Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 632
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru brunare ma interesez la IPAS, dar nu promit nimic.

Daca ai ceva cunostinte pe acolo, poti incerca si tu

Cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

langa IVECO , dar daca ti le vopseste este pt ca omu' e motociclist nu pentru ca vrea sa faca vreo afacere cu tine... defapt isi pierde vremea :crack: degreseaza-le tu inainte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,daca vrei ceva de calitate si sa nu-ti para rau de banii platiti, intra pe "www.bagster.com".aici se fac sei moto si huse la comanda pentru protectia rezervoarelor.eu mi-am facut la ei pe baza de comanda o husa pentru protectia rezervorului,arata foarte k lumea si sunt foarte multumit de banii dati.urmeaza sa-mi mai fac si-o sea la comanda(cu gel) :D :transport-040:

cred ca ma rupe la pretul unei sei + transport ... pe tine cat te-a costat husa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dintre cei 2 din sibiu care e mai "perfectionist" ca sa zic asa?

du-te vis-a-vis de politie si cumpara-ti tu vinilinul care iti place, recomand sa alegi unul mai scump si rugos ca sa nu aluneci pe el cand pui frana. Cam orice croitor iti poate face o husa, daca are (si stie ce-i ala) ac pt vinilin (face o gaura care apoi nu se spinteca) si face tipare inainte ... mie mi-a facut sora-mea o husa impecabila pe care am prins-o eu cu capsatorul meu, din pacate nu te pot trimite acolo pt ca voi lua mustrare :hurt: .

Apropos - am tipare(de dat) pt saua originala de xtz660

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-te vis-a-vis de politie si cumpara-ti tu vinilinul care iti place, recomand sa alegi unul mai scump si rugos ca sa nu aluneci pe el cand pui frana. Cam orice croitor iti poate face o husa, daca are (si stie ce-i ala) ac pt vinilin (face o gaura care apoi nu se spinteca) si face tipare inainte ... mie mi-a facut sora-mea o husa impecabila pe care am prins-o eu cu capsatorul meu, din pacate nu te pot trimite acolo pt ca voi lua mustrare :hurt: .

Apropos - am tipare(de dat) pt saua originala de xtz660

Pai aia e problema ca nu stiu un croitor bun ... sunt constient ca ma va aduce undeva la 4-500 ron cu vinilinul meu dar de banii aia macar sa arate destul de bine si fara cute sau alte "mici defecte". :huh: ... cred ca sunt prea pretentios :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste cu Darian, sau urmareste topicul lui.

Lucreaza foarte bine si relativ ieftin.

/index.php?/topic/291524-reparatii-sei/page__st__980__p__3036641__hl__darian__fromsearch__1&do=findComment&comment=3036641

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste cu Darian, sau urmareste topicul lui.

Lucreaza foarte bine si relativ ieftin.

http://www.motocicli..._1#entry3036641

 

Mi-a modificat mie Darian saua si a iesit misto. M-a costat 180ron cu broderia siglei Transalp cu tot. Despre comportarea in timp nu ma pot pronunta, ca o am doar de dupa Craciun...

post-68047-0-40993000-1335349040_thumb.jpg

post-68047-0-17428200-1335349064_thumb.jpg

post-68047-0-00460200-1335349304_thumb.jpg

post-68047-0-35062200-1335349323_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata f bine estetic, nu stiu la cusaturi cum o fi, oare daca ploua pe ea nu intra apa pe acolo ? Adica nu cred ca-s cusaturi "lipite".

Eu la a mea am 2 variante, ori o fac simpla asa cum a fost din fabrica (dintr-o bucata si fara cusaturi)la Jo in strand ori o fac in mai multe culori +- sigla la BMW ceea ce presupune mai multe randuri de cusaturi si atunci evident o trimit la Darian. Ramane de vazut cum e cu cusaturile astea... intrebare: materialul e piele sau vinilin? Intreb pt ca am auzit ca pielea e f pretentioasa (de intretinut)+ ca se muleaza mai greu ca vinilinul si cica nici nu e asa "impermeabila" ca vinilinul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pielea ia apa pana la urma. pielea necesita "tratament" periodic. glicerina, lanolina, crema de maini... eu dau si cu crema de ghete. atentie asta din urma poate murdari... oricum dupa un tratament al pielii trebuie stearsa bine cu o carpa sau va murdari...

