Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

As merge cu draga inima, dar nu ma ajuta bugetul!

Multam de invitatiune!

 

Care e planul? Il conduce pana la urma Raducu pe al lui, si tu il insotesti sa aiba pe cineva cu el? Fain asa!

 

Geo

 

 

A mers Radu cu motoru lui si eo cu al meu.

Acu de-abia ma resimt... Febra musculara... cum ii sade bine motociclistului.

Am condus de m-am capiat... stiam ca Bacau nu e aproape... dar aproape 800km in 2 zile m-a cam obosit.

E clar, tbe ori parbriz pentru drumuri atat de lungi ori un Vulcan mai mare... cam de 2000cm cubi... mmm....mmmm....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca unu de 2000 e mai bun de drum lung.

am iesit duminica din oras (Bucuresti) pana la Snagov (primul meu drum in afara) si al meu de 800 nu e fantastic pentru drumurile lungi. Dupa ce termin de invatat pe monstrul asta, la anu, ma duc sa imi iau unu de minim 1600 cmc.

 

In rest a mers cum trebuie. Plus ca am observat ca s-a umplut Bucurestiul de choppers ceea ce m-a bucurat. Nu sunt impotriva celor sport (cu atat mai putin naked sau cross) insa chiar ma intrebam daca totul a ramas la nivel de forum sau doar pe camp la "arat" sunt bune chopperele.

 

Am plecat acum sa ma dau din nou cu el ca m-am indragostit.

 

Apropos: stie cineva solutia ca sa curat nichelul de pe elemente (s-a cam prafuit si pe alocuri si-a pierdut stralucirea si nu as vrea sa stau acum cu el la revopsit - e prea buna vremea pe aici).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca unu de 2000 e mai bun de drum lung.

am iesit duminica din oras (Bucuresti) pana la Snagov (primul meu drum in afara) si al meu de 800 nu e fantastic pentru drumurile lungi.

 

ce nu e?pai am facut Italia dus intors man,si mere 800-le de numa....

 

"Apropos: stie cineva solutia ca sa curat nichelul de pe elemente (s-a cam prafuit si pe alocuri si-a pierdut stralucirea si nu as vrea sa stau acum cu el la revopsit - e prea buna vremea pe aici)."

 

 

 

cum adica?daca vrei sa il lustruiesti,este pasta speciala la Louis,Polo,IXS etc( chiar si la auto),care curata si lustruieste super....

daca vrei sa cureti jos cromul,e cam dificil,iti trebuie scule.....trebuie intrebat la cei care cromeaza.

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai rabdare un pic.....ce-a fost mai greu a trecut....

si eu tot aman sa fac asigurarea,ca fac pe 6 luni si incerc s-o lungesc pana in oct.

B.

pe Profesional paiting custom la pagina 18 aveti poze cu stadiul in care este vulcanul meu.

mesterul este OZ custom

astept sugestii si reclamatii

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie chiar imi place sa iau vantul in piept. Asta pana pe la 120, dupa aia e obositor. Si creste si consumul.

 

Si estetic nu-mi place geamul. E pt mosnegi.

e pt mosnegi, da pt mosnegi sanatosi :moto: Eu mam hotarat si o sa imi cumpar cat mai r.p.d.

 

 

Oricum, dupa cum a spus si morpheus, a fost super, putin afebra musculara, dar eo placere cand stii de unde e . Weekendu ce vine ma intorc cu ea in Bucuresti pt revizia de 1000 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pt mosnegi, da pt mosnegi sanatosi :moto: Eu mam hotarat si o sa imi cumpar cat mai r.p.d.

Moshule am eu unul , poate cand vii in Buc treci sa-l vezi ... asta al meu face minuni , nu numai ca iti protejaza sanatatea , dar te si intinereste , he he he .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moshule am eu unul , poate cand vii in Buc treci sa-l vezi ... asta al meu face minuni , nu numai ca iti protejaza sanatatea , dar te si intinereste , he he he .

pai il ai de vanzare? ca eu oricum cand vin in Bucuresti vreau sa trec pe la MotoMarket sa vad daca au si eventual sa imi cumpar unul.

Oricum daca nu ai de vanzare zii si mie de care ai ca am auzit ca sunt mai multe dimensiuni

Editat de raducu21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai il ai de vanzare? ca eu oricum cand vin in Bucuresti vreau sa trec pe la MotoMarket sa vad daca au si eventual sa imi cumpar unul.

Oricum daca nu ai de vanzare zii si mie de care ai ca am auzit ca sunt mai multe dimensiuni

Il vand da , eu nu ma port cu el , asha am cumparat moto cu el , cat despre dimensiuni habar nu am tre sa vii sa-l vezi ..., Geo stie unde stau .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moshule am eu unul , poate cand vii in Buc treci sa-l vezi ... asta al meu face minuni , nu numai ca iti protejaza sanatatea , dar te si intinereste , he he he .

