Sari la conținut

Verificare moto in Targu Mures


SpS
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Am o rugaminte: daca ar fi cineva disponibil prin zona sa verifice ( in mare ) un motor : https://www.olx.ro/oferta/vand-yamaha-tracer-mt-09-din-2015-ID8YzlF.html#3b1be08611

 

Din ce am vorbit la telefon, omul spune ca ar fi cam totul nou : cauciucuri schimbate, kit de lant nou. In cartea service, nu se ce anume s-a efectuat la revizie, iar cand am intrebat unele lucruri, mi s-a spus doar ca e data si nr de km , fara alte informatii legate de ce a fost sau nu schimbat la motor.

 

Am mai fost in weekend dupa un motor la 200 si ceva de km, si cand am ajuns, proprietarul s-a razgandit si a zis ca nu vrea sa mai vanda motorul, drept pt care apelez la aceasta solutie.

 

Totodata, daca se poate si un sfat pertinent in cazul in care ati avea de ales intre Tracer-ul din link vs unul nou 2017 (0 km, 0 accesorii, ceva banuti in plus)

 

 

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

uite o sugestie:

http://www.dpsmoto.ro/contact/

eu vorbisem acum 2 ani, pentru o verificare, omul are duba cu scule dupa el, face si test compresie, ce vrei tu. Pe o diagnoza completa , verificare motor inainte de vanzare parca imi ceruse 250 lei, compresie, tot.

Nu am mai apelat atunci, ca am gasit aproape. Dar omul parea foarte ok.

in alta ordine de idei, arata bine, cel putin in poze. Si pe mine ma tenteaza modelul, poate la anul sau peste 2, cand mai coboara pretul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

l-am vazut in weekend, dar aparent nu il mai vinde :). de asta am si creat acest topic, ca sa nu mai merg in zadar prin tara :)

Aparent nu îl mai vinde dar a "uitat" sa scoată anunțul de pe olx, cu toate ca a fost online azi. Ciudat. Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

uite o sugestie:

http://www.dpsmoto.ro/contact/

eu vorbisem acum 2 ani, pentru o verificare, omul are duba cu scule dupa el, face si test compresie, ce vrei tu. Pe o diagnoza completa , verificare motor inainte de vanzare parca imi ceruse 250 lei, compresie, tot.

Nu am mai apelat atunci, ca am gasit aproape. Dar omul parea foarte ok.

in alta ordine de idei, arata bine, cel putin in poze. Si pe mine ma tenteaza modelul, poate la anul sau peste 2, cand mai coboara pretul :)

 

Eu unul nu-l recomand, am dus o furca la servisat, piesele lui. Curgea o parte, am luat-o de la el, dupa 60km (Mures - Sighisoara) curgea ulei din ambele. Binenteles ca reparatia a fost facuta fara bon sau factura, binenteles ca vina era a furcii, cica ar fi fost indoita, chiar daca inainte nu curgea decat pe la o jamba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...