Sari la conținut

Bmw K1200 R


insider
 Share

Postări Recomandate

A mers cineva cu asa ceva? ce spun 'expertii'? Nu ma refer la habarnistii care stau si citesc review-uri pe net..

Cum se comporta aceasta motocicleta? e greoaie? e usor de manevrat prin trafic? Trebuie sa ai un fizic puternic sa o stapanesti? etc etc?

k1200r80bn.th.jpg

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefu meu are o trotineta din asta. Da o are la Jermania si o zis ca nu o aduce aici cu drumurile astea. Si f bine face ca altfel poate eram nevoit sa o privesc destul de des si nu e o priveliste prea minunata. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefu meu are o trotineta din asta. Da o are la Jermania si o zis ca nu o aduce aici cu drumurile astea. Si f bine face ca altfel poate eram nevoit sa o privesc destul de des si nu e o priveliste prea minunata. :crack:

 

Hai sa fim seriosi, eu zic ca se preteaza mai bine K1200 R decat un Fireblade, pt drumurile 'noastre', daca tot e sa o dam in drumuri..

Ar trebui sa ne luam toti enduro pt ce drumuri avem:) , si la urma urmei depinde si de cel care e calare pe ea, cat de inconstient e si cat de mult tine la motorul sau..

 

P.S.: N-am inteles faza cu privelistea prea minunata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim seriosi, eu zic ca se preteaza mai bine K1200 R decat un Fireblade, pt drumurile 'noastre', daca tot e sa o dam in drumuri..

Ar trebui sa ne luam toti enduro pt ce drumuri avem:) , si la urma urmei depinde si de cel care e calare pe ea, cat de inconstient e si cat de mult tine la motorul sau..

 

P.S.: N-am inteles faza cu privelistea prea minunata :crack:

 

Faza cu privelista incearca sa spuna ca, dupa gustul meu, e urat. Da urat bine, nu asa... :moron:

Oricum orice naked e mai recomandabil pt romania decat o plasticata, cu atat mai mult supersport. Nici nu se pune problema asta. Faza cu sefu' meu este ca el fiind german si cunoscand drumurile (si soferii) de acolo si vazand ce-i pe aici... :P el vede cu alti ochi treaba asta. Il intelg. Asa ca aici se da cu Cherokeeu' de 4L V8 si acolo da blana prin Alpi cu Kul. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu privelista incearca sa spuna ca, dupa gustul meu, e urat. Da urat bine, nu asa... :lol:

Oricum orice naked e mai recomandabil pt romania decat o plasticata, cu atat mai mult supersport. Nici nu se pune problema asta. Faza cu sefu' meu este ca el fiind german si cunoscand drumurile (si soferii) de acolo si vazand ce-i pe aici... :moron: el vede cu alti ochi treaba asta. Il intelg. Asa ca aici se da cu Cherokeeu' de 4L V8 si acolo da blana prin Alpi cu Kul. :crack:

 

Pai pe mine tocmai asta ma atrage la K1200 R, DESIGN ul, formele, etc (nu-s asa ahtiat dupa RAW POWER, desi are din plin).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Design-ul este senzational.

Din review-uri de pe net am vazut ca absolut toti lauda suspensiile reglabile si motorul. Cu ABS-ul parerile sunt impartite.

 

Eu azi am mi-am comandat una in Germania. :crack:

 

Cand vine o sa-ti pot spune mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Design-ul este senzational.

Din review-uri de pe net am vazut ca absolut toti lauda suspensiile reglabile si motorul. Cu ABS-ul parerile sunt impartite.

 

Eu azi am mi-am comandat una in Germania. :crack:

 

Cand vine o sa-ti pot spune mai multe.

 

Da-mi si mie un PM cu detalii, de unde ti-ai comandat-o ,pret etc... ca sa nu plictisim lumea aici cu mesaje.

