Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunt societati de asigurari mai "no name" la care nu este diferentiere de casco intre masini si moto = adica ei nu considera gradul de risc mai mare la moto decat la masina.

 

Daca se face casco pe firma de regula e mai mare decat casco pe personana fizica.

 

Riscul unui casco la societatile "no name" este ca pletesc greu si cat mai putin.

 

De ex. BCR Asigurari - am asigurata una din masinile firmei - in fiecare an de asigurare dauna facuta pe casco a fost de 2-3 ori mai mare decat platesc eu casco. - nu comenteaza niciodata, intr-un an jumate am schimbat 3 usi stanga fata. acum sunt la a patra usa. - avantaj firma mare si serioasa.

 

Orice CASCO poate fi negociat cu pana la 4-5 puncte. - in functie de cum stii sa vb.

 

Atentie la asigurarea casco la moto - unele societati asigura partial furtul, partial dauna totala, partial dauna facuta din vina ta - asa ca atentie mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha, ce tare faza asta cu asigurarea. Pai asta depinde de cum te incadreaza. Pe mine m-a incadrat la "motocicluri" si am platit 66 de ron, pe tine cred ca te-a incadrat la "autoturisme intre 500-1000 cmc" de ai platiti suma asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am schimbat putin itinerariul: am fost la Brasov la Adi Cretu (caruia i-a venit Intruderul), apoi am bagat marti un maraton Brasov-Bistrita-Bucuresti (cam 700 de km).

 

 

sa inteleg ca ai trecut cu vulcanu prin Sibiu?sau ai mers pe Sighisoara?

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man,cred ca au luat din tabel,pt persoane juridice.....tre s-o refac....

cum dracu....hmmm

B.

 

 

Sigur te-au taxat ca persoana juridica , atat (109 ron) am platit si eu pe 6 luni cat mai este pe leasing

dar la persoane fizice nu trece de 66 ron.

Dute si omoara-i :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat am avut motocicleta pe leasing, asigurarea a fost tot facută pe persoane fizică. I-am spus lu tanti aia de intocmea asigurarea ca utilizatorul, adica subsemnatul este persoana fizica si asa mi-a facut asigurarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat am avut motocicleta pe leasing, asigurarea a fost tot facută pe persoane fizică. I-am spus lu tanti aia de intocmea asigurarea ca utilizatorul, adica subsemnatul este persoana fizica si asa mi-a facut asigurarea.

 

 

MISTO! dar tu la ce soc. de asig. ai facut-o...ca la mine ASTRA nu a vrut sa auda de asa ceva :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...