Sari la conținut

Rusii Fac Minuni


Magic4Ce
 Share

Postări Recomandate

Intr-adevar, fac minuni in arta fotografica. Altceva n-am vazut, decat un cimitir de motoare.

 

Iar cimitirul asta ma duce cu gandul la ceva ani in urma, cand a fost celebrul pod de flori de peste Prut. In vara lui '90 s-a organizat o trecere a Prutului cu buletinul (cam cum e acum la bulgari), la Ungheni, numita Podul de Flori. Lucram in Iasi si am fost printre podari. Era prima mea iesire din tara. Am ramas uimit cate motociclete sunt intr-un oras mititel ca Ungheniul ex-sovietic (atunci inca era sovietic), multe conduse pe strada de baieti de 16 ani. Pe cand la noi nu-ti puteai cumpara oficial decat Mobra si nu aveai voie sa mergi decat cu 40 in oras si cu 60 afara (deci, daca, prin absurd, aveai o Hayabusa pe vremea lui Ceausescu, nu puteai merge nici macar cu 80, cat aveau voie Daciile si Oltciturile.) Sa nu ne miram, deci, de aceste cimitire de motoare la rusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vad ce treaba au rusii in toata asta. astia sunt galbeni toata ziua.

 

la derept vorbind(si la o privire mai atenta :rose: ) galbeni sunt

dar nu asta era important ci diferentele dintre civilizatii

nu ca mi-ar displacea asa ceva la marginea orasului

la intrare in mamaia de preferinta :blink: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, fac minuni in arta fotografica. Altceva n-am vazut, decat un cimitir de motoare.

 

Iar cimitirul asta ma duce cu gandul la ceva ani in urma, cand a fost celebrul pod de flori de peste Prut. In vara lui '90 s-a organizat o trecere a Prutului cu buletinul (cam cum e acum la bulgari), la Ungheni, numita Podul de Flori. Lucram in Iasi si am fost printre podari. Era prima mea iesire din tara. Am ramas uimit cate motociclete sunt intr-un oras mititel ca Ungheniul ex-sovietic (atunci inca era sovietic), multe conduse pe strada de baieti de 16 ani. Pe cand la noi nu-ti puteai cumpara oficial decat Mobra si nu aveai voie sa mergi decat cu 40 in oras si cu 60 afara (deci, daca, prin absurd, aveai o Hayabusa pe vremea lui Ceausescu, nu puteai merge nici macar cu 80, cat aveau voie Daciile si Oltciturile.) Sa nu ne miram, deci, de aceste cimitire de motoare la rusi.

...ce spuneai, n-am fost atent..?

 

P.S. Poate voi nu.. da' eu sunt super impresionat de marea de fieratanii .

Editat de Shamok
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi fost asa acu 10 ani cand era garla de ele, acum le vand in vest pe post de piese.

 

Proaste poze, ala e cimitir la galbeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi fost asa acu 10 ani cand era garla de ele, acum le vand in vest pe post de piese.

 

Proaste poze, ala e cimitir la galbeni...

exact , numai chinezi in poze , oricum multe fiare nene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde-i locatia?ca plec in concediu acolo :lol: ptr mine este un fel de statiune.

 

 

k bine zici.....vai vai sa apuc akolo nush ce ar iesii.... :moron:

 

hai k deja visez prea mult.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asta fac rusii cu ceva la care noi visam - comunistele -

sincer ala e raiul pt mine

Nu sunt rusi, ci pozele sunt luate de pe un site rusesc

Sunt chinezi din China comunisto-capitalista care au confiscat motocicletele prea poluante

Am vazut stirea asta saptamana trecuta intr-un ziar sau pe un site de stiri, nu mai tin minte exact pentru ca nu i-am acordat prea multa atentie

Nici nu merita atentie

Intr-o economie sanatoasa nu ai de ce sa cramponezi de vechituri de 50 cmc in doi timpi

Uitati-va la ungurii din Ungaria (nu-i dau ca exemplu pe americani ca mi-ati lua beregata :lol: )

Au astia niste restaurari de-ti sta mintea in loc, nu carpeli ca ale noastre :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o economie sanatoasa nu ai de ce sa cramponezi de vechituri de 50 cmc in doi timpi

Uitati-va la ungurii din Ungaria (nu-i dau ca exemplu pe americani ca mi-ati lua beregata :lol: )

Au astia niste restaurari de-ti sta mintea in loc, nu carpeli ca ale noastre :crack:

 

daca as avea nivelul de trai pe care il au aia afara, mi-ar conveni sa arunc japonezele daca se strica....si asa se gasesc pe toate drumurile...dar, un motor clasic, pt reconditionat, cu cat trece vremea peste el, cu atat mai mare e placerea de a-l pune frumos pe roti, adevarat, fara carpeli :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cat trece vremea peste el, cu atat mai mare e placerea de a-l pune frumos pe roti, adevarat, fara carpeli :crack:

Tocmai asta e problema: carpelile

Foarte rar se mai gaseste un strungar sau frezor, ca sa nu mai vorbesc de cromat si alte vise...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STAU SI MA GANDESC CE AS PUTEA FACE CU O TRUSA

DE SCULE SI 2 SAPTAMANI LIBERE

DACA AS FI ACOLO.

:crack:

NU E DE NEGAT CA O ECONOMIE SANATOASA DUCE LA ASA CEVA

DAR... NOUA NE LIPSESC SI UNA SI ALTA(ECON. SI MORMANUL DE FIARE)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...