Da-mi un PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu privelista incearca sa spuna ca, dupa gustul meu, e urat. Da urat bine, nu asa... :grinbandit:

 

io nu sunt de acord .....cred ca esti prea indulgent :bigstar: "urat cu craci" e expresia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu sunt de acord .....cred ca esti prea indulgent :grinbandit: "urat cu craci" e expresia

 

NU inteleg atata inversunare in a afirma ca-i o motocicleta urata. Tine de gusturile fiecaruia. Si eu pot spune ghost-rider, ca ZX 12 R ul tau arata ca o tigaie...:)dar asta tine de fiecare in parte ce-i place..

Poate pt unii ZX 12 R e intruchiparea sportivitatii si perfectiunii....

La o motocicleta conteaza totusi si design-ul pt ca asa....daca o luam si-ar lua toti modelele cele mai des intalnite, si doar 2 3 excentrici cate un ducati sau altele mai rare si gata...

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, ghost-rider, te-ai bagat in toate posturile despre bwm sa ne explici cat de mult nu-ti plac tie motoarele astea

gata, am inteles, noi astia cu bmwuri avem niste placeri de prost gust si tu ai dreptate, acu ne lasi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pai de ce sa ne lase,nu stii ca la noi la Romani datul cu parerea si bagatul in seama sunt la mare pret..

Sa zica si nea' ION,ca si el e om!!

Chiar daca este de ..prost gust ce zice,ca sa-l citez pe domnu'atoatestiutor in Kawe,Bmw-uri si alte alea..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nu deaia e forum? ca sa ne dam cu parerea? cum nu e cineva de acord se incep cu jigniri sau "lasa-ne in pace, ba". Va reamintesc ca nu detineti forumul asta, este unul public si fiecare isi spune parerea. Eu mi-am spus parerea despre K1200R (am zis ca e urata nu ca e proasta) si s-au atacat unii care nici macar NU au K1200R, in schimb mi s-a scris ca ZX12 e o "tigaie" (nu stiu ce inseamna dar oricum nu e de bine), cand de chestiunea asta nici nu era vorba aici - e un topic special pentru asta.

Bafta si o "open mind" pe viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Open mind? Ce gluma buna (a se citi "exceptional de proasta").

 

Avand in vedere ca tu esti ala care a inceput cu faze gen:

io nu sunt de acord .....cred ca esti prea indulgent :grinbandit: "urat cu craci" e expresia

@insider

nu nu nu, nu intra in detalii exista 2 feluri de gusturi> bunul gust si prostul gust ... atat

consider ca trebuie sa fii de o neobrazare crunta sa ceri "open mind" din partea celorlalti. Piss off.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, nu sunt fan BMW, dar ma atrag din ve in ce mai mult mobrele lor.

modelul asta nu pot sa zic ca-i frumos, dar nici urat. este interesant rau.

intotdeauna BMW a scos modele ciudate la prima vedere, dar in timp....

ce nu imi place la asta este ca motorul este in linie. daca era boxer sau in V,

era altceva. ce sa zic...una peste alta, arata de 1000 de ori mai suparata decat

un plastic gen ZX12 R. cand or sa ajunga si o japoneza(vitezana sau naked) la

longevitatea unui BMW, sa ma anuntati.

 

nu mai atacati persoana, ci ideile. inteles nea zx12 r?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ghost-rider, nu e vorba ca nu suntem de acord, dar am inteles de prima data ca nu iti plac bmwurile. nu tre sa insisti ca nu suntem...

cum a zis si SnapShot, tu ai inceput sa dai cu batu in balta, topicul asta nu era un poll despre cui ii place si cui nu k1200r

 

oricum, suntem motociclisti cu totii, important e sa aiba doua roti si un motor, nu? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce dracu va tot legati de zx12. Eu am zis ba bmw K1200R e urat (si nu am zis eu primul) ci NU ca XZ12 ar fi cea mai tare si cea mai frumoasa. Eu sunt unu dintre aceea care nu sustin ca motoreta mea e cea mai tare dar tin la ea....ca orice motociclist.

 

@madcox mai bine intereseazate ce materiale se folosesc la motociclete pe care le numesti tu "plastice",

cat despre longevitate nu ma face sa rad

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ghostule.. asa cum tii tu la a ta sunt si ceilalti care cred ca ale lor sunt cele mai bune.Armonia pe aici ai stricat-o tu,spunind ca este de prost gust,etc,arata oribil..