 

Cam cat intinereste? mai mult de 10 ani? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il vand da , eu nu ma port cu el , asha am cumparat moto cu el , cat despre dimensiuni habar nu am tre sa vii sa-l vezi ..., Geo stie unde stau .

pai cand ajung in bucuresti am sa ma vorbesc cu Geo sa ma intalnesc cu el si poate iti facem o vizita, sa il vad si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni,

Aseara am iesit cu un prieten care are un Ducati 620 monster. Am constatat ca multi dintre motociclisti fac greseli frecvente in ceea ce priveste comportamentul pe sosea.

Am carnet de B (cum ar zice unii - de conserva) de 13 ani iar de motor din Noiembrie 2005.

Greseala se face si in cazul celor cu masina.

Detaliem:

 

Se merge pe partea dreapta a strazii (banda I). Cel din stanga de pe banda II se opreste pentru a lasa o masina sa faca dreapta. De cele mai multe ori motociclistii ignora aceasta "politete" a celorlati si se arunca inainte cu gandul "AM PRIORITATE". Uite asa rezulta un accident de mai mare frumusetea din care motociclistul iese cel mai sifonat (doamne fereste - apretat) dar ramane schilodit sau cel mai rau mort cu dreptatea de partea lui.

 

Parerea mea este sa beliti ochii de 15x pana treceri prin locuri inguste si sa ganditi de 20x pana accelerati (chiar si in plecarea de la stop sau din locuri unde aveti prioritate).

 

Turbo maximus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni,

Aseara am iesit cu un prieten care are un Ducati 620 monster. Am constatat ca multi dintre motociclisti fac greseli frecvente in ceea ce priveste comportamentul pe sosea.

Am carnet de B (cum ar zice unii - de conserva) de 13 ani iar de motor din Noiembrie 2005.

Greseala se face si in cazul celor cu masina.

Detaliem:

 

Se merge pe partea dreapta a strazii (banda I). Cel din stanga de pe banda II se opreste pentru a lasa o masina sa faca dreapta. De cele mai multe ori motociclistii ignora aceasta "politete" a celorlati si se arunca inainte cu gandul "AM PRIORITATE". Uite asa rezulta un accident de mai mare frumusetea din care motociclistul iese cel mai sifonat (doamne fereste - apretat) dar ramane schilodit sau cel mai rau mort cu dreptatea de partea lui.

 

Parerea mea este sa beliti ochii de 15x pana treceri prin locuri inguste si sa ganditi de 20x pana accelerati (chiar si in plecarea de la stop sau din locuri unde aveti prioritate).

 

Turbo maximus.

 

 

Intru totu de acord.

VN800-le stie multa carte dar noi mereu ne dorim mai binele... atata timp cat mai binele nu e dusmanul binelui :goodposting:

Prin urmare vn2000 e mai binele meu :angryfire:

 

Asfalt USCAT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce nu ti-ai luat Honda daca voiai sanatate? Si nu orice Honda, ci Honda Accord. :goodposting:

 

Cand vrei sa mergem pe la Marian (Harley) sa vezi parbrizu' sa-mi zici, dar cu fo doua zile inainte, ca programul meu e varza. Cu carne!

 

iti dau un telefon, ori in weekend ori saptamana viitoare, ca o sa fiu in Bucuresti vreo 10 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tbe facuta neaparat.

Numai eo cunosc 4 cu VN-800 si 1 cu un intruder de 800.

Asa ca propun vineri o vedere in etrusco.

Ce ziceti?

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am bagat ca migul la motoreta.

Schimbat lichidul de frana pe fata (implicit repararea pompei de frana, care avea garniturile duse, acu are unele noi si e prea tare, cablu de acceleratie, montare de mansoane noi, antigel, formatat bateria noua Âş.a. maruntisuri care mi-au luat o gramada de timp, polishat cromul sa luceasca la Soare).

Maine mai trebuie sa schimb uleiul si filtrul plus de montat socul...si gataaaaaa.

Termin. Sunt obosit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am bagat ca migul la motoreta.

Schimbat lichidul de frana pe fata (implicit repararea pompei de frana, care avea garniturile duse, acu are unele noi si e prea tare, cablu de acceleratie, montare de mansoane noi, antigel, formatat bateria noua Âş.a. maruntisuri care mi-au luat o gramada de timp, polishat cromul sa luceasca la Soare).

Maine mai trebuie sa schimb uleiul si filtrul plus de montat socul...si gataaaaaa.

Termin. Sunt obosit.

Saracutul de tine , mai , mai ca mi-se rupe sufletul cand citesc auzi ......:goodposting:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...