Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

..N-am stiut unde este mai bine sa postez,dar avind in vedere ca mi-am inceput ucenicia de motociclist pe Vulcan,asa cunoscind si personajele care urmeaza,am facut-o aici.

Am sa incerc sa fiu concis:Joi am fost plecat la Alba Iulia impreuna cu un var de-al meu cu masina sa-mi iau ZZR-ul modificat de Kerosen.Am plecat spre Bucuresti,insa la Sibiu,oprindu-ma intr-o statie OMV am ramas pur si simplu fara baterie.Nu a luat-o nici impinsa,nici cind i-am dat curent de la masina,moarta pur si simplu,turbam de furie..

L-am sunat pe Darian,in speranta ca poate are numarul lui Cristi(Blackrider) din Sibiu,poate ma ajuta in vreun fel.Omul a venit,a sunat doi mecanici pe care ii stia si a stat efectiv linga mine vreo trei ore!!A sosit si unul din mecanici(Didi,mecanic la Actionland),si toti trei am inceput sa surubarim la motor,cautind alta baterie,etc.Seara se lasase demult,incepuse sa burniteze,lumea statea cu berile in fata la meciul Rapid/Steaua,dar acesti baieti minunati stateau aplecati peste motorul desfacut bucati,luminat de catre farurile unui A6 si o Octavia intr-o benzinarie de la iesirea din Sibiu!!

Pe Blackrider nu l-am cunoscut decit odata,insa omul si-a rupt vreo patru ore din timpul lui pentru mine!!

Intr-un final problema a fost rezolvata,insa multumirile,recunostinta si admiratia mea fata de acesti doi baieti ramine deplina.

Imi ramane speranta ca poate vreodata am sa ma pot recompensa in vreun fel fata de ei.

Acesta a si fost de fapt scopul mesajului.

Cu scuzele de rigoare daca am fost in afara subiectului.

Sanatate la toti

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo,era invers: zece cu mapa,unul cu sapa.....cum stai cu cazarea?

B.

vad ca domnii din bucuresti se organizeaza ce ar fi sa incepem si noi din a noastra Transilvanie sa ne intalnim?

cel putin la cluj cu siguranta sper sa ne vedem si punem atunci tara la cale.

ai idee cati oameni cu vulcanuri sunt in transilvania eu am descoperit unul la cluj dar in rest cam .......?

la noi la club(MAD RIDERS) SUNT doar 5 motoare clasice restul .......

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai probabil ca ne vom vedea la Cluj.....eu unul o sa ma uit dupa VN800-uri in mod sigur....

in Transilvania om fi cativa cu VN,dar nu stiu cati si suntem prea imprastiati.....mai degraba as incerca sa vad cati suntem in Ardeal...

 

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din punctul meu de vedere,da....Ardealul nu include TM,AR,BH,SM,MM,HR,CV.

mai precis,eu cred ca Ardealul e doar o zona in Transilvania,si include AB,CJ,BN,MS si parti din judetele periferice....(partial SB,SJ,BV,HD)

 

 

hai ca suntem offtopic!

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos filmuletul.

 

azi la 2 ma duc cu vulcanu la service, pt revizia de 1000 km. Acu am parcursi cu el 992 km.

Editat de raducu21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Grea intrebare. Intreaba-ma cati ani am, de unde sunt... :goodposting:

A, vin la manifestul asta de sambata in memoria lui Alex, baiatul cu R1 ucis anul trecut de politaiul ala. Sambata la 12 de la Arc e plecarea parca.

 

Geo

 

 

Tres bien!

Vi si eu la manifestare.

Ne vedem acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda,"conu" ala nu e biker,e motociclist...

 

 

B.

 

ps: v-ati facut asigurarile la vulcanuri?cat?

 

Aoleo!

Nu vrei sa stii in cazul meu! Casco ma cocoseaza trimestrial. Restul nu e deranjant :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

O fi motociclist, dar in chestia aia cu MotoLife nu a aratat.

 

Altfel, Rca pe juma de an platita de firma de leasing. Habar nu am cat a costat, parca 550 de mii. E valabila pana la 3 mai cred. Aoleu! Bine ca mi-ai adus aminte!

 

 

 

Cat?

 

Pai 9.500.000 trimestrial plus rata lunara la motor.

RCA sa plateasca leasingu. Nu ma intereseaza :angryfire:. Orscum nu e scump RCAu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce plateste leasingul in numele tau,o sa-ti factureze tie....asa ca nu scapi....

CASCO ala nu e cam mare?la cat ti-a evaluat vulcanu?

eu am 60 euro la masina de 11.000euro.

 

 

B.

 

Pai e foarte mare!

Face peste 1000 euro anual.

Nus exact la cat e evaluat pentru ca e loat pe firma unui preten (la care si lucrez) si eo platesc CIP-ul

Asa caci nu mi-e clar. In general la motociclete e mult mai scump casco decat la masini.

La toate soc de asigurari e asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu platesc doar cu putin mai putin decat morpheus, si asta prin prisma faptului ca a avut loc o negociere cu banca la care avem asigurarea.

Si da intradevar e putin cam mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce plateste leasingul in numele tau,o sa-ti factureze tie....asa ca nu scapi....

CASCO ala nu e cam mare?la cat ti-a evaluat vulcanu?

eu am 60 euro la masina de 11.000euro.

B.

La moto e mai mare ptr ca prezinta un risc mai ridicat la accidente .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...