Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pacat ca nu ati fost la concert....a meritat tot banii,super show,baieti faini "bostaneii"( chit ca Antract au fost varza,si Prospect nu m-au impresionat)....am facut ceva poze si in backstage.

din pacate nu m-am intalnit cu nici un vulkanolog.....doar cu 13Todesengel.

Sibiul o fost tare,peste 30 persoane la concert.....

 

 

B.

ps: no offence,bucurestiul mi-a lasat acelasi gust amar ca de fiecare data...mizerabil,necivilizat,aglomerat....un babilon.

post-13-1138534145_thumb.jpg

post-13-1138534154_thumb.jpg

post-13-1138534172_thumb.jpg

post-13-1138534203_thumb.jpg

post-13-1138534221_thumb.jpg

post-13-1138534253_thumb.jpg

post-13-1138534263_thumb.jpg

post-13-1138534380_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca nu ati fost la concert....a meritat tot banii,super show,baieti faini "bostaneii"( chit ca Antract au fost B.

ps: no offence,bucurestiul mi-a lasat acelasi gust amar ca de fiecare data...mizerabil,necivilizat,aglomerat....un babilon.

 

pacat pt cei care nu au fost.

Eu am fost acolo, am depus eforturi uriase ca sa ajung si am reusit.

Impresionant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sautare ,

Am un vn 1500 pe care l-am luat prin toamna si a inceput deja sa-i patineze ambreajul , acum itrebare stitzi cumva fiind ambreaj hidraulic , se mai poate regla in vre-un fel , sa desfac capacul sa mai strang discurile putin , sau deja pot sa ma gandesc la un set de discuri noi ?

E pueril sa va intreb daca e normal sa se toceasca la 27000 km , ptr ca nu se stie cum a mers fostul cu ea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E VN15 (care tot Vulcan 1500 este), sau Vulcan 1500 (de-ala frumos, clasic look, de dupa 96)? Ca ala rosu, sau ca ala alb?

 

Da greshala mea , am uitat sa precizez , este ca cel alb , Vulcan 1500 Classic '96 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brici! Nu cumva e ala de la Tomina adus in tara in toamna, rosu cu negru?

Oricum, Vulcanul de 1500 dupa 96 - scula, tata!

Exact ala e , :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei.

Cu muuullttaaaa bucurie in suflet ( yupppyyyy) vă anunț ca de aproximativ 15 minute ma benoclez la noul ghidon (multumesc Base ca mi-ai dat al 13-lea, multumesc Reqiuem Âşi sora pentru cumpărarea din Budapesta Âşi trimiterea la BucureÂşti, mulțumesc Shak pentru aducerea in Bucuresti).

Ghidonul a fost cumparat de la Highwayhawk din Ungaria, m-a costat ceva, dar e superb. Greu cat incape, teava principala are diam de 32 (parca) iar manerele sunt pe 25, cromul e de super buna calitate.

post-263-1138717358_thumb.jpg

post-263-1138717403_thumb.jpg

post-263-1138717454_thumb.jpg

post-263-1138717654_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sautare ,

Am un vn 1500 pe care l-am luat prin toamna si a inceput deja sa-i patineze ambreajul , acum itrebare stitzi cumva fiind ambreaj hidraulic , se mai poate regla in vre-un fel , sa desfac capacul sa mai strang discurile putin , sau deja pot sa ma gandesc la un set de discuri noi ?

E pueril sa va intreb daca e normal sa se toceasca la 27000 km , ptr ca nu se stie cum a mers fostul cu ea !

 

 

Oricum ai da-o, tot tre sa desfaci. Problema poate fi pe circuit de la discuri, de la un ulei prost, de la mai multe chestii. Cand da coltul primaverii mergem la un prieten (Doru aka Tanga), desfacem si vedem ce are, ca nu o fi dracul gol.

ÂŞiu că te-am lămurit buÂştean, da e greu să-ți dai cu părerea fără să pui mana pe fier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum ai da-o, tot tre sa desfaci. Problema poate fi pe circuit de la discuri, de la un ulei prost, de la mai multe chestii. Cand da coltul primaverii mergem la un prieten (Doru aka Tanga), desfacem si vedem ce are, ca nu o fi dracul gol.

