Sari la conținut

Accident DN1 pod Otopeni, 8 octombrie 2022


Doctor X
 Share

Postări Recomandate

https://www.google.com/amp/s/www.realitatea.net/amp/stiri/social/accident-pe-dncb-la-otopeni-un-motociclist-a-fost-transportat-la-spital-traficul-a-fost-restrictionat_634166064eb795539b0d3653

 

Motocicleta era un tourer mare BMW, alb, probabil R1200 RT, întors invers față de direcția de mers. Când am trecut eu pe pod, pe la ora 14, în spatele motocicletei mai erau staționate două SUV-uri, probabil implicate în accident, și o mașină de tractare 

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Doctor X changed the title to Accident DN1 pod Otopeni, 8 octombrie 2022
1 oră în urmă, foxbat a spus:

Pesemne ca am imbatranit dar...se merge pe DN de zici ca e Adancata. Sper din suflet ca e ok omul. Doamne ajuta.

 

 

Nu ești singurul căruia i se pare că se merge ca la Le Mans.

 

Din poze pare un gixer 1000 nu un tourer 🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Doctor X a spus:

https://www.google.com/amp/s/www.realitatea.net/amp/stiri/social/accident-pe-dncb-la-otopeni-un-motociclist-a-fost-transportat-la-spital-traficul-a-fost-restrictionat_634166064eb795539b0d3653

 

Motocicleta era un tourer mare BMW, alb, probabil R1200 RT, întors invers față de direcția de mers. Când am trecut eu pe pod, pe la ora 14, în spatele motocicletei mai erau staționate două SUV-uri, probabil implicate în accident, și o mașină de tractare 

Fara legatura cu accidentul de astazi, intrucat nu stiu exact ce s-a petrecut.

Am vazut cateva imagini la TV, unde se mentiona ca a fost la mijloc si o masina de la SPP (vreun bizon marca Bode?)

 

E greu de spus cine sunt mai retardati - soferii sau motociclistii.

In fiecare zi vad pe DN1, de la Corbeanca pana in Buc (si retur) exemplare din ambele categorii.

Totusi nu pot sa remarc ca unii motociclisti nu pricep ca la masini se indoaie tabla pe cand noua ni ''se indoaie'' oasele.

Am vrut la un moment dat sa pun cateva filmulete cu colegi, mai mult ca sigur soferi din categoria celor de mai sus, pe care i-am vazut pe DN1 pilotand motoare la fel cum sofeaza conserva: venind in elan maxim pana la 1 m de masina din fata, mai mai sa se suie pe ea (la fel cum o fac cu gipanele sau cu bembeul seria 3 - scuze pasionatilor de acest model), si eventual dand flash-uri. Sau fac depasiri prin stanga si /sau slalomuri in plin avant, daca se poate in curba, increcand parca sa provoace soarta. Si cand unuia i-am facut cu farurile, poate o sa priceapa ca nu se face ce a facut el in curba de la intrarea in Saftica, evident ca m-am ales  cu o urare cu degetul mijlociu (Sa traiesti nea ...EVG, ne tot intersectam pe DN1). 

Dar am renuntat. Nu folosesc nimanui la nimica.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, SenorPink a spus:

Nu ești singurul căruia i se pare că se merge ca la Le Mans.

 

Din poze pare un gixer 1000 nu un tourer 🤔

De cate ori ai văzut poze reale la articole de-astea? Eu am văzut locul accidentului. Tu alegi pe cine vrei să crezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Silver Arrow a spus:

Fara legatura cu accidentul de astazi, intrucat nu stiu exact ce s-a petrecut.

Am vazut cateva imagini la TV, unde se mentiona ca a fost la mijloc si o masina de la SPP (vreun bizon marca Bode?)

 

E greu de spus cine sunt mai retardati - soferii sau motociclistii.

In fiecare zi vad pe DN1, de la Corbeanca pana in Buc (si retur) exemplare din ambele categorii.

Totusi nu pot sa remarc ca unii motociclisti nu pricep ca la masini se indoaie tabla pe cand noua ni ''se indoaie'' oasele.

Am vrut la un moment dat sa pun cateva filmulete cu colegi, mai mult ca sigur soferi din categoria celor de mai sus, pe care i-am vazut pe DN1 pilotand motoare la fel cum sofeaza conserva: venind in elan maxim pana la 1 m de masina din fata, mai mai sa se suie pe ea (la fel cum o fac cu gipanele sau cu bembeul seria 3 - scuze pasionatilor de acest model), si eventual dand flash-uri. Sau fac depasiri prin stanga si /sau slalomuri in plin avant, daca se poate in curba, increcand parca sa provoace soarta. Si cand unuia i-am facut cu farurile, poate o sa priceapa ca nu se face ce a facut el in curba de la intrarea in Saftica, evident ca m-am ales  cu o urare cu degetul mijlociu (Sa traiesti nea ...EVG, ne tot intersectam pe DN1). 

Dar am renuntat. Nu folosesc nimanui la nimica.

 


Un DRX sau SPD n-ai vazut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Speedy.K a spus:


Un DRX sau SPD n-ai vazut?

SPD .... Sovata Police Department? :crack:

DRX am vazut. Dar sincer iti spun ca cei mai agresivi, care se pun singuri in pericol, sunt cei cu bembeuri. Stilul de pilotare este stil de sofer jmecher.

Una este sa te expui filtrand traficul (slabe sanse sa iei o usa in dinti intre Podul Otopeni si Podul Baneasa) , pe unde se produce blocajul dimineata si dupa amiaza, si destui soferi au impresia ca daca schimba banda vor ajunge (cu 5 secunde) mai repede la destinatie, si schimba brusc benzile, fara semanlizare sau asigurare ; si alta este sa te dai ou in tigaie si sa faci slalom cu +100 km/h, crosetand printre masini care circula si alea cu 80 km/h.

 

On Topic: mai stie cineva care e starea motociclistului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...