Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

NGK sunt foarte bune. Nu Âştiu ce zic nemțălăii ăia acolo cu ciampion (pronunție a la Becali ÂŞampion), dar toate 4 la mine sunt NGK Âşi sunt ok.

228433[/snapback]

 

 

OK! atunci m-am mai linistit :unsure:

Merci mult! :rusinica:

Poate ne intalnim la Brasov sa bem o bere, ce zici Lupule?

De fapt invitatia ar fi pentru toti VN-istii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu cred căajung la BraÂşv decât câteva ore---petrecere mare în familie.

228475[/snapback]

 

pot sa beau si io o bere cu voi.. asa ca ex-VeNist :unsure:

 

DPR7EA9 - astea sunt bujiile.. nu va recomand champion.

Nippon Denso mai sunt ok dar nu prea se gasesc la noi. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa beau si io o bere cu voi.. asa ca ex-VeNist :crack:

 

DPR7EA9 - astea sunt bujiile.. nu va recomand champion.

Nippon Denso mai sunt ok dar nu prea se gasesc la noi. :bounce:

228506[/snapback]

 

 

Sigur ca da BD-ule! chiar mi-ar face placere sa bem o bere impreuna si sa povestim,

deci ne intalnim la Brasov?

tel.meu este 0722.622327 si sunt dispus sa ma intalnesc cu (,) cat mai multi FORUMISTI :rusinica: :unsure: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu, uite asta caut eu-crash guard-

123574[/snapback]

 

 

Vad ca te intereseaza ...daca vi la Brasov iti poti lua dimensiunile de la "crash guard-ul "meu care este identic cu asta si il poti face tu din teava de inox oricum iesi mai ieftin decat gasesti afara

 

:crack:

post-2476-1124956607_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca am luat si decizia asta.....o coceam de mult timp,dar acu m-am hotarat sa fac pasul: vand vulkanul!

daca nu ar exista HD nu cred ca l-as vinde,imi place f mult,are design fain,are power,nu consuma mult,nu s-a stricat nimic la el.....

anuntul il gasiti si la vanzari.

 

urmeaza sa fac leasing pt un Shovelhead sau Panhead,depinde ce gasesc,la ce bani,si dac nu sunt probleme cu RAR/inmatricularea lui.

Doamne ajuta!

 

 

 

B.

post-13-1125040665_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry,nu merg la BV.....dupa cum scriam mai demult,ma tot gandesc sa renunt la intrunirile din tara,sa adun banii si sa merg la cele de afara.....mai schimb si eu peisajul....as vrea sa merg macar la cate o intrunire,in fiecare tara.

 

 

ps: Lupane,am fost si raman chopperist!

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uau! Bafta! :moron: Ce-a fost aia la origini?As fi zis Intruder,da' nu vad radiatoru'... :crack: De aerografie...ce sa mai zic... :crack: exact ce vreau eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am o rugaminte mare de tot

Daca ma poate ajuta cineva.

Mi-am cumparat un VN 800 Classic acum 2 luni, nou (2005)

Acum vreo luna am fost la o spalatorie si mi-au patat aia motorul

Cum s-a intamplat, au folosit pentru suprafetele cromate un solvent auto pentru spalat motoare. Motorul/esapamentul motocicletei nu erau fierbinti dar a lasat respectivul prea mult solutia pe motocicleta si s-a uscat si au ramas pete de culoare alba/galbuie pe suprafetele cromate. Am incercat cu tot felul de substante: Polish, Polish de Crom, Ceara, Polishat cu masina - nimic nu merge. Nu pot scoate petele de pe capacele de la cilindrii/esapament si gentile motocicletei. Motorul arata oribil. Daca stiti vreo solutie pentru mine v-as fi recunoscator. Am inceput sa ma impac cu ideea ca o sa ramana patata pe veci dar tot as incerca sa o curat cumva.

 

Mii de multumiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri!

Am cerut despagubiri de la spalatorie.

Si imi dau baetii banii. Au cumparat ei tot felul de solutii pentru curatat si n-a mers nici una. Cred ca nu au cumparat solutii potrivite :)

Cu coca-cola n-am incercat, o sa incerc!

O sa comand Autosol totusi de la Louis. Poate am noroc.

Lucrurile stau cam asa: am vorbit cu ei sa cumpere piesele noi pentru motocicleta si au zis ca sunt de acord, doar ca eu m-am razgandit si n-as vrea sa desfac motocicleta sa schimb capacele de la cilindrii si capacul de la ambreiaj pentru ca e noua si ma gandesc ca daca o desfac de noua nu mi-o mai face nimeni ca la inceput.

Am gasit o solutie alternativa: sa ma duc la un atelier de acoperiri metalice sa imi curete piesele care se pot scoate (suportii de la esapament, capacul de la filtru de aer). Dar si asta ar fi o problema: sa nu imi zgarie totusi cromul.

Inca o data multumiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞi pentru că nu se mai apucă nimeni de choppereală, vă postez o poză cu Vulkanul în starea actuală.

235397[/snapback]

ÂŞi o poză cu ce voi încerca iarna asta să-l aduc cu oareÂşcare modificări.

235399[/snapback]

 

 

multa bafta lupule!!!

shi ceva bani in buzunar sa-tzi faci vulcanul cum vrei tu!!!

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...