Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

mai uita-te si tu cum scrii..intelegem ca ai o varsta la care abia faci scoala si inveti lucuri de baza dar totusi...strangel trebuie sa fie de forma STRANGE-L , SAREA...SARE..si ceva pt care nu te pot ierta e : INTR-UN..nu intru-n...numa' bine

bine ca esti tu destept:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2110

  • Penetru

    1899

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1587

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai uita-te si tu cum scrii..intelegem ca ai o varsta la care abia faci scoala si inveti lucuri de baza dar totusi...strangel trebuie sa fie de forma STRANGE-L , SAREA...SARE..si ceva pt care nu te pot ierta e : INTR-UN..nu intru-n...numa' bine

da, in plus corect era GAAAAAAAAAT, nu "GATTTTTTTTT", deoarece este imposibil sa prelungesti o consoana. In cazul de fata ar fi posibil totusi daca ai fi mitraliera.

 

PS paracioase mici ce suntem... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca esti tu destept:P

 

as putea sa zic ca sunt...pe langa unii..cel putin scriu corect, si sunt mandru de asta :rusinica:

 

--- Mesaj completat în 20 Mar 2008 17:33 -------------

 

bai frate..n-am vazut asa :crack: ...ce nu inteleg eu e , cum dracu se nimereste ca unii sa faca gafe de astea fix atunci cand sunt filmati..ajung uneori sa cred ca-s ''regizate'' .. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca voi fi apostrofat si certat de catre nevorbitorii de engleza, da-s prea tari sa le tin pt mine :

 

A woman sitting at a restaurant in McKinney, Texas suddenly began to

cough while eating a giant country-fried steak. After a few seconds it

became apparent that she was in real distress, and two cowboys at the

next table turned to look at her.

"Kin ya swallow? asked one of the cowboys.

The woman signaled 'No', desperately shaking her head.

"Kin ya breathe?" asked the other.

The woman, beginning to turn a bit blue, shook her head 'No.' With

that, the first cowboy walked over to her, lifted up the back of her

skirt, yanked down her panties, and slowly ran his tongue up and down

the woman's butt crack.

This shocked the woman into such a violent spasm that the obstruction

flew out of her mouth and she began to breath again. The cowboy slowly walked

back over to his table and proudly took another drink of his Lone Star beer.

His partner said in admiration, "Ya know, I'd heard of that there

Hind Lick Maneuver, but I ain't never seen nobody do it"

 

 

 

Two guys are walking down the street one winter day talking and laughing.

As they're talking, one of the guys pulls out an enormous lighter, lights his cigarette and keeps talking. The other guy says "Man, that is the biggest lighter I have ever seen in my life, you gotta tell me where you got it"

"Well" says the other guy; "You are my best friend, so I will tell you."

"Tell me what?" says the friend.

The guy draws deeply on his cigarette, puts away his lighter and says, "I've got a magic genie."

"A magic genie?" says the friend, "and you never told me? Do you think I could have just one little bitty wish?"

The guy looks down at the ground, shuffles his feet and finally says very hesitantly, "Well, I guess you are my best friend," and with that, proceeds to pull out a miniature bottle from his coat pocket.

Wasting no time, the friend immediately starts his wish "I wish I had one-million bucks right now," and poof! The sky grows instantly dark with the shadow of one-million ducks flying high in the sky.

"What the hell happened?" says the friend, "I asked for one million bucks, not ducks"

"Oh," says the guy "I forgot to tell you, my genie is a little hard of hearing. Do you really think I wished for a twelve inch Bic???"

Editat de sharpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ma cine-i primul acolo: :rusinica: :crack: :crack: :crack:

 

http://cocalari.wordpress.com/

 

s-a dus p.d.s. comunitatea....

Mai trebe si dinastia! :crack:

 

--- Mesaj completat în 22 Mar 2008 09:23 -------------

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca voi fi apostrofat si certat de catre nevorbitorii de engleza, da-s prea tari sa le tin pt mine :

 

Two guys are walking down the street one winter day talking and laughing.

