Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Niste jigodii!!!!!!!!

Dar daca ne-am lua Harley cum am fi? Am intrat pe un forum al VTX-istilor din State si sunt multi care au prieteni cu Harley, dar cu care nu pot iesi la plimbari. Si nu pentru ca Harley-istii ar fi cu nasul pe sus, ci pentru ca trebuie sa munceasca din greu ca sa le plateasca. De altfel, acolo disputa Harley-japo e mult mai acuta decat la noi. Un VTX-ist a spus foarte clar: sustin HD pentru ca sunt americani, dar imi voi lua un HD cand le vor face la fel de ieftine si bune ca japonezii. Iar altul a zis: I don't want to ride a legend but a bike.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu, chiar ar fi interesant de unde se pot achizitiona chei brute de moto.

 

Am gasit un atelier care au chei brute de moto..orice model! Au catalog ...le trebuie doar marca moto si anul. Aduc doar pe comanda si cica dureaza cam o saptamana! Ma costat 10 ron bucata!

Atelierul se afla intre Baba Novac si P-ta Muncii, pe langa Mega Image...in caz ca o sa mai aiba nevoie careva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-o lua pe Transfagarasan decat daca ti-ai dat VN-ul pe un enduro. Am vorbit de curand cu cineva care a fost pe acolo si nu e drum de cruiser.

 

Salut sorine! Sa-ti traiasca honda, desi tu tot vulcanian ramai in adancul inimii pun pariu :D

 

Am fost eu pe transfagarasan dupa intrunirea de la Brasov. Cei aprox 30 km de drum prost, nu sunt chiar catastrofa. I-am facut cu vulcanul. Am mai prins si ploaie exact pe portiunea de drum cu denivelari. Gropile nu-s uriashe si la 50km/h sunt ocolibile. Denivelarile nu-s un capat de tzara daca mergi sub 60km/h.

 

Stiu ca tu ai transmis mai departe ce ai auzit, deci nu arat cu degetul spre tine, si da, e prost drumul, dar nici cum nu e cum zic unii "doar pentru enduro". Enduro se plictiseste acolo asta-i clar!

 

E putin offtopic partea asta, dar am vrut sa incurajez pe cei care vor sa mearga pe transfagarasan. la fel ca ei, noi (3 vitezane un cruiser si un enduro-city) am fost nevoiti sa alegem daca ascultam pe cei care proroceau catastrofa sau ne ascultam dorinta noastra mare de a merge acolo. Bine ca ne-am tzinut ideea si nu ne-am abatut, pentru ca a fost foarte fain in ciuda ploii la coborare si a drumului (tot pe coborare) prost. Nu ne-am rupt aripi, nu ne plang semeringurile, atata ca a fost frustrant sa mergem mai incet pe curbele alea care pot fi o placere in alte conditii.

 

Salut la toti vulcanistii!... de mult n-am mai postat aici :) :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel putin asa vrem. :D

De ajuns in Brasov am ajuns, mai am de renuntat la Vulcanel.

 

 

 

Eu unul da. Ba, am uitat complet de tine ca am fost prins in trebi. Vorbim.

 

 

 

Drum bun, cale batuta, si sa te intalnesti numai cu Pamela Anderson, Cosmina Pasarin, Andreea Raicu.

marti seara o sa poposesc in brasov poate bem o bere

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un atelier care au chei brute de moto..orice model! Au catalog ...le trebuie doar marca moto si anul. Aduc doar pe comanda si cica dureaza cam o saptamana! Ma costat 10 ron bucata!

Atelierul se afla intre Baba Novac si P-ta Muncii, pe langa Mega Image...in caz ca o sa mai aiba nevoie careva!

 

Super. Mersi de info. Eu am dubluri la chei (neamtul mi-a trimis VN-ul cu ambele chei si cu codul de comanda de la Kawasaki), dar am destui prieteni care se interesau de dubluri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un atelier care au chei brute de moto..orice model! Au catalog ...le trebuie doar marca moto si anul. Aduc doar pe comanda si cica dureaza cam o saptamana! Ma costat 10 ron bucata!

Atelierul se afla intre Baba Novac si P-ta Muncii, pe langa Mega Image...in caz ca o sa mai aiba nevoie careva!

 

La oricare Bricostore, au atelier pt duplicari chei contact auto/moto.

