Sari la conținut

Pierdut top case Kappa K35


raluca_carlan
 Share

Postări Recomandate

Ma declar vinovat în privința micilor și a ceaiului.am lăsat topcase.de ul și restul cumpărăturilor și pentru alții

Hac.micii au fost delicioși, i am stins cu ceaiul.multumesc soțului tău și ție....

E grav daca te-ai imbatat cu ceai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ți a rezistat conserva aia pana la bulgari? Ai făcut foamea pe acolo? Ți au picat bine micii? De o bere ți a rămas?

Ma declar vinovat în privința micilor și a ceaiului.am lăsat topcase.de ul și restul cumpărăturilor și pentru alții

Hac.micii au fost delicioși, i am stins cu ceaiul.multumesc soțului tău și ție....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...poti incerca, romaneste, sa il fixezi cu niste suruburi. dar inseamna sa ii dai tu gauri pe fund.

 

Colegule, după atâta sărbătorit unu maiu astă cu diverse alcooale, am citit superficial postarea ta și m-a luat o spaimă bruscă...credeam că vorbești de fundul soțului doamnei :eek:

 

Apoi m-am liniștit când ai zis „românește” aia înseamnă maxim niște șuturi în fund și sechestrarea cardului soțului vinovat de la una la trei luni :06Biker:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu a comis-o. In timp ce se deplasa cu scuterul de la Auchan Gavana (Pitesti) la Bascov unde locuim, a pierdut top case-ul. Top case-ul este modelul Kappa K35 : http://achimoto.ro/topcase-geanta-bagaje-kappa-k35-monolock.html

Din pacate nu am nici o poza reala cu top case-ul. Ca recunoastere in el se aflau urmatoarele:

1 caserola de mici;

2 sticle Ness tea lamaie

1 caserola inghetata fructe de padure-vanilie;

2 paini;

1 caserola cu doua prajituri (tarte de fructe);

1 furtun de gradina de 15 metrii

Stiu foarte sigura ce era in el, deoarece a venit cu bonul - il avea in buzunar pe ala. Cum a sarit din spatele scuterui ramane un mister. Sotul se afla pe un scuter de 50 cmc limitat, deci nu putea avea viteza mare maxim 50 km/h. Ne-am intors inapoi (distanta nu e mare sunt pana in 4 km) insa nu am mai gasit nimic! Banuesc ca nu l-a fixat bine cand a plecat, sau l-a incarcat prea mult ... nu stiu.

Ce ma supara e ca top caseul era nou nout, l-am cumparat in martie! Gasitorului recompensa produsele din el! Desi nu l-am gasit cand ne-am intors, mai speram ca l-a gasit un motociclist bun la suflet, si nu un hot!

Daca aflati ceva dati un semn.

Si voi ce ati mancat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu uita te in cutia poștala după amenda și mucles. Nu amenda pt radar, ca toroapa aia nu trece 55 la ora la vale și cu vânt din spate, ci amenda pentru poluare, prin dezmembrarea diferitelor piese in timpul mersului pe partea carosabila in Bulgaria!

Editat de BMWs1000RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandesc deja sa-mi pun topcase-ul pe piedestal! Am carat in el discuri + placute de frana + rulmenti (cu tot cu butuc) de Opel Astra, cate 6 sticle de suc de 2l si altele. Ultima oara cand l-am abuzat au fost 2 stingatoare, unul de 4kg si altul de 2. Coafura rezista, chiar si la +200km/h! Givi Maxia, oldies are goldies! Nu donez, nu vand, doar ma laud :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inițiatorul acestui subiect de discuție a declarat că a pierdut următoarele bunuri, pe lângă coșarca aferentă, purtând marca "Kappa K35":


Citat:


"1 caserola de mici;


2 sticle Ness tea lamaie


1 caserola inghetata fructe de padure-vanilie;


2 paini;


1 caserola cu doua prajituri (tarte de fructe);


1 furtun de gradina de 15 metrii"


Am încheiat citatul.



Bună seara.