As they're talking, one of the guys pulls out an enormous lighter, lights his cigarette and keeps talking. The other guy says "Man, that is the biggest lighter I have ever seen in my life, you gotta tell me where you got it"

"Well" says the other guy; "You are my best friend, so I will tell you."

"Tell me what?" says the friend.

The guy draws deeply on his cigarette, puts away his lighter and says, "I've got a magic genie."

"A magic genie?" says the friend, "and you never told me? Do you think I could have just one little bitty wish?"

The guy looks down at the ground, shuffles his feet and finally says very hesitantly, "Well, I guess you are my best friend," and with that, proceeds to pull out a miniature bottle from his coat pocket.

Wasting no time, the friend immediately starts his wish "I wish I had one-million bucks right now," and poof! The sky grows instantly dark with the shadow of one-million ducks flying high in the sky.

"What the hell happened?" says the friend, "I asked for one million bucks, not ducks"

"Oh," says the guy "I forgot to tell you, my genie is a little hard of hearing. Do you really think I wished for a twelve inch Bic???"

Si varianta in romaneasca:

Intr-o zi vine Ion acasa de la camp si-l vede peste gard pe Vasile jucand tenis cu Agassi. Si nu numai ca juca dar il si rupea in bataie pe marele tenisman. Dupa ce-l lasa lat Vasile pe Agassi se duce Ion la el si-l intreaba:

-Ba Vasile de cand pana mea esti tu asa de tare in tenis?

-Pai stii ca in spatele casei mele este un lac...

-Da, si ce-i cu el?

-Pai in lacul ala este o broscuta care-ti indeplineste orice dorinta. Daca vrei du-te si tu la ea numa' sa ai grija ca-i cam surda saraca.

In secunda doi se infiinteaza Ion la broscuta si-i cere aur. Apoi se intoarce acasa si mare-i fu mirarea cand in batatura gaseste un taur. Se duce sa se planga lui Vasile:

-Ba Vasile, surda tare broscuta ta...i-am cerut aur si mi-a dat un taur.

-Pai no ma Vasile io ti-am zis ca-i cam surda...tu crezi ca eu i-am cerut sa fiu tare-n tenis?

 

Si inca fro doo:

 

Videanu si Vanghelie sunt invitati la un dineu alaturi de primari din alte tari.

La dineu cei doi observa ca toate tacamurile sunt facute din aur. Cei doi isi propun sa fure macar o lingura.

Vanghelie: - Dragii mei, uitati-va la aceste tablouri care este frumoase si valoroase...

Toti se uita si in acel moment baga repede o lingura in buzunar.

Videanu: - Vreti sa fac un numar de magie?

Toti: - DAAA!!!

- Bine! Uite! Iau lingura asta de pe masa, o bag la mine in buzunar si o scot din buzunarul lui Vanghelie.

 

Cica bula la scoala, profesoara face prezenta:

-Bula!

-Prezent!

-Bai bula nu imi place numele tau!

-Daca schimbi prima litera cu P iese o prostie!!!

A doua zi profesoara striga iar prezenta:

-Bula!

-Absent!

-Bula, dar tu ai zis asta, cum sa fii absent?!

-Doamna de acum ma cheama Denis!!!!!!!!!!!!!!

 

Doi nebuni joaca poker. La un moment dat unul dintre ei striga:

-Mat

La care celalalt:

- Taci ma ca nu esti la ping pong.

 

Un turist crestin merge pe munte si se intalneste cu un urs.. Nestiind ce sa faca, incepe sa se roage tare:

- Doamne, Te rog sa dai ursului ganduri crestine!!!!

La care ursul isi impreuneaza labele si zice:

- Doamne, binecuvanteaza aceasta masa..

:rusinica:

Editat de Hai-Hui
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saraca lume a barbatilor ....:-)

 

 

Am fost barbat indraznet, macho, liber si aveam parul lung.

