Sari la conținut

Bmw X2 - 2.0 D Sport


Cezu
 Share

Postări Recomandate

Salutare, de curand am facut comanda pentru modelul mentionat, pe 1 Decembrie soseste. Are cineva acest model si ar putea sa transcrie cateva ganduri/pareri? Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paca, multumesc. Partea interesanta va fi tot in luna Decembrie caci am un traseu de 5000 mile de parcurs. La drive test mi-au oferit modelul 2.0 i, pachetul M si sincer sa fiu e putin cam " sugaci ". dar din prezentari se pare ca moledul diesel e docil. Ramane de vazut :P

Editat de Cezu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti ai comandat un crossover hatch. Arata asa si asa (NU pe gustul meu), are o tenta agresiva daca e m paket...arata ok culoarea Galvanic yellow.... interiorul nu mai e premium, schimbatorul e mai nasol decat la oricare tractor fabricat recent.

E de rahat emblema aia de au pus o acolo pe stalpul lateral spate..sa stie tot prostu din drum ca e beamwe, imi pare o chestie mega ieftina. Ce ti ai luat? 2.0d cu sau fara x drive? Per total, nu si merita nici de departe cei 55.000€. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ma gandeam eu ca, daca deriva dintr-un "totul in fata", nu poate fi altfel ... N-am condus, dar nici nu-mi doresc, solutia clasica e pe gustul meu si mi se pare reprezentativa pt bmw si al sau "freude am fahren".

Ce sa zic, sa te bucuri de el fara probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic pretul era de 33 000 lire. Pentru ca lucrez in cadrul firmei ( pe latura moto ) am primit un discount de 25%. Facand cateva calcule si desigur luand in considerare ca merg f mult in oras consider ca a meritat. E o masina urbana cu un consum de 4.2 Extra si 5.2 urban. X1 ori X3 in care beneficiezi de putin spatiu in plus diferenta de pret era uriasa. Are pachetul M .


» Post actualizat in 07 Oct 2018 18:49

Multumesc John.


» Post actualizat in 07 Oct 2018 18:51

Cutia e step-tronic ( 8 trepte ) iar motorul dezvolta 190 cp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consumurile acelea n o sa le vezi prea curand. Iar ca si masina de oras, clar nu e un diesel!

Glumind, pot sa te enervez putin cu o fotografie ?

» Post actualizat in 07 Oct 2018 18:57

Cand va plictisiti intrati pe instagram-ul meu " cioanapostol" si vedeti ce surubaresc iar daca aveti orice fel de intrebari legate de motocicletele Bmw va stau la dispozitie, sunt inconjurat de 5 ingineri.

» Post actualizat in 07 Oct 2018 18:58

Consumurile acelea n o sa le vezi prea curand. Iar ca si masina de oras, clar nu e un diesel!

post-36651-0-70860400-1538938703_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Totusi - asa cum intrebase cineva mai sus - mai conteaza ce spune unul sau altul, din moment ce l.ai comandat?

Sau rostul este sa afle prostimea ca esti permanent inconjurat de injineri specializati Bmw Motorrad?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi - asa cum intrebase cineva mai sus - mai conteaza ce spune unul sau altul, din moment ce l.ai comandat?

Sau rostul este sa afle prostimea ca esti permanent inconjurat de injineri specializati Bmw Motorrad?

"rostul" era ca daca vreun posesor de motocicleta Bmw are o neclaritate il pot ajuta. Unde nu-i cap e vai de picioare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Asta este un topic gen gândul câinelui care sta în kur și se întreabă ce face el în momentul respectiv?

 

Ca să fiu și on topic (nu am crezut ca o sa imi iasă vreodata la rasa asta de postari):

Nici un om întreg la minte nu mai cumpăra diesel nou în vestul Europei. Despre tarile nordice, nu mai spun.

 

Later edit:

După ce am citit postările, makes sense.

Trista singuratea prin străinătățur.


Cu riscul de a repeta:

Care este rostul topicului, în forma în care a fost ambalat?


» Post actualizat in 07 Oct 2018 20:52

Întrebarea despre motociclete Bmw:

* De unde se aude zgomotul ala infernal în carenele farului la S1000xr de îți vine să dai cu ea în râpă la sfârșitul zilei. Este cutia filtrului de aer/intake-ul de la ea?


» Post actualizat in 07 Oct 2018 21:08

Boss, ca ma amuza topicul asta:

Unde faci 5000 de mile cu ea în dec după achiziție?

Vii de sărbători acasă din Anglia, cu mașina, ca să o vadă familia.

Eu glumesc, dar dacă am dreptate, acesta va fi un topic de mare angajament.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DeVazut_Tm, poate fi fie plasticul ce acopera rezervorul ( acel plastic care inconjoara contactul) fie semi carena interioara, acel plastic negru ce este in stanga si dreapta bordului. Incearca sa tii apasat pe el sa vezi daca sunetul dispare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Cat m-am chinuit sa o fac, lată, dar am reusit sa adaug circa 200 grame. Referitor la masina, daca mai e careva interesat, o recomand cu toata increderea. X-Drive-ul este EXCELENT. Consum, 3 rezervoare si'u  sfert pe distanta de 2636 km ( 52 litri/plin).

P.S: poza e facuta in Piatra Neamt ❤

IMG-20190831-WA0202.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...