Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

din cate stiu eu costa cam 50 Ron litru

 

..La pretu'asta este un ulei full sintetic.Dar un 10w40,semi este in jur de 300.000 litrul.

Si la magaoaiele de choppere merge ORICE marca fara probleme..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma,voi tineti cu ursu ma....

eu am bagat pana la urma castrol 20w50semisynth.

B.

20w50 e un ulei mai gros nu prea e indicat ptr iarna ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica ma-m luat la tranta cu motorul. Am furat-o la o curba. Am plecat de pe loc si ca orice incepator am uitat ca VN-ul e o motocicleta care are nevoie de ceva mai mult spatiu de a vira. Adaugati la asta si faptul ca tineam mana gresit pe acceleratie asa ca a iesit cu cazatura (bai si cat m-a batut instructorul la cap sa tin incheietura sub maner ca sa nu accelerez din greseala cand fac stanga).

 

Asta nu mi-a taiat elanul. Motorul nu are nimic special lovit cu exceptia crash-barului de pe stanga unde s-a asezat pe asfalt.

 

Bineinteles ca ma duc pe strazi circulate foarte putin si astept si o jumatate de ora sa treaca toate masinile astea.

 

Oricum mi se pare ca am lovit nitel si geanta pe fata.

 

Are idee unde se gasesc genti pe fata pentru VN 800A? Roata e subtire pe fata si ma gandesc ca acum ca e lovita sa o si schimb.

 

Acum incep si eu sa invat. Asta e. Cu toata protectia si tot m-am ales cu o vanataie zdravana pe picior si daca stai sa te gandesti ca abia plecasem de pe loc iti vine sa te inchizi in casa daca realizezi ce se poate intampla la viteze mai mari. Nu m-am descurajat si am inteles unde am gresit de aceea pe urma am inceput sa ma corectez in ceea ce priveste plecarea de pe loc in curba (chestie dificila daca nu stapanesti maneta aia de ambreiaj cum trebuie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca e doar atat.....janta e de otel,se poate remedia,nu e nevoie sa iei alta.....ai grija pe viitor.....vorbeste si tu cu baietii,poate iesiti impreuna si te mai invata si ei cate ceva....

B.

 

Ai mare dreptate. Nu cunosc pe nimeni si printre prietenii cu motoare am unu cu un Ducatti si unu cu Transalp (asta din urma vrea sa isi ia si el un chopper daca reuseste sa dea transalp-ul).

 

Astept orice invitatie de invatare si de drum (Bucuresti).

 

Recunosc ca sunt surprins de nesimtirea soferilor de catg B. Si eu am B insa nu am facut niciodata ceva care sa deranjeze un motociclist. Am A-ul doar din noiembrie si mi-am schimbat parerea extrem de mult fata de cei care conduc masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Recunosc ca sunt surprins de nesimtirea soferilor de catg B. Si eu am B insa nu am facut niciodata ceva care sa deranjeze un motociclist. Am A-ul doar din noiembrie si mi-am schimbat parerea extrem de mult fata de cei care conduc masini.

 

 

stai sa vezi ce o sa mai vezi pe sosele de acum incolo.....

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut am auzit si vazut pe viu un vulcan de 2 mii :moto:

 

arata si se aude mai bine decat orice HD. cel putin asta e parerea mea. singurul "-" la prima vedere ar fi marimea. este MULT prea mare. sigur unora asa le place dar parca e prea prea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...