Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare,

 

Am de vanzare niste piese de Simson.

- 2 cutii de viteza complete,

- un motor fara piston,

- cutii laterele,

- furca fata completa + jug + un butuc cu sistemul de franare,

- o oala de far (tabla decat),

- un carburator BVF.

 

Pentru preturi si detalii ma gasiti pe PM.

 

VALABIL, se modifica dupa cum urmeaza:

- 1 cutie de viteza completa,

- un motor desfacut pentru piese fara piston, carburator, dinam si magnetou, aceeasi serie ca si cutia de viteza,

- 1 bucata oala far, originala de Simson Sport.

 

Detalii si preturi pe PM.

 

Poze: http://picasaweb.google.ro/102945635090628...feat=directlink

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
vand pistoane originale cu segmenti,diferite cote pt simson sport si awo,pret 70 euro bucata.

0744779729--0724020205 CORNEL

 

Ce-i cu pistoanele astea? sunt noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de vanzare

 

ij jupiter 4 , aprox 4912 km , arata destul de rau dar e functional motorul (a stat intr-o curte neacoperita ) 250 euro

jawa 350 , 32 km , fara sea , in afara de vopsea e ok, tot in aceeasi curte 250 euro

ambele fara acte

plus inca 2 atase de ij 50 euro/buc fara roti,

nu se dezmembreaza se vind asa cum sunt, cine le ia pe ambele primeste al 2-lea atas bonus la 550 euro pret pachet

 

motocicletele au diverse lipsuri, le discutam in momentul in care sunteti interesati

acum ceva poze cu ce se vinde:

 

post-56547-1282914331_thumb.jpg ; post-56547-1282914343_thumb.jpg

 

post-56547-1282914357_thumb.jpg ; post-56547-1282914389_thumb.jpg

 

poze mai in detaliu peste o zi, doua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde Simson AWO din 1955 lipsa carburator toba de esapament stop spate ( si cine stie ce) motorul nu este blocat

vopsea originala ( nu are tare multa) fara acte ( certificat vechi probabil are dar proprietarul este decedat) pret 400 Eur locatie Baia Sprie Maramures.

27wydxf.jpg

2eltpph.jpg

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu posibilitatea sa iau de la cineva un cadru de awo + motor fara acte

la cadru are pe spate direct arcurile cu ceva gen caciula deasupra , proprietarul zice ca ala este awo original, nu asta cum ar fi aratat sim

in fine vopseaua este inexistenta, metalul este acoperit de un strat gros de rugina.

sa-l iau? :laugh:

Mesaj completat

asa are arcurile pe spate :

 

post-56547-1282967379_thumb.jpg

Mesaj completat

nu este moto din poza, omul are "suhl" asa ma tot batea la cap, si il tine spanzurat de un copac in gradina, e doar cadrul si motorul, care nu este blocat (am dat pedala ) si are si compresie (sau mai tine rugina putin ;)) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu posibilitatea sa iau de la cineva un cadru de awo + motor fara acte

la cadru are pe spate direct arcurile cu ceva gen caciula deasupra , proprietarul zice ca ala este awo original, nu asta cum ar fi aratat sim

in fine vopseaua este inexistenta, metalul este acoperit de un strat gros de rugina.

sa-l iau? ;)

Mesaj completat

asa are arcurile pe spate :

 

post-56547-1282967379_thumb.jpg

Mesaj completat

nu este moto din poza, omul are "suhl" asa ma tot batea la cap, si il tine spanzurat de un copac in gradina, e doar cadrul si motorul, care nu este blocat (am dat pedala ) si are si compresie (sau mai tine rugina putin :D ) )

 

si nu l-ai luat??

da, asa are awo touren "suspensia" spate... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde Simson AWO din 1955 lipsa carburator toba de esapament stop spate ( si cine stie ce) motorul nu este blocat

vopsea originala ( nu are tare multa) fara acte ( certificat vechi probabil are dar proprietarul este decedat) pret 400 Eur locatie Baia Sprie Maramures.

27wydxf.jpg

2eltpph.jpg

Numai bine

 

Am vorbit si eu cu cineva de motorul asta din poza si mi s-a cerut acum o luna 1500 euro. De unde draq a ajuns la 400 de euro ca daca era asa il luam atunci. Ce oameni.

Editat de stro_stutz_83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ia-l acu la 400, ce iti pare rau ca a scazut pretul cu 1000 de euroi?

 

Nu-mi pare rau dar daca mi se spunea de atunci suma asta il luam, acum nu mai am bani sa-l iau. Acum o luna aveam vreo 450 euro si nu am gasit sa cumpar unul si am cumparat alte chestii pentru motocicleta. Dar asta e poate voi mai gasi unul la pretul asta cand voi avea bani.

Editat de stro_stutz_83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar un atas de fibra..parca velorex ii zice..daca stie,are,cunoaste careva...rog pm.cu cat mai aproape de bucuresti...cu atat mai bine..multam

Salut am un ataj facut din fibra , e facut dupa un ataj de ij, cu scheletul de la simson, e tapitat pe interior. Atajul nu e super finisat, cu putin efort se poate face un ataj de nota 10 ca acum e de nota 8. pret 400 eur. poze daca nu sunt suficiente imi zici si iti mai fac .0744835877 e nr meu de tel pentru mai multe detalii

post-16700-1283019445_thumb.jpg

post-16700-1283019485_thumb.jpg

post-16700-1283019533_thumb.jpg

post-16700-1283019569_thumb.jpg

post-16700-1283019693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vând toate componentele pentru un MT16, adica cadru de atas cu grup, grupul de motocicleta, bascula, planetara plus un atas complet de MT11 in stare buna.

 

Pretul este de 400 euro, fara atasul de MT11 pretul scade la 350 euro si aici ramane.

 

0723565973 sau PM.

 

 

Vândut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit si eu cu cineva de motorul asta din poza si mi s-a cerut acum o luna 1500 euro. De unde draq a ajuns la 400 de euro ca daca era asa il luam atunci. Ce oameni.

Vandut

 

Mesaj completat

Se vinde Simson AWO din 1955 lipsa carburator toba de esapament stop spate ( si cine stie ce) motorul nu este blocat

vopsea originala ( nu are tare multa) fara acte ( certificat vechi probabil are dar proprietarul este decedat) pret 400 Eur locatie Baia Sprie Maramures.

27wydxf.jpg

2eltpph.jpg

Numai bine

Vandut

 

Mesaj completat

stro stutz 83

de acest AWO nu puteai vorbi decat cu mine cred ca este vorba de alt AWO

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe raposatul meu IJ, am de vanzare urmatoarele:

 

-carburator 100ron negociabil

-gat de adaptare carburator (nu mai stiu de pe care IJ, am avut doua unul din '54 si altul de prin anii '80) 10ron

-manetele actionare ambreiaj si frana de pe IJ-ul din 1954 (nu mai sunt cromate) pret 15ron amandoua

-cric lateral (doar bratul) 10ron

 

Piesele sunt in Bucuresti, 0762149941.

 

ma intereseaza carburatorul

dau 80 lei cu tot cu transport prin posta plata ramburs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...