Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Duminica ma-m luat la tranta cu motorul. Am furat-o la o curba. Am plecat de pe loc si ca orice incepator am uitat ca VN-ul e o motocicleta care are nevoie de ceva mai mult spatiu de a vira. Adaugati la asta si faptul ca tineam mana gresit pe acceleratie asa ca a iesit cu cazatura (bai si cat m-a batut instructorul la cap sa tin incheietura sub maner ca sa nu accelerez din greseala cand fac stanga).

 

Asta nu mi-a taiat elanul. Motorul nu are nimic special lovit cu exceptia crash-barului de pe stanga unde s-a asezat pe asfalt.

 

Bineinteles ca ma duc pe strazi circulate foarte putin si astept si o jumatate de ora sa treaca toate masinile astea.

 

Oricum mi se pare ca am lovit nitel si geanta pe fata.

 

Are idee unde se gasesc genti pe fata pentru VN 800A? Roata e subtire pe fata si ma gandesc ca acum ca e lovita sa o si schimb.

 

Acum incep si eu sa invat. Asta e. Cu toata protectia si tot m-am ales cu o vanataie zdravana pe picior si daca stai sa te gandesti ca abia plecasem de pe loc iti vine sa te inchizi in casa daca realizezi ce se poate intampla la viteze mai mari. Nu m-am descurajat si am inteles unde am gresit de aceea pe urma am inceput sa ma corectez in ceea ce priveste plecarea de pe loc in curba (chestie dificila daca nu stapanesti maneta aia de ambreiaj cum trebuie).

Pana sambata experienta mea in condus era aproape 0.

vineri mi-am ridicat si eu motocicleta de la United Motors (de fapt m-a ajutat Morpheus(Victor) care are tot VN800) si sambata alaturi si de AWD am incercat sa mergem spre bacau, ca sa o duc acasa. Ne-am intors din drum ca era frig si Morpheus racit(insanatosire grabnica).

Reintorsi in Bucuresti Vitor si-a scos si el motorul si m-a luat incetul cu incetul si m-a invatat sa conduc. :moto: De fapt,m emotiile erau foarte mari, dar odata inceput a fost super misto, nu ma mai saturam, cu toate ca transpirasem tot. Alaturi de inca niste prieteni de-ai lui (Inca un VN 800 si un INtruder de 800) am continuat plimbarea prin Bucuresti.

Ce frumos a fott, si ce bine ma simteam , pe cuvant ca eram in al 9-lea cer. Si asa am facut si primi mei cred ca 25 de kilometri pe motor. Duminica am avut curajul sa ies singurel cu el, si am mai facut inca vreo 15 kilometrii; placut domn'le ... nu mai renunt.

Weekendu viitor incercam probabil iar un drum spre bacau, doar ca de data asta o sa il conduc eu.

 

tot nu mi-ati raspuns,nu aveti vre-unul comanda de dat la Louis,sa ma cuplez si eu?

B.

acu 2 zile am facut comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am comandat si eu azi la Louis....asta e...

 

 

B.

 

anul trecut am auzit si vazut pe viu un vulcan de 2 mii :moto:

 

arata si se aude mai bine decat orice HD. cel putin asta e parerea mea. singurul "-" la prima vedere ar fi marimea. este MULT prea mare. sigur unora asa le place dar parca e prea prea.

 

 

nu exista "mai bine decat orice HD"......ca HD nu suna nici un motor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekendu viitor incercam probabil iar un drum spre bacau, doar ca de data asta o sa il conduc eu.

Raducule succes si ai mare grija !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am terminat electrica la motoreta...am lumina si alte alea(le aveam si inainte, da acum am imbunatatit) asa ca ......ammm cuu ceeee baaaaa

 

Ahh, nici azi nu am spalat-o.

 

Mersi bre Requiem pt alea alea.

post-263-1143491599_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupule nu ai ce multumi, ma bucur ca te-am putut ajuta!

Arata superb! Schimba mult la aspect.

