Sari la conținut

plimbare maine dimineata - sarata monteoru sau siriu - in functie de v


XaeL
 Share

Postări Recomandate

am folosit sugestia ta de acum doua saptamani pentru traseul pana la Mizil. Ulterior am vrut sa fac traseul Sarata - Hales, pe care l-am facut pe DJ 203G (google maps se incapataneaza sa refuze sa il deseneze corect). Ocolul a fost intentionat ;)

Data viitoare o sa incerc si pe DJ 100H

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spui de drumul prin padure din Valea Salciilor chiar pe linga indicatorul de localitate la dreapta spre Sarata Monteoru, este o frumusete rara, un tunel printre ramurile copacilor, mai ales cind este vegetatie, ai ales bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-93642-0-62545200-1491904954_thumb.jpgposibil sa vorbim de doua drumuri usor diferite.

eu din Sarata am luat-o direct peste deal catre Hales, pe 203 G, care trece prin Leiculesti - cu linie rosie pe poza mea. corespunde descrierii tale dar nu trece propriu-zis prin Valea Salciilor.

prin Valea Salciilor pare ca trece un alt drum care ocoleste dealul, 100H, si se intalneste perpendicular cu primul. este cel desenat cu sageata albastra pe poza.

oricum, o sa le iau la rand pe toate de pe-acolo, se ajunge relativ usor in zona si e extraordinar sa fii singur printre copaci in varful dealului. sunt curios cum arata si mai la vara. poate intre timp mai trec ceva masini si se mai duce si din nisip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbesc de cel cu rosu, l-am facut in fiecare an, in ultimi 3 de cind l-au asfaltat, in ambele sensuri, ai dreptate localitatea este Valea Izvoarelor, iar 100H iese la Vernesti, dar ocolesti mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbesc de cel cu rosu, l-am facut in fiecare an, in ultimi 3 de cind l-au asfaltat, in ambele sensuri, ai dreptate localitatea este Valea Izvoarelor, iar 100H iese la Vernesti, dar ocolesti mult.

foarte frumos cel prin sarata monteoru....afalt perfect, necirculat dar cu mult nisip acum dupa iarna.per total, foarte frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc oameni cu jumate din km mei parcursi care merg mai bine decat mine ca sunt mai talentati si simt motoreta mai bine.

La acelasi nivel de talent, 4-5000 km diferenta intre doi motociclisti e un mizilic, nici nu se simte, zic si eu ...

 

Despre ce vorbesti? ai avut o revelatie? sau ai visat urit.

Chiar daca esti expert ar fi normal sa spui cite ceva la profil, de bun simt, ar fi o sugestie pentru administratori sa nu mai permita postari sau acces fara profil completat, asa se intimpla pe alte forumuri.

Editat de bmwio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' poti sa scrii ce vrei. Cat timp nu ne înjurăm...

Oricum topicul a fost lejer deturnat. Sunt mai putine postari despre excursia in sine decat despre arzatoarea problema "cum definim incepatorul / exista sau nu grade de începătorism".

Poti chiar combina cele doua teme cu minim de efort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...