Editat de cristian ionescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Stie cumva cineva un service bun in Bucuresti pentru moto a mea ? Caut un diagnostic pentru lantul meu cam uzat, o parere cam cat m-ar mai tine. Daca stie cineva. rog lasati un semn.

 

Bafta mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Stie cumva cineva un service bun in Bucuresti pentru moto a mea ? Caut un diagnostic pentru lantul meu cam uzat, o parere cam cat m-ar mai tine. Daca stie cineva. rog lasati un semn.

 

Bafta mare!

La lant uzat se schimba tot kitul (lantul-pinionul de atac-foaia). In mod normal, pe la 30-35.000 km. Un kit costa cam 200 de euro. Nu cred ca poate cineva sa-ti dea un diagnostic de genul "te mai tine X km". Comanda-ti kitul si mergi cat mai bland pana iti vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La lant uzat se schimba tot kitul (lantul-pinionul de atac-foaia). In mod normal, pe la 30-35.000 km. Un kit costa cam 200 de euro. Nu cred ca poate cineva sa-ti dea un diagnostic de genul "te mai tine X km". Comanda-ti kitul si mergi cat mai bland pana iti vine.

 

 

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=100411

 

cod 10041619

Producator DID

Pret 164,95 €

 

Eu l-am schimbat anu asta. Daca nu il schimbi in service, mai ai nevoie de o presa.

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10003170

pret 29,95 €

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva tobe (intregi ) pentru vulcan? chiar si originale,ma intereseaza azi sau maine,vineri trebuie sa le am .multumesc

 

 

 

 

 

Salutare! am eu tobe de vulcan originale.

 

 

 

 

 

O intrebare: stie cineva ce pot face cu toba aia intermediara de la vulcan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! am eu tobe de vulcan originale.

O intrebare: stie cineva ce pot face cu toba aia intermediara de la vulcan?

 

sal,care vulcan?800cc? nu are decat o teava care leaga finalele tobelor....se poate anula.

daca e pt 1500cc,si aia se poate anula...dar mai bine pui tobe custom.

 

 

TFB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Stie cumva cineva un service bun in Bucuresti pentru moto a mea ? Caut un diagnostic pentru lantul meu cam uzat, o parere cam cat m-ar mai tine. Daca stie cineva. rog lasati un semn.

 

Bafta mare!

 

Vezi PM, ca ti-am dat nr lui, acolo am eu VN-ul acum pt revizie. Este un baiat foarte priceput si saritor, si mie mi-a fost recomandat de un forumist ! Ii spui ca ai numarul de la Tudor care a lasat VN-ul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu postez pt profit, ci pentru iubitorii de VN-uri. Am gasit o ocazie de unde aduc eu moto.

 

Este un Kawasaki VN900 Classic cu doar 2000 de Km, productie 2008. Eu il cumpar cu 5500 EUR (dar cred ca pot sa obtin pret mai bun 5100-5200). Acum cine il vrea, il costa 250 de euro transportul germania-romania + 150 avionul meu + hotel o noapte. Eu in vreo 2 saptamani plec acolo sa aduc un Hornet si un SV.

 

O sa revin cu poze, din spusele lor moto este impecabil !

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

sunt nou si mandru posesor de VN 800 Clasic. (Costica il cheama si e facut in 1998) Vreau sa ii intreb pe cei mai batrani (si cand zic asta ma refer la experienta si intelepciune) doua lucruri (pentru inceput) :scratch::

 

1. vreau sa stiu care trebuie sa fie presiunea optima din cauciucuri(fata-spate) pentru Costica.

2. fiind incepator (greenhorn as putea zice, carnetul de cat A are numai o luna) daca se poate as vrea sa stiu cam pe la ce viteza trebuie sa schimb vitezele.*

 

*Trebuie sa fac aici o adaugare. In casca mea lucrurile se aud altfel decat in masina, la masina schimb vitezele dupa ureche fara sa am treaba cu turometrul insa la motocicleta s-a intamplat de multe ori sa am senzatia ca e fie subturata(are un sunet de metal lovit de metal) fie "tipa motorul" prea tare.

Daca e necesar precizez ca am 101Kg si Costica 250Kg.

 

Multumesc mult.

Editat de andrei.babanul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...