Asa ceva nu se face,considerind ca ai ceva diplomatie-n tine.Sa-ti mai spun ceva..iubesc Kawele,daca te uiti in profil am si eu doua de tipuri diferite si pina sa-mi iau BMW spuneam si eu ca astea sunt urite cu draci.Asta insa numai pina m-am urcat pe un BMW..iar acum n-as incerca altceva.Cind cineva mi-a spus ca iubeste motorul boxer,care este ca motorul de tractor am ris de el.Dar adevarul este ca te-ndragostesti de el pe parcurs..

Despre fiabilitate spuneai ca razi..un motor boxer duce cam 250/300.000 km fara griji..

Calculeaza cam cite motoare schimbi tu la a ta in timpul asta si n-o sa mai ai chef de..ras!!

Ca sfat?

Nu arunca cu pietre,ce-ti place azi s-ar putea sa nu-ti mai placa..maine!!

Luigi Vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre fiabilitate spuneai ca razi..un motor boxer duce cam 250/300.000 km fara griji..

Nu arunca cu pietre,ce-ti place azi s-ar putea sa nu-ti mai placa..maine!!

Luigi Vicol

 

Nu atac BMW sau pe proprietari desi in afara de noul F 800 nu pot vedea nici unul din ele. Ata ete, parerea mea. Dar va respect pe toti, ca aveti Mobra 50s, BMW sau Kawasaki.

Dar de ce sa nu fim cat de cat obiectivi si sinceri in ceea ce priveste fiabilitatea si sa avem in vedere si faptul ca BMWurile, mai ales boxer au turatii de Mercedes Cobra dizal si sunt cu precadere conduse de pensionari pe care nu-i manca in coor si sunt moto care schimba rar proprietarii pe cand japo, mai ales 4 linie sunt frecate poate si de 7 proprietari in 10 ani unu mai ciumeg ca altu, de alte varste si cu alte asteptati de la un motor.

 

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghostule.. asa cum tii tu la a ta sunt si ceilalti care cred ca ale lor sunt cele mai bune.Armonia pe aici ai stricat-o tu,spunind ca este de prost gust,etc,arata oribil..

Asa ceva nu se face,considerind ca ai ceva diplomatie-n tine.Sa-ti mai spun ceva..iubesc Kawele,daca te uiti in profil am si eu doua de tipuri diferite si pina sa-mi iau BMW spuneam si eu ca astea sunt urite cu draci.Asta insa numai pina m-am urcat pe un BMW..iar acum n-as incerca altceva.Cind cineva mi-a spus ca iubeste motorul boxer,care este ca motorul de tractor am ris de el.Dar adevarul este ca te-ndragostesti de el pe parcurs..

Despre fiabilitate spuneai ca razi..un motor boxer duce cam 250/300.000 km fara griji..

Calculeaza cam cite motoare schimbi tu la a ta in timpul asta si n-o sa mai ai chef de..ras!!

Ca sfat?

Nu arunca cu pietre,ce-ti place azi s-ar putea sa nu-ti mai placa..maine!!

Luigi Vicol

 

cata intelepciune :)

 

:grinbandit: :bigstar:

Nu atac BMW sau pe proprietari desi in afara de noul F 800 nu pot vedea nici unul din ele. Ata ete, parerea mea. Dar va respect pe toti, ca aveti Mobra 50s, BMW sau Kawasaki.

Dar de ce sa nu fim cat de cat obiectivi si sinceri in ceea ce priveste fiabilitatea si sa avem in vedere si faptul ca BMWurile, mai ales boxer au turatii de Mercedes Cobra dizal si sunt cu precadere conduse de pensionari pe care nu-i manca in coor si sunt moto care schimba rar proprietarii pe cand japo, mai ales 4 linie sunt frecate poate si de 7 proprietari in 10 ani unu mai ciumeg ca altu, de alte varste si cu alte asteptati de la un motor.

 

:baldy:

 

cata dreptate ai :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...