Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Poti sa pui suporti de VN 800,se potrivesc la distantza intre gauri.Eu am coburi mari,de 19 litri,si tot n-ajung :D .Poti sa-i pui si-un portbagaj. Parbriz mic...vezi sa nu-ti arunce curentul de aer si mai rau...Mai ales ca iesti si inalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce faci tu cu 19 litri ma? Sau nu-ti mai iei cort, si dormi intr-unul din ele?

Da, stiu, sa-mi mai tac pyzda asta de gura.

 

Hi,hi...De chinezi transati,n-ai auzit?

Una din genti e aproape umpluta numai cu salteaua pneumatica,plus pompa...Pasagera(una din ele :D ) mai are si ea ceva tzoale de schimb,et voila :bounce: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi,hi...De chinezi transati,n-ai auzit?

Una din genti e aproape umpluta numai cu salteaua pneumatica,plus pompa...Pasagera(una din ele :bounce: ) mai are si ea ceva tzoale de schimb,et voila :hug: ...

 

sange, sange

 

Cari orci cu vulcanul, cu en-ul, important e sa ai o pasagera... :moto:

 

o prind eu p-aia, sa vezi ce ii dau la forrest gumpa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, sunt in concediu, ma doare in pix si ma motorizez toata ziua. Se simte haiparu in ture joase si medii, tobele "face" to(n)ti banii.

Hai ca va pupa tata, scriem de luni, cand ne intoarcem din conced, ca e scump rau netu asta vireles//adicatelea uaireles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craiule.

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Aug 2007 18:46 -------------</small><br/>Ti-ai luat si EN?

 

 

* Pai daca fomeile vrea EN!... 3 dintr-o lovitura! ...aviz amatorilor :D

Darian e crai inainte de dealer e-bay, de vulcanist, de croitor, de stapan de catei, ..de orice!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma dau eu destept...Bujiile RECI se folosesc mai ales vara cand e mai cald,in general.Evident ca cele CALDE ,invers. E...?!

Nu mi-am luat si EN,e doar de-mprumut.In fine,Vulcanu' e la reparat. De restul de comentarii malitioase, ma fac ca nu vad :D ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma dau eu destept...Bujiile RECI se folosesc mai ales vara cand e mai cald,in general.Evident ca cele CALDE ,invers. E...?!

Asta o stiam si eu, dar se pare ca nu-i chiar asa, nu stiu pe unde am citit. Ce stiu sigur e ca alea calde dau scanteie mai puternica - dar nu stiu daca asta inseamna mai mare, mai luminoasa, sau mai fierbinte.

 

PS Gata, Vulcanul meu are acum culoarea negru mat. Poze voi pune dupa ce imi face si darian shaua, sa vedeti minunea in integralitatea ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe unde anume te motorizezi matahale bre? Ia zi-ne si noua. Hai nu fii sfios, ca nu sade cu frumos.

Te cam lauzi cu turele alea joase, lasa ca intra el pe mana lu' unchiu Geo.

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Aug 2007 21:27 -------------</small><br/>

 

Si sa-i dam si doua perechi de palmi sa se trezeasca la realitate. Ce atata hoinareala.

Sorineeeeeeeeeeeeee, mi-am pus banda aia de mi-ai dat-o tu. E brici. Cred. Nu se mai incinge asa tare coburul ala. Sar'na. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si tie si la matusa.

 

Geo

 

Prin Pitesti si pe la casa de la munte, bah, ca ma chinui s-o termin. Da nu-ți spun unde e, ca tu vrei cazare gratis.

Cand vrei sa intre pe mana, iti convine un ride test Pitesti-Bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti, care stie ce marime e surubul ala pe unde se da jos uleiul? Stiu ca se da jos cu cheia de 17, dar nu mai tiu minte ce masura e. Pasul e irelevant, parca tin minte ca e pas normal, nu de-ala marunt. Mi s-a ras filetul in carter, si trebe sa dau filet nou pasul urmator.

Va rog ajutor.

URGENTA!!!

In mod normal, cu cheia de 17 se deschide M14, dar vezi ca VN-ul mai are cateva suruburi M8, care unele se deschid cu cheie de 12, altele cu cheie de 13. Cel mai bine masori cu un subler diametrul tijei surubului.

 

Dar cum naiba de ti s-a ras filetul in carter? Pe toata lungimea sau doar cateva spire la inceput? Ca daca sunt doar 2-3 spire trebuie doar sa pui un tarod care sa faca putina ordine pe-acolo,

 

Iar daca e bulit pe toata lungimea, nu trebuie sa dai filet nou cu pasul urmator, ci gaura mai mare pe care s-o filetezi la M15 sau poate chiar M16. E o formula de calcul a diametrului gaurii, dar dracu o mai tine minte. Cred totusi ca asigurator ar fi o gaura de 14 pentru filetat cu M16 (considerand ca inaltimea filetului e de 1 mm).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Ma baieti, care stie ce marime e surubul ala pe unde se da jos uleiul? Stiu ca se da jos cu cheia de 17, dar nu mai tiu minte ce masura e. Pasul e irelevant, parca tin minte ca e pas normal, nu de-ala marunt. Mi s-a ras filetul in carter, si trebe sa dau filet nou pasul urmator.