 

recomandat vinilin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata f bine estetic, nu stiu la cusaturi cum o fi, oare daca ploua pe ea nu intra apa pe acolo ? Adica nu cred ca-s cusaturi "lipite".

Eu la a mea am 2 variante, ori o fac simpla asa cum a fost din fabrica (dintr-o bucata si fara cusaturi)la Jo in strand ori o fac in mai multe culori +- sigla la BMW ceea ce presupune mai multe randuri de cusaturi si atunci evident o trimit la Darian. Ramane de vazut cum e cu cusaturile astea... intrebare: materialul e piele sau vinilin? Intreb pt ca am auzit ca pielea e f pretentioasa (de intretinut)+ ca se muleaza mai greu ca vinilinul si cica nici nu e asa "impermeabila" ca vinilinul.

 

Materialul e un vinilin destul de elastic. Mi-a dat la Darian la vremea respectiva toate detaliile si despre materiale si despre cusaturi si despre broderie. Cel mai bine ar fi sa iei legatura cu el sa te lamureasca. Daca vrei dintr-o bucata, du-te la Jo. Mi-a aratat cateva sei facute de el zilele trecute si erau fain lucrate.

Intr-o zi cu vreme ceva mai linistita putem sa ne vedem ca sa te uiti la sa de aproape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Materialul e un vinilin destul de elastic. Mi-a dat la Darian la vremea respectiva toate detaliile si despre materiale si despre cusaturi si despre broderie. Cel mai bine ar fi sa iei legatura cu el sa te lamureasca. Daca vrei dintr-o bucata, du-te la Jo. Mi-a aratat cateva sei facute de el zilele trecute si erau fain lucrate.

Intr-o zi cu vreme ceva mai linistita putem sa ne vedem ca sa te uiti la sa de aproape.

Pai alaltaieri mi-a aratat Jo vre-o 2 facute de el si n-arata rau (adica nu arata ca o canapea de mobra). La Darian am vazut o gramada de poze pe forum, pot sa zic ca iasa treaba buna din mana lui :)

PS: de maine pana pe Marti va fi numai soare :burnout: ... partea proasta e ca mie inca nu mi-a venit uleiul si filtru de schimb :((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pielea ia apa pana la urma. pielea necesita "tratament" periodic. glicerina, lanolina, crema de maini... eu dau si cu crema de ghete. atentie asta din urma poate murdari... oricum dupa un tratament al pielii trebuie stearsa bine cu o carpa sau va murdari...

 

 

da-i cu grasime de urs ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata f bine estetic, nu stiu la cusaturi cum o fi, oare daca ploua pe ea nu intra apa pe acolo ? Adica nu cred ca-s cusaturi "lipite".

Eu la a mea am 2 variante, ori o fac simpla asa cum a fost din fabrica (dintr-o bucata si fara cusaturi)la Jo in strand ori o fac in mai multe culori +- sigla la BMW ceea ce presupune mai multe randuri de cusaturi si atunci evident o trimit la Darian. Ramane de vazut cum e cu cusaturile astea... intrebare: materialul e piele sau vinilin? Intreb pt ca am auzit ca pielea e f pretentioasa (de intretinut)+ ca se muleaza mai greu ca vinilinul si cica nici nu e asa "impermeabila" ca vinilinul.

Si eu am sa facuta de Darian. Ieri, dupa ploaia aia mare, m-am suit pe moto in blugi (dupa ce am sters saua cu manusa) si pot sa spun ca nu m-am udat deloc.

