Sari la conținut

Începător examen


David Iusco
 Share

Postări Recomandate

Salut 🖐 Voi incepe scoala moto pe la sfârșitul lui August cu 3 luni inainte de 16 ani. Mi e foarte frica ca nu voi apuca sa dau examenul anul acesta. (Fac 16 ani pe 26 octombrie) nu stiti cam cand se dau ultimele examene ? de la altii am auzit ca in octombrie altii ca n decembrie chiar nu mai știu ce sa cred 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoala e valabila 1 an, sa nu iti fie frica.
Poti da examenul si la primavara daca vin zapezile, iti mai iei 1 sedinta te acomodare daca simti ca ai 'uitat' ce ai de facut si aia e.
Cum zice si colegul A simplu mai bine te concentrezi pe invatat si exersat astfel incat sa iei din prima, oricand este prima ocazie, anul asta sau in primavara viitoare.

Si ca un mic sfat, in viata nu e bine sa te grabesti, este si o zicala, graba strica treaba si daca nu era adevarata nu ar mai fi existat.
Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, David Iusco said:

Salut 🖐 Voi incepe scoala moto pe la sfârșitul lui August cu 3 luni inainte de 16 ani. Mi e foarte frica ca nu voi apuca sa dau examenul anul acesta. (Fac 16 ani pe 26 octombrie) nu stiti cam cand se dau ultimele examene ? de la altii am auzit ca in octombrie altii ca n decembrie chiar nu mai știu ce sa cred 

Eu am dat examenul pe 25 noiembrie. Erau doar vreo doua grade si ploua marunt dar totusi s-a dat examenul. Si imi amintesc ca se faceau programari si pentru 2 decembrie in anul resecpectv.

De obicei examenele se opresc cand apar zapada / gheata / poleiul.

 

Just now, XaeL said:

Eu am dat examenul pe 25 noiembrie. Erau doar vreo doua grade si ploua marunt dar constant, strazile pline de balti si pe alocuri usor inundate, dar totusi s-a dat examenul. Si imi amintesc ca se faceau programari si pentru 2 decembrie in anul respectiv.

De obicei examenele se opresc cand apar zapada / gheata / poleiul.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...