Sari la conținut

Chisinau, vineri 9 decembrie


robert_bobariu
 Share

Postări Recomandate

Se apropie Craciunul si am nevoie de bomboane. Si de o plimbare de racorire (si nu cred ca-s singurul, ca vad ca orice discutie pe aici se incinge repede - ca-i vorba de MAN, de pistoale sau de o motoreta buna de turing).

Plecarea din Bucuresti, OMV Colentina, ora 7. Iesire urata, pe Urziceni, dar rezonabila pe la Barlad. Intoarcerea, in functie de chef/timp: poate prin Onesti, Brasov.

 

Pentru amatorii de alterat planuri - Bucuria e inchisa in weekend! Aia din Chisinau, ca cea interioara e dupa posibilitati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mai sunt doar 15 km pana la Cricova.

Unt cu ciocolata!? Nu am auzit de asa ceva pana acum. Hmm... De unde fac rost de un atas? :crack:

 

Multumesc de idei!

unt cu ciocolata gasesti in piata centrala.Sunt diferiti care vand. Gasesti si diferite carnuri afumate precum si magazinele cu produse din peste sunt impresionante. La magazinul de desfacere de la fabrica Bucuria e deschis si sambata si sunt ambalate mai bine. Cel putin asa era la sfarsitul lui septembrie cand am fost eu. Drum bun.

 

PS: ar trebui sa fi judecat si pedepsit de poftele create. Am noroc ca nu citeste nevasta-mea forumul ca sigur eram obligat sa te insotesc.Chiar ai nevoie de atas....

» Post actualizat in 07 Dec 2016 16:21

am gasit... asta e :

post-72436-0-46455700-1481127628_thumb.jpgpost-72436-0-30236900-1481127793_thumb.jpgpost-72436-0-91931500-1481127631_thumb.jpgpost-72436-0-24359000-1481127637_thumb.jpgpost-72436-0-76077900-1481127641_thumb.jpgpost-72436-0-79434900-1481127648_thumb.jpgpost-72436-0-66112200-1481127654_thumb.jpg

Editat de chucki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de pont, insa e totusi o iesire de o zi si mi-e ca m-as pierde prin bazar (si, in general, cam evit aglomeratia).

 

Ce atas!? In loc sa cresc capacitatea de transport, am redus-o - azi mi-am pierdut o cutie laterala prin oras. Asa ca nu mai sunt 100% sigur daca plec sau nu vineri (asta daca nu mai vine nimeni).


» Post actualizat in 07 Dec 2016 17:27

au bomboane de-alea si la metrou - gara de nord :)

Iti dai seama ca nu m-as organiza de-o iesire pana la metrou... Orice motiv e bine venit pentru una mai departe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bomboane, caramele, unt sau alte alifii, conteaza mai putin. Stau si ma tot intreb cum reusesti. O spun cu invidie si admir rezistenta asta la frig, pe care eu nu reusesc s-o stapanesc ..

Am incercat combinatii de multe feluri, dar frigul e frig si il simt prin 'n' cai de intrare, in casca, in ceafa, in gat, in capatul manecilor, in varful degetelor.. Nu mai e placere, te rog ilumineaza-mi calea.. Eu am un metru de parbriz, handguard dublu fata de bmw, totul e inutil.. Unde gresesc !?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza mult echipamentul - un costum bun, o manusa incalzita, cat sa nu intri in hipotermie. Insa legat de senzatii neplacute, nu am o rezistenta deosebita la frig. Asta toamna, cand incepuse sa scada temperatura spre 15 grade, dardaiam de frig. Dar stiu ca e doar o problema de adaptare si ca, daca ma protejez prea mult atunci, nu fac decat sa aman momentul de declic. Asa ca strang din... dinti si astept sa ma obisnuiesc. Nu mai zic ce chin e in primavara, cand incepe sa urce temperatura... Insa imi este atat de drag sa merg cu motorul, incat compenseaza inconvenientele. ('Oi fi masochist si nu stiu!?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bomboane, caramele, unt sau alte alifii, conteaza mai putin. Stau si ma tot intreb cum reusesti. O spun cu invidie si admir rezistenta asta la frig, pe care eu nu reusesc s-o stapanesc ..

Am incercat combinatii de multe feluri, dar frigul e frig si il simt prin 'n' cai de intrare, in casca, in ceafa, in gat, (baga cagula windproof si sper ca ai casca decenta cu protectie la barbie) in capatul manecilor, in varful degetelor..(baga mansoane de ghidon tucano urbano sau similare si manere incalzite. o sa mergi cu manusi de vara) Nu mai e placere, te rog ilumineaza-mi calea.. Eu am un metru de parbriz, handguard dublu fata de bmw, totul e inutil.. Unde gresesc !?

poti sa adaugi protectie de spate incalzita electric (louis); branturi electrice sa nu inghete degetu' mic, paturica de la tucano urbano ca sa mergi la blugi ca e cald in echiipament

» Post actualizat in 18 Dec 2016 19:59

3. drumul este anost rau fata de Chisinau ....

 

:hug:

nu daca te duci cu mobra in metrou la unirii

Editat de ZIDU'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...