Sari la conținut

Impresii Rock Fest Ploiesti


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Am plecat vineri la 18:00 cu trenul impreuna cu BiG si sora lui Toni. Nashul a fost ieftin, taxiul la fel.

 

Primirea a fost super, tzuiculitza din partea organizatorilor. Pot sa zic ca locul a fost super bine ales, loc de campare mare, bine organizat. Jandarmi si paramedici au fost din belshug :( .

 

Concertul a fost SSSUUUPPPPPPERRRR. Chiar daca a plouat si m-am facut muci de atata bautura .... a meritat 100%.

 

Pacat ca a trebuit sa fiu sambata dimineata inapoi in Bucuresti.

 

Concluzie: Felicitari organizatorilor pentru acest eveniment deosebit. Pacat ca nu mai aveam motor sa fac un mic burn-out pe scena (cum am auzit ca a facut X... stie el cine :ph34r: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca a trebuit sa pleci sambata...eu am ajuns mai pe dupa-amiaza, nu a plouat deloc si pot za zic ca a fost super misto...atmosfera...concertul...organizarea...pacat ca nu s-a facut cum trebuia oaia la groapa :( ...next time :( .

Mi-am luat si cortul ca sa nu pierd seara de sambata...si bine am facut. :ph34r:

Urmeaza poze.... :(

Felicitari organizatorilor....iata ca nu e musai ca o intrunire, adunare,etc...sa fie OFICIALA ca sa iasa bine :( .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locatia a fost super, pacat ca vremea a fost potrivnica, da nu ne face pe noi.

felicitari organizatorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca se cuvin si niste poze :ph34r:

La plecare.... ne-a prins ceva ploaia dar trebuie sa recunosc ca a fost grozav!!!

post-13-1084711592_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nou Galina in actiune!!! Se pare ca- buna si la tras cauciuce si la mers incet :ph34r:

post-13-1084711971_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu ce sa zic, a fost traznet!! beutura gramada, mancare buna, toate ieftine, muzica, locatie faina si pe deasupra m-am mai procopsit si cu benzina! :(

Iara motoare nenorocite prin burnouturi si betii, reparatii capitale. etc..etc..

Mi-au placut baietii cu mopedele din capitala care jucau leapsa pe ele si care au adus special un cauciuc pt burnout :( :( Pe bune ca mi-as lua si eu unu d-asta mic numai pt asta!!!

si o poza cu corturile :ph34r:

post-13-1084712315_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie unul mi-a cam placut cum a iesit. :( Nu fac alte aprecieri pentru ca ar fii oricum subiective, eu fiind unul dintre "merituosii" :( organizatori.

Mishto pozele, mai bagati daca mai aveti. Pozele facute de noi vor aparea in curand pe situl clubului.

Ar mai fii de spus ca ... Sa-mi bag esapamentu'n ea de vreme!!! :ph34r:

La Ploiesti a plouat marunt de vineri seara pana sambata dimineata dar parada, concursurile si concertele de sambata au fost "uscate".

 

P.S.:A venit de la Timisoara si Mihai cu Dnepr-ul lui Jack Daniel's si dupa 600 km era inca intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost prima mea intrunire cu motorul .........a fost ffffffffffffff frumos......bravo organizatorilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu. dar am ajuns exact duminica pe la 4.

da, asa e , nu mai era nimeni. doar ploaia.

si am umblat si 2 ore sa gasesc bucovul

oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A FOST SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chiar daca i-am felicitat si personal, o fac si pe forum: SILVER PISTONS, FELICITARI !!! :(

 

Sunt convins ca intrunirea mare de la anul va fi cea mai tare , daca pana atunci nu ne ofera si altii "surprize" fata de anul trecut

 

-->Pana acum cred ca asta a fost una dintre cele mai meseriase locatii din cate am vazut pe la intalniri...ceva in genul campingului din Brasov, cu plus la spatiu si un oarecare minus la grupuri sanitare , but who cares :(

 

-->CEA MAI BUNA mancare si cea mai variata...de la sarmale la frigarui,mici,carnati proaspeti fripti, pana la o oaie coapta haiduceste in jar (Andrii Popa nu le-ar fi dat un premiu pt oaie, dar ,fiind prima incercare, hm.... :( sunt convins ca a fost buna si asa mai cruda si cu par :ph34r: )