ÂŞiu că te-am lămurit buÂştean, da e greu să-ți dai cu părerea fără să pui mana pe fier.

Da si eu sunt de aceeiasi parere e clar ca tre desfacut si vazut la fata locului fara doar si poate , acum ma interesam doar ca titlu informativ , sa vad cine ce ideii mai are , omu cat traieste invatza , javascript:emoticon(':laugh:', 'smid_2') :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia legătura cu Luigi (parcxa are nickul l.u.v.), el are un Vulkan de 1500 si tre sa-l aduca la Doru.

Si mai poate fi de la nush ce tija care tine discuriel, ma repet cu uleiul--poate fi pe baza de teflon Âşi poate doar aluneca--Âşi altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si el are un vn 1500 , numai ca e modelul racit cu aer , il stiu am vb cu el prin toamna la telefon , poate fii orice pana nu desfac sa vad , sunt doar vorbe , in legatura cu uleiul am pus exact ce scria la carte , un SAE 10W40 , poate fi si uleiul e foarte adevarat , imi pare rau ca l-am schimbat imediat ce l-am luat si am mers f putin cu el cand avea uleiul cu care venise , nu era inca inscris si pana au venit numerele am schimbat si uleiul , m-am gandit si eu ce-i drept ca poate fii uleiul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si eu sunt de aceeiasi parere e clar ca tre desfacut si vazut la fata locului fara doar si poate , acum ma interesam doar ca titlu informativ , sa vad cine ce ideii mai are , omu cat traieste invatza , javascript:emoticon(':laugh:', 'smid_2') :moto:

am mers pe un motor vn de 15 si avea aceeasi probleme si sa rezolvat prin reglaje dar poate sunt alte probleme ,si eu am niscaiva probleme la vn0ul meu de 800 dar il doc la mecanic in Cluj .

apropo com te descurci cu el pe spatii inguste ca mie mi-a trebuit 10 minute pana l-am urcat pe o bordura imi place mult pe sosea dar este un calvar in oras mie asa mi se pare dar oroprietarului ii placea la nebunie prin oras

salutare

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tre sa recunoastem ca nu-i tocmai un motor de oras , e greutz si mai ales cu treficul din bucuresti , dar e ok ne descurcam ..... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunteti asa "sensibile",luati-va moped.....hahahahaha

B.

diferenta intre vn800 si vn1500 este colosala in oras si aproape insesizabila la drum lung era unul la intalnirea de la cluj si sincer cu toate pr el parca era prea mare dar l-as prefere inaintea unui GOLDWING

CEI DREPT VN1500 ARATA A MOTOCICLETA

ZAHA

 

Dar ce te deranjeaza in oras la el? Eu ies de la garaj numai printre blocuri, pe iarba, peste doua borduri, printre masini apoi. Nu ma deranjeaza foarte tare, sau nu mai mult decat Niprul. E ok.

Si cand il intorc unde n-am loc, ma infig usor pe bordura cat sa sui putin, si apoi sa curg inapoi.

Sper uichendul asta sa-l bag si la padure, daca-i cald. Picnic! Vulcan la pascut!

E SUPER MOTORUL ,DEPINDE DE PREFERINTE DAR EU PERSONAL LA PRIMUL CONTACT CU VN1500 ASA AM SIMTIT POATE CA DUPA 1000 DE KM M-AS INDRAGOSTI DE EL ORICUM E CU MULT MAI MANEVRABIL DECAT UN GOLDWING DE ACEEASI CAPACITATE NICI NU SE COMPARA NICI POZITIA SI NICI ASPECTUL SI IAR NE RAPORTAM LA PREFERINTE

ZAHA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raducule, sfatul meu: mergi un an fara sa-i faci absolut nimic (strictul necesar: coburi si sissybar) si apoi apuca-te de el, in sensul customizare. Eu unul asa o sa fac, si asta dupa 4 ani de mers (ce-i drept pe o ruseasca). Asta cred, asta zic.

 

Geo

sissy bar si crash bar deja am cumparat. Pt coburi inca mai astept ...... Intre timp am mai facut comanda si de radiator cover si am vorbit si de o alarma pt el.

Editat de raducu21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...