Sari la conținut

Postări Recomandate

Îți dau o mașină de tuns iarba :)

 

 

attachicon.gifDSC_0306.JPGattachicon.gifDSC_0305.JPG

» Post actualizat in 17 Feb 2017 20:35

electrica ..

Eu dau o mașină de tocat carnea...manuală! :crack:

Pe bune,nu există PM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De vanzare furca de ETZ, in stare foarte buna (inclusiv burdufuri). Necesita probabil simeringuri. Jugurile sunt modificate si le consider bonus.

Se poate folosi si la Simson cu niste piese strunjite in jugul original. Cu un ax adecvat primeste si roata originala. Si eu umblu cu o asemenea modificare.

300 de lei.

 

Urechi de far MZ TS in stare foarte buna, partial sablate. Una dintre ele a avut o gaura pentru semnalizare pe care am reparat-o prin sudura WIG si prelucrare ulterioara.

80 de lei.

 

PS. Rog un moderator sa mute la bursa daca se reinfiinteaza.

Valabile.

Se adauga o colivie cu role pentru biela ETZ 250. 50 de lei.

post-11450-0-74518800-1487783791_thumb.jpg

Editat de Dimethylmercury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- magnetou + flanșă + napolitană 170 ron;

- dinam 170 ron;

- piese Ifa BK ( capac, cardan+cruce, pedală, scăriță ) 200 ron;

- piese DNEPR ( sticle lămpi ataș, catadioptrii, suporți semnalizări ) 50 ron;

- piese Mobra ( ramă+sticlă+oglindă far, lampă spate, angrenaj km, scăriță ) 50 ron;

- ghidon Ij 50 ron;

- piese Ij 56 70 ron;

- piese Ij 49 ( capac ambreiaj, jug superior, butuc roată față ) 200 ron;

- ferodouri NOS Voshod sau Minsk ( nu mai țin minte exact pt. ce le-am cumpărat ) 40 ron;

- comutator lumini MZ / Simson 50 ron;

- piese Ij Planeta 5 60 ron ( fără cele 2 pinioane );

- pinioane Ij ( 16 dinți ) 30 ron/buc;

- far Ural ( sticla spartă, oglinda ruginită ) 50 ron;

- ornament far BMW 100 RON;

- chei BSA 200 ron;

- trusă scule Gedore 200 ron;

- cheie Zundapp 100 ron;

- scule Simson AWO Touren 200 ron;

- scule DKW NZ 200 ron;

- scule Voshod 40 ron;

- scule MZ RT 50 ron;

- scule M72/Ural 200 ron;

- scule NSU 150 ron;

- scule auto IFA / DKW 200 ron;

- piese Jawa 20 ron;

- trusă scule completă Honda Transalp 150 ron;

 

Sculele de BSA, cele de Voshod și piesele de DNEPR s-au vândut.

Celelalte încă valabile.

Melcul în ce stare e,ai la el și rondela cu cele 2 urechiușe?Mă interesau doar lampa spate și angrenajul km,le dai separat?Mulțumesc. :)

 

Nu am văzut nimic cu "urechiușe" montat pe angrenaj, nu l-am desfăcut ca să văd starea melcului. Vând piesele pachet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sculele de BSA, cele de Voshod și piesele de DNEPR s-au vândut.

Celelalte încă valabile.

 

 

Nu am văzut nimic cu "urechiușe" montat pe angrenaj, nu l-am desfăcut ca să văd starea melcului. Vând piesele pachet.

 

 

 

Prietene ,cum ramanem cu ambielajul meu de simson? Sa sti ca nu intentionez sa fac cadouri (rulmentul +manopera) pt oameni care sunt pe langa subiect si se dau drept meserias. 340 lei nu sunt 50 lei ca sa fie o suma de neglijat. Au trecut 2 sau 3 luni, Cat mai trebuie sa astept dupa banii mei? Asa omu isi manca omenia si isi strica reputatia, greseli se mai intampla, dar trebuie recunoscute si reparate, asta se numeste bun simt si sa ai demnitate. Sebi e in zona ta, dai lui banii, ca sunt ai lui, eu iti trimit rulmentul stricat si schimbat sa-l dai de capul meseriasului tau, pentru gafa ce a facut-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi ofer ajutorul și apoi tot eu "îmi mănânc omenia" ?