Saua mea are modelul ca a lui Andrei_M dar facuta pentru V-Strom. Si arata bine, si am pus si extra burete si se "simte" mai bine. Pe langa asta, vinilinul e altfel si acum pantalonii "adera" mai bine la sa. Nu mai aluneca ca pe aia originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am sa facuta de Darian. Ieri, dupa ploaia aia mare, m-am suit pe moto in blugi (dupa ce am sters saua cu manusa) si pot sa spun ca nu m-am udat deloc.

Saua mea are modelul ca a lui Andrei_M dar facuta pentru V-Strom. Si arata bine, si am pus si extra burete si se "simte" mai bine. Pe langa asta, vinilinul e altfel si acum pantalonii "adera" mai bine la sa. Nu mai aluneca ca pe aia originala.

Multumesc pt sfat, acum am cam clarificat cum sta treaba cu pielea/vinilinul si cu "impermeabilitatea" cusaturilor la ploaie. Probabil din comoditate anul asta ii trag o "blana" fara cusaturi la Jo iar in iarna cand o sa ma apuc de partea "estetica" voi trimite saua la darian sa faca un custom frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-i cu grasime de urs ;)

 

mda, da gasca ar fi super, dar nu am timpul necesar procurarii... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un singur lucru` mi-a precizat producatorul in privinta husei,sa NU dau cu jetul de apa pe ea.pe interior este tratata cu un material antimucegaire.urmeaza sa-mi mai fac seaua,tot custom,evident :D :) :moto:

Si cum speli motoru' fara sa dai cu jetul pe ea?

Eu il spal la spalatoria auto si il spala ca pe o masina. E destul de greu sa evite sa dea cu jetul acolo. Ca rezervorul e o piesa destul de mare si trebuie curatat de spuma.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul il spal cu mana,cu carpa imbibata cu apa.nu l-am spalat niciodata in spalatorii auto sau sa dau cu solutie activa pe el,cu toate ca am straler cu jet de apa pe care-l folosesc cand imi spal masina.la motor folosesc un sparay special pentru spalare cu ceara,iar la roti il curat cu benzina.husa pentru rezervor am cumparat-o pentru drumurile lungi de sute de km cand merg mult sau cand mai ies cu alti vitezisti sa ne dam si mergem ture lungi :D

 

Scuze de off topic!

Oau!

Felicitari ca ai atata rabdare sa speli in modul asta motorul. La cata grija ai, ar trebui sa arate foarte bine!

Eu personal, o singura data am mai vazut un motor sa fie spalat asa, si asta era la o domnisoara posesoare de chopper. In rest toata lumea cu...jetul. Aici in SIbiu inca nu am gasit, dar la CLuj sunt destule locuri in care mergi la spalatorie bagi o fisa in aparat si poti folosi tu jetul, vreo 3 minute. Deci cu 5 lei ai acces la jet cu apa calda timp de 3 minute, asa ca faceam coada de motoare acolo cand ne intorceam din ture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de off topic!

Oau!

Felicitari ca ai atata rabdare sa speli in modul asta motorul. La cata grija ai, ar trebui sa arate foarte bine!

Eu personal, o singura data am mai vazut un motor sa fie spalat asa, si asta era la o domnisoara posesoare de chopper. In rest toata lumea cu...jetul. Aici in SIbiu inca nu am gasit, dar la CLuj sunt destule locuri in care mergi la spalatorie bagi o fisa in aparat si poti folosi tu jetul, vreo 3 minute. Deci cu 5 lei ai acces la jet cu apa calda timp de 3 minute, asa ca faceam coada de motoare acolo cand ne intorceam din ture.

oricum cursa aia contracronometru nu are nici o treba cu calitatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am o problema cu moto meu Kawa klr650 din 89. imi intra apa in motor si am schimbat garnitura de chiulasa si tot ce era de schimbat la pompa de apa.in comtinuare imi baga apa in ulei si scoate uleiul albit pe epurator. e vre un mecanic dispus sa-mi dea un raspuns la problema mea?

multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...