Va rog ajutor.

URGENTA!!!

Din cate imi aduc eu aminte e metric 14, dar vreau sa fiu sigur.

 

 

 

Haipar, haipar, haipar!

 

Suruburile normale la care se foloseste cheia de 17 sint M10, cele la care se foloseste cheia de 19 sint M12. Dar, suruburile de la tine sint japan made, si la astea nu ma pricep, sorry!

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cumva ce tip de bec se potriveste la 800 Classic? in documentatie am gasit doar 12V 60/55W, dar nimic de tipul soclului. As pune unul mai puternic, cu asta nu prea vad mare lucru (cred ca nici prea bine nu e reglat dar oricum) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, alta intrebare: Denso sau NGK? Am gasit la un magazin Denso, momentan nu au NGK, si au acelasi pret, iar in service manual sunt trecute amandoua. A avut cineva experiente neplacute cu Denso?

Da. Mi s-au bulit intr-o luna, la interval de doua zile una de alta.

 

--- Mesaj completat în 04 Sep 2007 22:45 -------------

Stiti cumva ce tip de bec se potriveste la 800 Classic? in documentatie am gasit doar 12V 60/55W, dar nimic de tipul soclului. As pune unul mai puternic, cu asta nu prea vad mare lucru (cred ca nici prea bine nu e reglat dar oricum) ...

Becuri mai puternice nu cred sa gasesti, 12V 60/55 W sunt standard atat pe moto car si pe masina (60W pe faza lunga, 55W pe faza scurta). Vezi la reglaje sau monteaza-ti proiectoare suplimentare, care au fiecare 35 W. Proiectoare mai puternice iti sug curentul din baterie inainte sa apuce sa o incarce alternatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cumva ce tip de bec se potriveste la 800 Classic? in documentatie am gasit doar 12V 60/55W, dar nimic de tipul soclului. As pune unul mai puternic, cu asta nu prea vad mare lucru (cred ca nici prea bine nu e reglat dar oricum) ...

 

....Sau pune-ti bec Philips Spot (parca...)Eu am Spot +.Fac astia reclama ,inclusiv prin revistele moto.E vreo 25 ron.Da cu 30% mai multa lumina,fascicol mai lung,fiabilitate mai mare. Am cumparat un Philips ceva asemanator,cu 11,5 ron .Au la un magazin auto,vizavi de Cora,in Militari.

Eu am proiectoare de 55W fiecare.Asa se mai vede...! Doar c-am schimbat si alternatorul,l-am pirlit pe cel original.Am un alternator mai puternic,facut de firma,nu artizanal,exact pt modelul meu de motoreta. Exista si proiectoare cu 2 faze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ma gandeam si eu, am vazut pe louis niste becuri Philips Motovision care se lauda cu 40% mai multa lumina alba si 10-20 metri con de lumina mai lung + un bec Philips X-treme care zice ceva de 80% mai multa lumina, cica cel mai puternic bec halogen - ma rog si costa 35 de euro. Si proiectoarele is o solutie, am vazut si eu ca sunt becuri in 2 faze 35/35W daca mai mult nu tine alternatorul ....

 

--- Mesaj completat în 05 Sep 2007 10:12 -------------

Bun, alta intrebare: Denso sau NGK? Am gasit la un magazin Denso, momentan nu au NGK, si au acelasi pret, iar in service manual sunt trecute amandoua. A avut cineva experiente neplacute cu Denso?

 

de ce nu le comanzi la louis.de? intr-o saptamana le ai acasa (vezi Romi), si pe louis au NGK de care vrei CR7E, 8E, 9E sau cu iridiu 7EIX, 8EIX, 9EIX

 

http://www.louis.de/_202843ea2e3d950266a1a...0&anzeige=0

 

http://www.louis.de/_202843ea2e3d950266a1a...0&anzeige=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corectie: becului meu ii zice MotoVision Plus.Tocmai ce m-am uitat pe net,Philips au scos unul si-mai-si,"x-treme", da cu 80% mai mult.Tot de 60/55W.La noi,e cam 100 euro.De pe ebay.de,costa cam 32 euro.Cu totul.Perechea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corectie: becului meu ii zice MotoVision Plus.Tocmai ce m-am uitat pe net,Philips au scos unul si-mai-si,"x-treme", da cu 80% mai mult.Tot de 60/55W.La noi,e cam 100 euro.De pe ebay.de,costa cam 32 euro.Cu totul.Perechea!

 

:) exact ce spuneam si eu in postul anterior. pe louis x-treme este 35 de euro. Motovision-ul tau cum e, chiar se simte o diferenta fata de becurile normale??

... la ce pereche te referi? pentru proiectoare? ca eu as vrea x-treme ca bec principal

 

--- Mesaj completat în 05 Sep 2007 12:01 -------------

Ia ma si mie o pereche, ca gasesc eu pe creva sa-i dau unul.

 

ma bag eu la unul dace e vb de x-treme si vin la pereche

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...