Sari la conținut

stare drum


Postări Recomandate

Cam tarziu, cam din scurt, dar hai sa intreb totusi....stie cineva cum e drumul Curtea de Arges-Campulung (via Domnesti-Slanic-Berevoiesti)? O fi rupt si plin de gropi sau normal (adica ici colo cate o gropita mai mica sau mai mare)? Nu de alta dar sa stiu pe unde imi fac maine traseul :) 

In alta ordine de idei, sa nu fac topic nou la vanzare (de fapt nu este chiar vanzare) gasit prin dulap niste sharp carduri (ascutite ca la inceput, nedesfacute) .....daca sunt doritori de ele (am 6 bucati) si vine la MAN doritorul, schimb card pe bere/mici/ciocolata ROM/amandina/etc...paritatea discutabila, ca tot a ajuns si dolarul 1/1 cu euro :) 

2129106521_cardsharp1.thumb.jpeg.1155d4cd39e06b9a4b2ebcad8a1910fc.jpeg660740073_cardsharp2.thumb.jpeg.32f0af7f7ea8d3e84da8590e2cef4b39.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, marauder a spus:

Cam tarziu, cam din scurt, dar hai sa intreb totusi....stie cineva cum e drumul Curtea de Arges-Campulung (via Domnesti-Slanic-Berevoiesti)? O fi rupt si plin de gropi sau normal (adica ici colo cate o gropita mai mica sau mai mare)? Nu de alta dar sa stiu pe unde imi fac maine traseul :) 

Drumul e acceptabil (pentru standardele romanesti), am fost 2 ani la rand (ultima iesire anul trecut).
Sunt portiuni destul de deformate, fara gropi mari, e bine sa ai suspensii bune (mai ales daca mergi sportiv).
Eu zic ca merita sa incerci.
Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere ( am trecut anul acesta pe acolo, in februarie,cu masina) este acceptabil.Parti cu astfal nou,restul cu denivelari, fara gropi mari.Pe zona cu denivelari am mers lejer cu  70 km/h,evitand balansul exagerat al masinii.

 

Dar poti intreba pe userul Nicon,care este din Campulung.

Corectez,cu scuzele de rigoare, userul Nicon este din Curtea de Arges.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.07.2022 la 16:39, pierrotlefou a spus:

Curios de concluzie, pentru că sâmbătă și eu intenționez să vin pe el

Concluzia e că eu cu Suzuki vz800 marauter am supraviețuit 🤪.

Sunt ceva valuri, gropi gropite puține....o dara de ceva negru (motorina,bitum,etc) apare și dispare...e practicabil, nu ramai cu sechele 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, marauder a spus:

Concluzia e că eu cu Suzuki vz800 marauter am supraviețuit 🤪.

Sunt ceva valuri, gropi gropite puține....o dara de ceva negru (motorina,bitum,etc) apare și dispare...e practicabil, nu ramai cu sechele 

După cum bănuiam. Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...