Se pare că preferi să discutăm aici despre cum anume te-am ajutat.

Nici eu nu ofer astfel de cadouri cât despre reparat greșeli consider că singura pe care am făcut-o a fost cea când am acceptat să te ajut ca să-ți repari ambielajul.

Ai uitat că nu eu l-am reparat ?

Ai uitat că ți-am demonstrat ( pe cheltuiala mea ) că ambielajul a fost reparat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Un Dnepr MT 11 sau Ural 650 cu atas de vanzare gasesc?

Multumesc!


» Post actualizat in 01 Mar 2017 21:49

Un prieten are nevoie de piese pentru grupul cardanic de pe un Dnepr MT 16, mai exact coroana si melcul sau cum se numesc. Ce a luat de la Gaspar, se rupe.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi ofer ajutorul și apoi tot eu "îmi mănânc omenia" ?

Se pare că preferi să discutăm aici despre cum anume te-am ajutat.

Nici eu nu ofer astfel de cadouri cât despre reparat greșeli consider că singura pe care am făcut-o a fost cea când am acceptat să te ajut ca să-ți repari ambielajul.

Ai uitat că nu eu l-am reparat ?

Ai uitat că ți-am demonstrat ( pe cheltuiala mea ) că ambielajul a fost reparat ?

Am sa revin cu poze si comentariu aferent, sa vada toata lumea ce meserias mai avem. Iar de ajutor m-am lecuit ca data trecuta cand mi-ai recomandat pe cineva care cromeaza am luat tapa de 300 si ceva de lei si piese cromate in bajocura si care au deja rugina ca de ar fi mai aprope jur ca le mancau pe pita cu totii. Dupa 3 luni in care nu se intampla nimic prefer sa fie public ce se intampla cu oamenii din comunitatea noastra in cine mai poti avea incredere .Poate ar trebui sa adauge ADMINISTRATORUL la fiecare mebru si scorul pozitiv neg si procentele aferente, asa s-ar sti si mai bine cu cine ai de aface

Ti-am zis de la bun inceput cand am vazut cum e lucrarea ca e rau facuta (rulment schimbat al meu era nemtesc si ce ai gasit era ceh, saiba laterala luata la pila, sant facut in loc de gaura si gauri de ungere suplimentara lipsa), apoi te-ai incapatanat si repede ai desfacut sa imi argumentezi ca eu gresesc. Dar o sa pun poze si sa auzi si de la altii o parere.Oricum eu am pierdut bani care vin si pleaca, dar un prieten dintr-un alt colt de tara e mai important zic eu. E o chestie de principiu

Revin cu poze , sa argumentez aprecierea mea . Cand fac la cineva ceva (chiar daca nu eu am muncit ca altcineva) eu sunt responsabil de cunostintele mele, chiar daca fac eu un serviciu sau o favoare. Daca e gresala mea ,nu trebuie sa imi dai nimic si imi cer scuze pt tot ce am zis, dar daca nu e asa sa sti ca imi astept toti banii (rulment stricat si manopera).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă rezervorul ala are modificări făcute pentru prinderile cadrului de simson îl vreau eu și ii ofer în schimb un rezervor de ij în stare orijinala și mult mai buna,neumblat - nemanarit..

Pentru ca nu am primit nimic concret e al tau. 0744835877 e nr meu daca nu cumva il ai deja si povestim detaliile. am vrut sa iti scriu pe privat dar nu s-a putut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

caut sa cumpar o aprindere electronica de Voshod. Va astept pe PM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vand piese din dezmembrari a unui IJ planeta 5, la preturi bune (de nimic): cadru, roti complete, aripi, far, semnalizari, parbriz, crash bar, motor, etc. Ma incurca prin magazie....!

» Post actualizat in 10 Mar 2017 08:58

Crash bar mai este?ti-am lasat pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...