-->Bere buna si la un scor acceptabil, nu s-a terminat pana la plecare :(

-->In concerte trupe tari, concursuri interesante ( o sa va povestesc mai detaliat mai tarziu p-ala cu invartitu dupa par :( )

--> Faza cu benzina de intoarcere a fost pe bune, o initiativa demna de laudat...ar putea incerca si alte cluburi din tara sa gaseasca un gazar ca sponsor

--> Am votat toti in unanimitate ca ploaia nu a fost din vina organizatorilor, ci a toponimicii :(

--> asistenta din plin din partea politiei si salvarii, care nu prea au avut ce face altceva decat sa se holbeze la motoare ...Cetele de jndarmi nu au suparat pe nimeni si au fost "instruiti" sa pazeasca zona corturilor (delimitata clar si cu 2 intrari) de "vizitatori" din afara.Aleea centrala a fost partial blocata ,cat sa nu poti sa dai liniute pana crapa vre-unul...in rest ne-am plimbat cu motoarele "la liber" prin campus, fara nici un incident.

 

Am sa revin cu detalii dupa ce reusesc sa descarc si pozele , sa am si dovezi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar a fost super!!!

 

Vineri noaptea s-a stat in ploaie in fata scenei fiindca Partizan nu te lasau sa pleci.

Au cantat extraordinar, super show. Trooper au cantat bestial.

 

Sambata noaptea oaia ne-a facut probleme. Nu a vrut sa fie facuta in groapa asa incat a ajuns pe gratar. Cei care au mancat au spus ca a iesit bine pana la urma. Oricum duminica de dimineata am vazut un caine care luase capatana si se chinuia s-o manance.

 

Multa bafta si la mai mare!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

--> asistenta din plin din partea politiei si salvarii, care nu prea au avut ce face altceva decat sa se holbeze la motoare ...Cetele de jndarmi nu au suparat pe nimeni si au fost "instruiti" sa pazeasca zona corturilor (delimitata clar si cu 2 intrari) de "vizitatori" din afara.Aleea centrala a fost partial blocata ,cat sa nu poti sa dai liniute pana crapa vre-unul...in rest ne-am plimbat cu motoarele  "la liber" prin campus, fara nici un incident.

bine, ca a fost si un mic incident la un pogo si nu si-a mai putut ridica unu' de jos, dar foarte prompt (a se citi incredibil de prompt) a venit un medic si niste jandarmi si l-au luat pe om pe sus... nu stiu mai multe ca nu am apucat sa vad mai multe...

 

SUPERTARE! la cat de mult am putut sa beau cand am venit vineri seara fara motor, mai mult parca a intrat dupa ce am venit sambata cu vaca...

 

eram profund dezamagit cand am plecat acasa sambata dimineata si nici prin cap nu imi trecea ca ma mai intorc si ca va fi vremea atat de misto! ca sa nu mai zic ca dreq s-a gandit ca duminica ajung si prin Azuga (deh! ce sa faci, te pui cu nebunii!?)

 

ah! ce nu inteleg e de ce nu m-au last sa fac burn-out pe scena.. :ph34r: ca au cerut astia de la Vita un burn-out si m-au dat afara jandarmii .... oricum, imi pare rau ca am pierdut concertul de sambata noapte...

 

 

 

in concluzie.... Felicitari organizatorilor! si multumiri Domnului ca nu a plouat (a se citi "nu tot timpul")

 

BINE-ASA! 10 puncte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta a fost de departe cel mai "tare" concurs: Stafeta cu paharul de bere...alergi cu paharul plin pana la un par infipt in pamant si te invarti de 10 ori in jurul lui cu fruntea lipita de varf.De aici fugi inapoi sa predai stafeta, incercand sa nu versi paharul...

post-11-1084867541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Moto-Guzzi aproape identic cu noul meu motor, dar cu 300 cc mai mic. Surpriza, posesorul e un tovaras de drum cu care am batut coclaurile anul trecut intre intalnirile de la Timisoara si Sibiu.Pe atunci avea o Planeta...

post-11-1084868128_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...