Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stimabililor, lista de piese necesare pentru Nipru nu conteneşte să adune itemi şi subpuncte. Totuşi, am impresia că sunt destul de aproape de înmatriculare. Enfin, cutia mea de viteze este din nou la Nea' Victor pe banc, de data asta pentru un transplant de organe vitale. Problema cea mai mare era că-mi sărea din treapta a doua, iar de la o vreme chiar şi din a treia. Nea' Victor spune că a găsit pinioane şi sincroane (eu le spun baladoare) uzate şi a înlocuit deja buclucașul pinion de a 2-a de pe axul secundar. Mai am nevoie de următoarele piese:

 

  • un ax secundar întreg, cu piese grozave

sau

 

  • un pinion treapta întâi (36 dinţi) în stare grozavă
  • un pinion treapta a treia (29 dinţi) în stare la fel de grozavă
  • un sincron / balador cu care să-ţi vină să dormi în pat pe așternuturi noi

 

 

Totodată mai caut o pereche de pinioane de fugă (un 10-35, 9-32 sau în zona aia, că nu cunosc toate combinaţiile) și de un grup solo pe care să le montez, ca să nu fiu nevoit să crăcănez grupul de fiecare dată când vreau să trec de la locomotivă-mode la tractor-mode. Mulţumesc cu anticipaţie!

 

P.S.: Să-mi trag palme, ce bine arată Uralul ăla de mai sus!

Editat de AdrianS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabililor, lista de piese necesare pentru Nipru nu conteneÂşte să adune itemi Âşi subpuncte. Mai am nevoie de următoarele piese:

 

 

Salut, daca vezi pe aici ce itzi trebuie, da-i cu creta pe ele ca asa poate le recunosc si eu. Nu am umblat niciodata in vreo cutie de viteze(nici moto, nici auto), asa ca tre sa-mi aratzi cu degetul care-i ax si care-i pinion. :rolleyes:

Am vazut si ceva dintzi ruptzi la piesele mai ruginite care sunt intre cele doua carcase. Sunt cutii de MT 10, dar mai mult nu stiu despre ele, la mine au ajuns asa cum se vad aici. :cheers:

post-56732-0-07009900-1347525667_thumb.jpg

post-56732-0-62418900-1347525693_thumb.jpg

post-56732-0-22690600-1347525729_thumb.jpg

post-56732-0-93669800-1347525752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca rezolvam si problema lui AdrianS! :burnout:

Un om de-a dreptul admirabil prin prisma proporțiilor fizice Âşi a cisternelor de bonomie Âşi simpăticenie ce revarsă din dânsul. Mulțumesc frumos pentru întregul tren mobil trimis lui Nea' Victor, cred că te paÂşte o vizită călare pe Nipru cândva!

 

Referitor la pinioane, daca nu gasesti in stare "grozava" atunci sa ma anunti si caut eu printre fieratanii pe cele in stare "semi-grozava".

Mulțam fain, Silviu! Am să te țin minte, să știi! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un om de-a dreptul admirabil prin prisma proporțiilor fizice Âşi a cisternelor de bonomie Âşi simpăticenie ce revarsă din dânsul. Mulțumesc frumos pentru întregul tren mobil trimis lui Nea' Victor, cred că te paÂşte o vizită călare pe Nipru cândva.

 

Am dat drumul coletului pe la orele 15 00, cel tarziu luni il va primi nea Victor. Expedierea costa atat de putzin incat e inutil sa ne mai obosim cu transferuri sau rambursuri! Ramane sa dai o bere cand vei veni la mine sa trecem garla la sarbi ca sa mancam o plescavitza adevarata! :bounce:

 

Nu cred ca am citit vreun post de-al tau vreodata care sa nu-mi lumineze fatza(de multe ori pana la hohote). :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

eu pot sa dau cu creta pe poze?am o cutie incompleta,si ma gandeam sa o fac ,sa am o cutie de rezerva

Te rog! Daca tot le-am scos din magazie... Astept! :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU
Un om de-a dreptul admirabil prin prisma proporțiilor fizice Âşi a cisternelor de bonomie Âşi simpăticenie ce revarsă din dânsul.

Aferim!

hop Âşi io la plescaviță moca :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un om de-a dreptul admirabil prin prisma proporțiilor fizice Âşi a cisternelor de bonomie Âşi simpăticenie ce revarsă din dânsul.

...te paÂşte o vizită călare pe Nipru cândva!

Confirm! Si cind o sa treci sa mergi la el, dai o raita si prin Gorj (poti sta si peste noapte, am vazut ca iti prieste somnu' in garaj), sa vezi cu ce m-o cadorisit omu' asta in urma unui troc! Poate te fac si CZ-ist! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea 3 piese incercuite imi lipsesc la cutia mea.adica sunt praf.astea sunt intacte? adica nu rupte/fisurate.si sa imi zici si un pret.mersi

Abia de luni incolo o sa am timp sa verific piesele! Weekend placut tuturor! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Foarte practic mi-ar fi un topcase, model măriÂşor în care să încapă două căÂşti.