 

Gata eu m-am saturat de comuniste ma apuc la greu sa facut planuri, si economii pt Cruiser..

btw Kawasaki EN 500 e Vulcan sau nu???? pe site apara ca da, dar parerile sunt impartite, parca am vazut si Kawasaki VN de 500 dar tot in linie.

 

cu respect,

Requiem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

frumos bre nenea, da sunt curios ce semnale pui pe fata, poate le pui tot pe alea vechi de pe ghidon ca erau misto foc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai Mihai,da tu ajungi cu mainile la ghidonul ala?....adica nu e prea mare?

 

 

B.

 

[quote name='Requiem' date='Mar 27 2006, 11:44 PM' post='354480'

 

Gata eu m-am saturat de comuniste ma apuc la greu sa facut planuri, si economii pt Cruiser..

btw Kawasaki EN 500 e Vulcan sau nu???? pe site apara ca da, dar parerile sunt impartite, parca am vazut si Kawasaki VN de 500 dar tot in linie.

 

cu respect,

Requiem

 

 

unii zic ca e,eu zic ca nu e vulcan....oricum,decat EN,mai bine te bagi la ceva mai mare dar in V (750,800)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raducule succes si ai mare grija !!!

 

 

DA! DA!

Raducu sa fie cu 40 de inimi sambata cand o sa facem o noua tentativa de mers la Bacau.

Motoru sade frumusel la mine in garaj si pana sambata sper sa-mi treaca raceala... bag pastile la greu.

Cat despre un drum ataaat de lung pentru el ma mai gandesc daca nu e prea dificil.

Voi ce ziceti?

E frumos sa incerce din prima o asa de lunga deplasare...

Eo n-am avut tupeu decat de 100km in afara bucurestiului pana am scos motoru din rodaj. Si aia 100km i-am facut in 4 ore. Sper ca daca plecam dimineata pe la 8 pana seara la 8 sa ajungem in bacau.

Vom vedea... ne mai sfatuim saptamana asta.

 

Asfalt USCAT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand o sa intru si eu,OFICIAL,in randul Vulkanistilor ...Am o maaare rugaminte,pentru cei cu Vulcan de 750: daca aveti crash-bar,vreau sa stiu de unde-l aveti,sau cine l-a facut (firma sau particular),sau macar poze detaliate...Multzumiri anticipate!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raducule succes si ai mare grija !!!

mersi mult si o sa incerc sa am cat mai multa grija

 

DA! DA!

Raducu sa fie cu 40 de inimi sambata cand o sa facem o noua tentativa de mers la Bacau.

Motoru sade frumusel la mine in garaj si pana sambata sper sa-mi treaca raceala... bag pastile la greu.

Cat despre un drum ataaat de lung pentru el ma mai gandesc daca nu e prea dificil.

Voi ce ziceti?

E frumos sa incerce din prima o asa de lunga deplasare...

Eo n-am avut tupeu decat de 100km in afara bucurestiului pana am scos motoru din rodaj. Si aia 100km i-am facut in 4 ore. Sper ca daca plecam dimineata pe la 8 pana seara la 8 sa ajungem in bacau.

Vom vedea... ne mai sfatuim saptamana asta.

 

Asfalt USCAT!!!

si eu ma gandesc daca nu e prea dificil un drum atat de lung, dar ideea eeste ca acu il doresc foarte mult.

Oricum, pana sambata pune mana si bea ceaiuri multe, baga pastile si insanatosestete.

Faza nbaspa e ca se cam anunta ploaie, dar eu ma inchin in fiecare seara si poate ca o sa fiu auzit undeva acolo sus si o sa fie totul bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-s eu, mai greu de cap, si mai usor de trup. :moto:

 

Da, ma, ho! Ai baut saua si a inteles iapa.

Intrebare intrebatoare: cum speli lantul?

 

 

Cu solutie! :moto:

Mergi sambata sa il ducem pe RADU.

Mai am 1 zi de pastile adica maine si sunt 90% acum vindecat.

Pana sambata imi trece de tot.

DEci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...