Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Multam, Principale, am vorbit cu omu' si ma duc luni sa prospectez piata. Poate imi fac un cadou de Mos Craciun.

daca ai fost la magazinul lui matias poti sa-mi spui si mie ce ai vazut si ce calitate au gentile alea

oare merita cumparate ca pretul este bun

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

LMA ! tuturor vulkanologilor...

 

Intrebarea, Blackie, e daca mai pot corecta "greseala" din cartea tehnica, si implicit apoi, talon, la inscrierea pe numele meu.

 

AWD,ti-am raspuns mai sus....corectarea o faci cand iti treci motoru pe numele tau...

 

salutare tuturor,

 

Sunt nou in lumea motoarelor, cat si pe forum. Am vazut ca sunt cativa posesori de VN400 Classic pe aici, si as vrea sa le cer parerea despre motor.

Am gasit unul de vanzare la un pret bun (model 1998, 42000km, $3000).

Problema e daca e bun ca si motor pt. incepatori? Va fi primul meu motor.

Cam la ce sa ma uit la el daca merg sa-l testez? Ceva probleme specifice modelului?

 

 

bine ai venit in lumea moto....

mie unul mi-se pare scump la 3000euro....al meu de 800cc a fost 3200euro in germania...

 

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LMA ! tuturor vulkanologilor...

bine ai venit in lumea moto....

mie unul mi-se pare scump la 3000euro....al meu de 800cc a fost 3200euro in germania...

B.

 

Multumesc de urari.

 

Cat despre Vulcan, cum am spus si in alt thread dedicat subiectului, am vazut motorul si nu mi-a placut nici starea lui si nici ca model (prea mult plastic cromat, radiatorul arata aiurea rau) si e prea tanc pt. mine. Oricum tot pe chopper raman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere pt vulcanologi:

 

ofer ghidon 110cm wide, si comenzi avansate,( le puteti vedea la anuntul meu de vanzare),contra ghidon 80-90cm wide, sau ghidon original VN si comenzi originale VN....ne intelegem la pret.

 

 

B..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere pt vulcanologi:

 

ofer ghidon 110cm wide, si comenzi avansate,( le puteti vedea la anuntul meu de vanzare),contra ghidon 80-90cm wide, sau ghidon original VN si comenzi originale VN....ne intelegem la pret.

B..

zi un pret pt comenzile avansate mi-ar place

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,dupa cum se vede in avatar,am un vulkan de 800....

ii rog pe cei care au vulkanuri,sa posteze aici.

multumesc.

Blackrider

salut

vreau sa-mi cumpar un vulcan 800 clasic din 2004 l-am gasit in germania la 4400 de euro si vreau sa vand vulcanul meu ca si a tau ,urgent si ma multumesc cu 3900 de euro, motorul arata super am poze la pagina 42 este rosu daca stii pe cineva care vrea te rog sa ma anunti merita banii astia cu varf si uindesat dar eu sunt fortat de imprejurari

zaha

 

ce VN ai man?A sau clasic?

 

eu zic ca fac 150euro.

 

B.

am un kawa vn 800 A dar vreau sa-l vand ti-am scris adineaori

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la pagina 41 sunt pozele...

ai innebunit ?la 3900euro?

B.

pai sunt nebun de felul meu dar am gasit la 4400 un motor in anglia din 2004 cu 3400 de km la bord superb cu toate accesoriile si evident vn clasic si mil trimite acasa prin curierat pe cheltuiala lui dar nu am toti banii si trebuie sa vand urgent motorul meu daca nu adio motor

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sunt nebun de felul meu dar am gasit la 4400 un motor in anglia din 2004 cu 3400 de km la bord superb cu toate accesoriile si evident vn clasic si mil trimite acasa prin curierat pe cheltuiala lui dar nu am toti banii si trebuie sa vand urgent motorul meu daca nu adio motor

zaha

 

 

mie nu-mi miroase prea frumos afacerea asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

..Parca am inteles ca omul il trimite in Romania pe cheltuiala lui.

Si nu trebuie sa va mire,englezii au niste preturi mici de tot si la masini si la motoare.In cazul asta insa pare cam ieftin.Vezi sa nu fie pretul in Pounds,ar fi mai aproape de adevar!