Preferabil viÂşiniu... da' e bun Âşi negru de plastic.

Ceva idei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze pt claritatea pozelor, la cerere o sa incerc sa fac cu un aparat foto.

 

deci: rezervorul rosu este original de Ij, cel mov de ij latit foarte putin si inaltat pe cadru, cel kituit(nu stiu exact de ce este)este putin mai lung si mai patratos decat cel de ij.

 

maruntisurile sunt de Mz rt 125.

 

jugurile sunt de Tula(potrivesc la diametru jambe de ETZ),carcasa de far este de simson.aripa de ETZ scurtata.

 

tel:0743907050

post-13995-0-61781600-1347707178_thumb.jpg

post-13995-0-13932000-1347707248_thumb.jpg

post-13995-0-00347200-1347707261_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Iaca mă colegule, Âşi farurile.

20120915173802.th.jpg 20120915173822.th.jpg

 

Ăla din mijloc e de plastic, are oglinda bună-bunuță Âşi pe striclă scrie Âşi "made in czechoslovakia". Ălălalt cu pantalonii pe el din păcate a sta plin cu apă, cred, Âşi 1 cm din oglindă lîngă far, e ruginit. CLopotul însă e bun.

Din două ai Âşanse să-ți faci unul bun.

 

Preț: 40 de lei.

 

ÂŞi ăla pătrat e de vînzare. 20 de lei.

 

ÂŞi dacă tot am ajuns la hiere azi, mai scot din ele că am adunat cam multe, Âşi mai multe inutile

 

Set umeri manete, cel din stînga cu manetă Âşi oglindă bonus - 10 lei

20120915182822.th.jpg

 

două capace de față de IJ, unul are Âşi saboți pe el - 20 de lei amîndouă

20120915174108.th.jpg 20120915174119.th.jpg

 

Un rezervor de Jawa 638, prea puțin lovit, prea puțin ruginit - 20 de lei

20120915174221.th.jpg

 

Roată de Jawa, janta deformată dar completă Âşi neruginită - 20 de lei

20120915174517.th.jpg

 

Telescoape Jawa - 2 perechi, una numai plastic una Âşi cu crom. De desfăcut Âşi de bucÂşat - 20 de lei perechea

20120915174802.th.jpg

 

Ghidon de Jawa - 10 lei

20120915175309.th.jpg

 

Pereche tamburi față-spate Jawa - 20 de lei

20120915180846.th.jpg

 

ÂŞa de Jawa tapițată, stare bună, tabla foarte întreagă - 30 de lei

20120915181721.th.jpg

 

2 bobine jawa cu un platou Âşi un senzor... 20 de lei

20120915182058.th.jpg

 

ÂŞi o roată de Ij în stare foarte bună -30 de lei

20120915181635.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene Vulpoiule, ia să faci matale un pustiu de bine și să oprești pentru mine maneta și prinderile celea!

Îți mulțumește cicloburu! :makeout:

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand Voshod 3M in stare de functionare... A fost cumparata de noua si nu a rulat deloc. Am pierdut actele, jugul superior de la furca, busonul rezervor si cheile de contact. scuze pentru poze dar am aparatul pe duca. pret 600 lei.

unde poate fi vazuta motocicleta? lasa te rog si un numar de telefon! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze pt claritatea pozelor, la cerere o sa incerc sa fac cu un aparat foto.

 

deci: rezervorul rosu este original de Ij, cel mov de ij latit foarte putin si inaltat pe cadru, cel kituit(nu stiu exact de ce este)este putin mai lung si mai patratos decat cel de ij.

 

maruntisurile sunt de Mz rt 125.

 

jugurile sunt de Tula(potrivesc la diametru jambe de ETZ),carcasa de far este de simson.aripa de ETZ scurtata.

 

tel:0743907050

 

Rama de far cu sticla si oglinda este cumva de MZ ES ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca mă colegule, Âşi farurile.

20120915173802.th.jpg 20120915173822.th.jpg

 

Ăla din mijloc e de plastic, are oglinda bună-bunuță Âşi pe striclă scrie Âşi "made in czechoslovakia". Ălălalt cu pantalonii pe el din păcate a sta plin cu apă, cred, Âşi 1 cm din oglindă lîngă far, e ruginit. CLopotul însă e bun.

Din două ai Âşanse să-ți faci unul bun.

 

Preț: 40 de lei.

 

Ghidon de Jawa - 10 lei

20120915175309.th.jpg

 

 

 

salut,

Ma intereseaza doar farul din mijloc. Pot sa il montez asa cum este pe motocicleta?. eu am "pantalonii" pe motocicleta.

ma mai intereseaza si ghidonul.

Ia fa matale un ultim pret la astea.

P.S. Pentru o idee de topcase uita-te la pozele cu motorul meu. eu am doua home made.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...