Sari la conținut

Cel Mai Rapid Scooter De 50 Cc


claudiu suzuki
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 244
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu cu speedfightu meu care are bord digital in mile nu shtiu cat arata ele de bine da pe drum drept ma duc cu 52 de mile si putina vale 59 cel mai mult

 

--- Mesaj completat în 28 Jul 2007 00:21 -------------
eu cu speedfightu meu care are bord digital in mile nu shtiu cat arata ele de bine da pe drum drept ma duc cu 52 de mile si putina vale 59 cel mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde cum ati luat voi vitezele astea....eu am luat 85 drum drept fara vant din fata,75 drum drept cu vant din fata,cca 100 in vale (unghi de cca 5 grade)...doar delimitat,fara alte tunning-uri de putere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercati pe langa o masina sa vedeti ca o sa scada scorurile drastic :bigstar:

al meu ia 100 dupa cum arata la scuter pe bord da stiu ca reali sunt 80-85

 

de unde sti ca masina arata corect? :) si la masina vitezometrele sunt apreciometre....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La masina dupa 140 incepe sa aiba marja d eroare,poate nici atunci

Exista un kktzel dala mic kre indica viteza reala prin GPS,e in jur d 80-100 d epuroi!vazusem in targ la autovit da acu nush daca mai e ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ! , dar daca tie iti merge scuteru 100km/h nereali , si mie imi merge 105km/h nereali ! te fac (sau invers) . Eu fac comparatie intre scutere , nu cu ce stiu io ce masina . :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, este primul post al meu pe acest forum si as vrea sa va intreb ceva. Cum prindeti cu un aprilia SR 100 km/h ca nu inteleg :bigstar: , eu am un Aprilia SR Ditech in acte scrie Sport, este pe injectie si merg cu 80 km/h. Cu 2 oameni pe el tot 80km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, este primul post al meu pe acest forum si as vrea sa va intreb ceva. Cum prindeti cu un aprilia SR 100 km/h ca nu inteleg :bigstar: , eu am un Aprilia SR Ditech in acte scrie Sport, este pe injectie si merg cu 80 km/h. Cu 2 oameni pe el tot 80km/h

 

multi sa sti ca scriu de viteza maxima atinsa dar fara sa zica ca a fost in vale si cu vantul din spate....ca in conditii dastea si eu am luat cca 90-100 naiba stie ca era acul oprit in limitator (deci peste 90)....dar mie mi s-ar parea normal ca o viteza maxima atinsa sa fie data in anumite conditii:

1-drumul sa fie drept

2-sa nu fie vant din fata sau din spate

3-drumul sa fie bun

 

si asa mai discutam....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai aprilia sr trecut de 2002 , Toate scuterele aprilia sr din 97 pana in 2002 merg cam 90km/h ( ingrijite )

 

 

dezkreator : mie imi merge scuteru pe drum intins fara vant din spate , 107-108km/h , in ''vale'' nu merg mai tare de 85-90 , pt ca mi-e frica ca se supra tureaza . (se face praf ) :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar stiti ce nu inteleg eu ... de ce imi merge cu 80km/h cand sunt singur pe scuter si tot cu 80km/h cand sunt 2 pe scuter, adica nu mi se pare normal pentru un motor de 50cc la care dupa parerea mea conteaza umpic si greutatea ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar stiti ce nu inteleg eu ... de ce imi merge cu 80km/h cand sunt singur pe scuter si tot cu 80km/h cand sunt 2 pe scuter, adica nu mi se pare normal pentru un motor de 50cc la care dupa parerea mea conteaza umpic si greutatea ..

 

da,iti ia tot 80 cu si fara pasager....dar....cu pasager iti urca vizibil mai greu la 80 km\h,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gopop runner delimitat am prins 70 in linie dreapta si 75 in spatele unei basculante :bigstar:

 

acum stau cu el pe dreapta cu motoru facut praf. astept sa zica cei de la service ce are. ei bagau in motor ulei Repsol si eu am mers numai cu OMV 100.

 

mi-a zis ca cica ar fi ambielajul. asa o fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar stiti ce nu inteleg eu ... de ce imi merge cu 80km/h cand sunt singur pe scuter si tot cu 80km/h cand sunt 2 pe scuter, adica nu mi se pare normal pentru un motor de 50cc la care dupa parerea mea conteaza umpic si greutatea ..

e mare scuteru si de-asta... :bigstar: nu se simte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ! , dar daca tie iti merge scuteru 100km/h nereali , si mie imi merge 105km/h nereali ! te fac (sau invers) . Eu fac comparatie intre scutere , nu cu ce stiu io ce masina . :)

Da da poate al tau are o eroare mai mare. In fine nu ma intereseaza pe mine ca ma faci sau ca te fac...atata timp cat mie imi place cum imi merge scuteru e ok. O sa testez cu un gps sa vad cat "poate".

PS:ma plimbam intro zi cu un prieten cu un aprilia sr modelu ala mai vechi si mie imi arata 75 si lu ala ii arata 80 si ceva :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da poate al tau are o eroare mai mare. In fine nu ma intereseaza pe mine ca ma faci sau ca te fac...atata timp cat mie imi place cum imi merge scuteru e ok. O sa testez cu un gps sa vad cat "poate".

PS:ma plimbam intro zi cu un prieten cu un aprilia sr modelu ala mai vechi si mie imi arata 75 si lu ala ii arata 80 si ceva :bigstar:

 

 

Nu stiu :) ? eu m-am plimbat pe langa multe scutere , si toate aratau la fel km/h , Nu cred ca sunt erori intre km/trajele scuterelor :blink: . Si m-ai ales la viteza de 80km/h , Am mers langa scuter de 125 care mergea cu 100/km/h si eu cu 100km/h , si nu era nici o eroare :wave: . ( intr-e scutere )

 

 

Salut :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate SR'urile indica cu 7-8km\h mai mult decat realitatea, lucru de care m'am lamurit mergand cu multe motociclete in paralel. De fapt daca stam sa ne gandim cam toate scuterele cu kilometraj pe cablu au o marja de eroare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...