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Parca am inteles ca omul il trimite in Romania pe cheltuiala lui.

Si nu trebuie sa va mire,englezii au niste preturi mici de tot si la masini si la motoare.In cazul asta insa pare cam ieftin.Vezi sa nu fie pretul in Pounds,ar fi mai aproape de adevar!

Luigi Vicol

 

 

..."trimite pe cheltuiala lui" DUPA ce platesti motoru....mare atentie...

da,poate e in pounds pretul...

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sunt nebun de felul meu dar am gasit la 4400 un motor in anglia din 2004 cu 3400 de km la bord superb cu toate accesoriile si evident vn clasic si mil trimite acasa prin curierat pe cheltuiala lui dar nu am toti banii si trebuie sa vand urgent motorul meu daca nu adio motor

zaha

eu zic sa te uiti pe ebay in state si sa incerci sa-ti iei motor de acolo de la un dealer ce trimite "worldwide".Sunt o gramada din astia acolo si poti sa-l iei la un pretz de iesi mai ieftin ca in germa. cu tot cu transport!

Am vazut vn 1500 la 4000 usd in state!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare atentie,sunt romani afara care posteaza anunturi ( din anglia,olanda etc)ca vand ieftin cu transport asigurat de ei,dar cu plata in avans.....nu va bagati!

B.

a picat afacerea ca dorea sa platesc eu transportul la motoscout care este 900 de euro plus taxele ajungeam la vreo 2200mergeam infinal la 6000euro deci am decis sa raman la vulcanul meu de 800 din 95 care merge beton si arata tare bine, oricum merci mult pt sfaturi la toti

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a picat afacerea ca dorea sa platesc eu transportul la motoscout care este 900 de euro plus taxele ajungeam la vreo 2200mergeam infinal la 6000euro deci am decis sa raman la vulcanul meu de 800 din 95 care merge beton si arata tare bine, oricum merci mult pt sfaturi la toti

zaha

 

....bine ca nu te-i bagat sa iei vre-o teapa...

tine VN-ul ca e bun!

 

 

B.

ps:completeaza si tu datele la profil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa te uiti pe ebay in state si sa incerci sa-ti iei motor de acolo de la un dealer ce trimite "worldwide".Sunt o gramada din astia acolo si poti sa-l iei la un pretz de iesi mai ieftin ca in germa. cu tot cu transport!

Am vazut vn 1500 la 4000 usd in state!

 

Aveti mare grija la treaba cu e-bay, sa nu va loati teapa vietii crezand ca dati bani putini.

Stiu multi baeti care fac smecherii pe e-bay.

Eo unul nu am curaj sa cumpar de pe net nika.

 

Sa vina primavara odata ca ma iau nervii.

 

Apropos, prin ce cluburi de motoare mergeti prin bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hanul cu Tei. Chit ca nu e rock la greu, mai mult alternativi de-aia.

Si Jack, dar numai in cursul saptamanii, ca-n uichend e ca-ntr-un autobuz care are evacuarea in interior (aglomeratie si fum).

Si cand vii in Targoviste, te duc intr-un barulet fain, pe numele lui Fiord. Aviz celor care trec prin Targoviste, cautati Fiord pt in suc etc. Vara e terasa (nu mai are acelasi farmec), da-ti vezi mopedul de la masa.

 

si mie imi plqce foarte mult hanu cu tei, ca atmosfera, caci muzica e intradevar mai mult alternativ, oricum atunci cand e prea multa aglomeratie e si fum prea mult , poate multy prea mult, dxar in rest e ok.

Oricum am descoperit mai nou, dupa 4 ani de studentie in bucuresti, Beraria Germana, super misto, si berea... nota 11 dom'le

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, merge.

Eu prefer vara, sa stau in aer liber.

Dar parca intrebarea lui morpheus era de baruri cu motoare.

In privinta asta, se pare ca doar Etrusco e consacrat. Am fost aseara pe acolo, incinta nu e deosebita, oamenii in schimb - unii da. Unii.

 

Nu am fost niciodata, dar o sa incerc weekendu viitor cand aproape sigur ca o sa vin in bucuresti cu okazia concertului Heloween. Am auzit destule despre etrusco, intre timp am aflat ca e undeva prin Piata Alba Iulia, daca am auzit eu bine ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...