Sari la conținut

185 cm, 120 kg, începător - ce chopper mi s-ar potrivi?


CDANY
 Share

Postări Recomandate

Buget?

O sa iesi si din oraș sau... ca multi pe aici, numa' pana la munca/țigări si inapoi?

 

L.E. pe mobil nu vad de unde esti, poate ar fi bine sa spui si din ce zona a tarii esti, poate se vor gasi binevoitori din zona ta sa te indrume pe viitor in diverse chestiuni.

 

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun sfat e sa faci scoala si sa incerci mai multe motociclete acolo sau, daca ai facut-o deja, sa incerci cateva motociclete si sa te convingi ca un chopper e ceea ce vrei. Din experienta proprie (16 ani de condus diverse moto) e cel mai incomod pe distante medii si lungi si cel mai putin versatil tip de motocicleta - e distractiv pe distante scurte, e bun daca aia vrei, dar trebuie sa stii in ce te bagi.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to 185 cm, 120 kg, începător - ce chopper mi s-ar potrivi?

Salut!

Eu, la 1,89 si 104-106 kile in viu, m-am simtit bine pe un Vulcan de 800 cu comenzi avansate (am picioarele destul de lungi). Am mers cu el vreo 12k km cu pasager si a fost destul de ok.

Apoi am trecut la VTX 1800 stock. Din nou, a fost foarte ok pentru mine. Am parcurs vreo 9k km.

Bafta!

Editat de The_Sin_Eater
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...