901228_thumb.jpg

 

si pentru ziua de retur :

post-27837-0-72831900-1477901313_thumb.jpg

 

Cu placere, si data viitoare.

 

Semnat: Tataie2

 

P.S. rog pe Tataie1 sa nu se supere.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iulica@ iti dai seaman ca pana nu intri in ritm mai mult de un snagov nu mai pupi......

» Post actualizat in 31 Oct 2016 09:41

iulica man@

pentru mersul in matrice si regulamentar iti pot recomanda cateva cluburi de CHOPERE.... cea ce usor usor se apropie de stilul tau de mers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iulica@ iti dai seaman ca pana nu intri in ritm mai mult de un snagov nu mai pupi......

» Post actualizat in 31 Oct 2016 09:41

iulica man@

pentru mersul in matrice si regulamentar iti pot recomanda cateva cluburi de CHOPERE.... cea ce usor usor se apropie de stilul tau de mers

Multumesc frumos, stiam ca pot pune baza pe tine,...sau acid...

 

S-a mers chiar regulamentar,..nu comentez nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza e "manarita" - am vrut sa fac o trimitere la poza de acum 1 an si 2 saptamani cu 100k in cap langa intrarea in Chisinau (aia s-a potrivit la fix). Cand am debarcat aveam 139990 si m-am mai invartit pret de 10 km pe insula inainte de a prinde ferry-ul de intoarcere (mda, cam scurt 15 minute de stat pe insula, dar a fost o zi destul de plina - 1300 km).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Am facut de 2 saptamani upgdade de soft la motor si diferenta se simte foarte tare. Ma ardea sa o incerc la un drum mai lung si numai de frecus prin oras am avut parte.

2. O fost ziua mea (nu ca as da 2 bani, dar un argument bun de iesire).

3. Am avut o singura zi la dispozitie.

Planul era sa haladuiesc un pic prin munti prin Grecia (inspirat de GoogleMaps), insa m-am trezit fara benzina la intrarea pe off-road, pentru ca benzinaria pe care pusesem ochii era desfiintata. Am coborat in Drama si p'orma era cam tarziu sa ma intorc la traseul initial, asa ca am cotit-o spre Thasos, cu gandul sa mananc ceva la Simi, pauza de trecere fiind numai buna sa-mi mai revin din oboseala. Insa trecerea a durat un pic mai mult decat ma asteptam si mi-am dat seama ca nici nu stiu sa ajung la Simi. M-am multumit cu covrigeii adusi pentru pescarusi, ca tot dadusera bir cu fugitii (ori ca era vant cam tare, ori au plecat dupa turisti prin tarile mai calde).

 

Oricum, buna ideea colegului tau - care aveti plicuri de lasat prin destinatii exotice, cautati-ma! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. O fost ziua mea (nu ca as da 2 bani, dar un argument bun de iesire).

 

Acum inteleg de ce ai plecat singur. Aflau *coechipierii si trebuia sa pierzi timpul la ciocnit pahare in loc sa invarti roata. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Tocmai atunci implinea 140k?

 

l.e. gata, am citit.

» Post actualizat in 03 Nov 2016 16:21

dar a fost o zi destul de plina - 1300 km).

 

Cam asa a fost si ziua mea Thassos-Viena, peste 1400km... si tot la 12 noaptea am ajuns... dar eram inca cu chef :D

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Am facut de 2 saptamani upgdade de soft la motor si diferenta se simte foarte tare. Ma ardea sa o incerc la un drum mai lung si numai de frecus prin oras am avut parte.

2. O fost ziua mea (nu ca as da 2 bani, dar un argument bun de iesire).

3. Am avut o singura zi la dispozitie.

Planul era sa haladuiesc un pic prin munti prin Grecia (inspirat de GoogleMaps), insa m-am trezit fara benzina la intrarea pe off-road, pentru ca benzinaria pe care pusesem ochii era desfiintata. Am coborat in Drama si p'orma era cam tarziu sa ma intorc la traseul initial, asa ca am cotit-o spre Thasos, cu gandul sa mananc ceva la Simi, pauza de trecere fiind numai buna sa-mi mai revin din oboseala. Insa trecerea a durat un pic mai mult decat ma asteptam si mi-am dat seama ca nici nu stiu sa ajung la Simi. M-am multumit cu covrigeii adusi pentru pescarusi, ca tot dadusera bir cu fugitii (ori ca era vant cam tare, ori au plecat dupa turisti prin tarile mai calde).

 

Oricum, buna ideea colegului tau - care aveti plicuri de lasat prin destinatii exotice, cautati-ma! :crack:

 

Robert, ce inseamna upgrade de soft la 1200gs...an?....? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 4:30 ieseam din casa, la 12 fix am oprit motorul (15 ore mers, potrivit gps-ului).

ca si medie nu e mare dif 1300km in 15 ore

la tura asta mie mi a iesit 87 km/h media, asta si cu tura de insula si cu mersul mosnegesc a lui iulian

in 4 oamnei nu poti face asta clar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta e "de vina". Era ceva deosebit daca o faceam cu un 125...

 

Motorul e din aprilie 2012, livrat cu versiunea 11, aveam pe ea versiunea 12, probabil la vreo revizie la AB. Upgrade-ul l-am facut la Tibi, la versiunea 16. Sper sa scap in sfarsit de ecranele albastre si mesajele de interogare "Doriti cu adevarat sa opriti motorul?"...

Se simte fantastic de tare la mers, este cu mult mai vioaie in reprize si imi da senzatia ca are o rezerva de putere cu mult mai mare! S-a schimbat si sunetul motorului, toarce mai rotund. Cu benzina proasta (am fost nevoit, cu autonomie zero sa alimentez la un Lukoil cu 95E10 - benzina cu etanol 10%) a mers mai bine ca inainte cu benzina foarte buna.

Editat de robert_bobariu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta e "de vina". Era ceva deosebit daca o faceam cu un 125...

 

Motorul e din aprilie 2012, livrat cu versiunea 11, aveam pe ea versiunea 12, probabil la vreo revizie la AB. Upgrade-ul l-am facut la Tibi, la versiunea 16. Sper sa scap in sfarsit de ecranele albastre si mesajele de interogare "Doriti cu adevarat sa opriti motorul?"...

Se simte fantastic de tare la mers, este cu mult mai vioaie in reprize si imi da senzatia ca are o rezerva de putere cu mult mai mare! S-a schimbat si sunetul motorului, toarce mai rotund. Cu benzina proasta (am fost nevoit, cu autonomie zero sa alimentez la un Lukoil cu 95E10 - benzina cu etanol 10%) a mers mai bine ca inainte cu benzina foarte buna.

 

Multumesc, nu stiam ca ai LC. La 2009 probabil ca este softless! Multi km frumosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...