Prin prezenta, vă solicităm să prezentați, în termen de 15 zile, la autoritățile de resort, următoarele documente justificative, în conformitate cu Programul de Guvernare:


- dovada achiziționării a "1 buc. caserolă de mici" (bon fiscal, factură fiscală sau sursa banilor proveniți din străinătate, după caz);


- idem "2 sticle Ness tea lamaie"


- dovada notarială că "lamaie" reprezintă cuvântul românesc "lămâie", sau variantele lingvistice "lamaie", "lămaie", "lamîie", "lâmaie", "lâmăie", "lâmăie", "lâmâie", "lamîie" sau "lamaîe", după caz;


- dovada că expresia "Ness tea" nu reprezintă o ironie anti-guvernamentală a ideii capitaliste "monstrul din Loch Ness". "Ness", v-ați prins? (copyright Micutzu - actor de comedie ocazională (Autorizația 2155742/2004);


- copie legalizată după autorizația de producere a înghețatei alcătuite din imitații de fructe de pădure amestecate cu imitație de vanilie;


- dovadă a achiziționării a "2 pâini" (bon fiscal, factură, contravaloare acatist, certificat de producător, etc.);


- declarație de avere, reprezentând dovada că v-ați permis să cumpărați "1 caserola cu doua prajituri (tarte de fructe)";


- copie legalizată după diploma de absolvire a 4 clase, existând suspiciuni contrare, deduse din expresia "1 furtun de gradina de 15 metrii", In mediul academic știut fiind faptul că, în contextul dat, apostrofarea corectă ar fi "un furtun de grădină de 15 metri", cu un singur "i";


- dovada achiziționării produsului "Kappa K35", însoțită de scrisoarea de autenticitate prezentată de producător (România este o țară ferm preocupată de protejarea mărcilor străine, este una din cele mai corecte state, alături de protejarea infractorilor, suntem no.1 mondial și comunitar).



În cazul neprezentării dovezilor solicitate în termenul de 15 zile, veți fi pasibil la o pedeapsă de închisoare de la 6 la 35 de ani, fără drept de executare la domiciliu, sau la o amendă penală împosibil de încasat de către stat, conform noului Cod Penal, Civil și Anal.



Acest pamflet se adresează oricui (cu excepția doamnei care a inițiat topicul, ea fiind evident lipsită de simțul umorului - din lipsă de spațiu (dacă se înțelege ce vreau să zic).


Orice asemănare cu persoane, grupuri sau comunități moto din România este pur (și simplu) întâmplătoare.



Motocicliștii există DOAR în trafic, o sugestie pentru viitorul marș moto (apolitic, desigur, motocicliștii nu fac politică, Doamne ferește și Măicuța Domnului!).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal daca sunteti pesedisti si veneati de la aceasta petrecere!!!! :-L

Si BTW, nu functioneaza faza cu biserica si spalatura de pacate cu furtunul prin care trece apa facatoare de minuni. Mai bine cumparati un lant si lacat de la vreo maicuta de acolo.

 

Bafta la recuperarea topcase-ului si a furtunului cu care se uda micii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tracico -comic .

Cand ma voi intalni cu fata aceasta am sa-i fac cinste cu un suc (mai ales ca se pare ca este argeseanca de-a mea ) . Acea inocenta afisata ascunde de fapt o subtilitate fina .

O poveste atat de frumoasa si trista . Imi aminteste de o emisiune la tv. de demult , "dialog la distanta " . Intr-o editie , unul se referea la categoriile de hoti si venea cu una noua : hotii la dude ...

Am sa ma tot gandesc unde o fi topchesul . Sigur , fericitul nu poate fi unul cu motocicleta ca nu avea cum sa-l care . Daca nu ar fi postat ea , forumul argesului era mort .

 

Ma uitam catand sa gasesc intruirea de la Berevoiesti din acest week-end .

Stie cineva ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pana acolo . M-am intalnit cu argesenii si am cumpărat "fântânel si curcubeu " de la păstrăvăria învecinată .post-48189-0-37039000-1529752058_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...