Sotia mea m-a cunoscut, nu invers; Mi s-a prezentat si oriunde mergeam, ea era deja acolo... sunt deja 12 ani de atunci. Pe vremea aia eram un motociclist inrait, purtam numai tricouri negre, blugi crestati, cizme de motociclist si aveam... parul lung.

 

 

 

Bineinteles ca aveam si un outfit pentru ocazii speciale. Atunci purtam un tricou negru, blugi crestati si papuci de sport, adidasi, albi.

 

 

 

Munca pe acasa era ceva rar, pentru ca eu eram mereu cat mai departe, pe drumuri. Dar imi iubeam viata asa cum era ea.

 

 

 

Asa, deci, m-a cunoscut ea. "Tu esti barbatul viselor mele. Esti atat de... macho, indraznet si... liber".

 

 

 

Cu libertatea a fost in curand gata, pentru am decis sa ne casatorim. De ce nu?!? Eram un barbat indraznet, aproape liber si aveam... parul lung. Bineinteles toate astea numai pana la nunta. Cu putin timp inainte imi zice: "Ai putea si tu macar la frizer sa mergi, ca totusi vin si parintii mei la nunta."

 

 

 

Treceau orele..... dupa cateva zile si lacrimi fara numar de la ea....... am lasat de la mine si mi-am tras o frizura la moda cu par scurt, ca......in cele din urma o iubeam, si ce mai.... eram barbat indraznet, aproape liber, nu mai aveam parul lung dar eram ataaaaaaat de dulce. "Scumpul meu, eu te iubesc asa cum esti !!!" - a exalat ea.

 

 

 

Viata era in regula desi la cap imi era putin mai racoare.

 

 

 

Au urmat saptamani de convieturire pasnica si duioasa pana cand intr-o zi nevasta mea statea in fata mea cu o plasa mare in brate. A cumparat o camasa, o helanca (la cuvantul asta deja am pielea gainii) si o pereche de pantaloni, noi noute si imi zice: "Probeaza si tu astea, te rog !"

 

 

 

Au trecut zile, au trecut luni si nenumarate servetele imbibate cu lacrimi de la ea... ca in cele din urma sa las de la mine si sa port camasa, helanca (hrrrrr) si pantaloni de stofa. Au urmat pantofi negri, sacou, cravate si pardesiu. Dar eram barbat indraznet, super misto si cu parul scurt.

 

 

 

Apoi a urmat cea mai mare lupta, Lupta pentru motocicleta. Bineinteles ca nu a durat mult, pentru ca in costum negru si cu permanenta frecare si topaiala pe motocicleta nu poti lupta mult. In afara de asta pantofii negri de lac erau de asemenea o "forta" fragila. Dar ce mai conta, eram barbat chipes, aproape liber, conduceam un combi si aveam parul scurt.

 

 

 

Cu anii au mai urmat multe alte batalii, pe care eu le-am pierdut in oceanul ei de lacrimi. Eu spalam, eu calcam, eu faceam cuparaturile, am invatat slagare pe derost, beam vin rosu dulce si faceam plimbarea de duminica. "Dar si ce?!?"- ma gandeam eu... eram un pampalau, asuprit, ma simteam naspa si aveam parul scurt...

 

 

 

Intr-o buna zi, scumpa mea nevasta statea in fata usii cu valizele impachetate si mi-a zis: "Te parasesc !"

Uimit si socat o intreb pentru ce motiv. "Nu te mai iubesc, te-ai schimbat atat de mult. Nu mai esti omul pe care l-am cunoscut eu odata." - mi-a zis ea, trantindu-mi usa in nas.

 

 

 

De curand am intalnit-o iarasi. "Noul" ei (mascul) este un motociclist paros, cu blugi crestati si tatuaje care...... se uita la mine plin de compasiune.

 

 

 

Cred ca o sa-i trimit cadou o sapca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite pe bancul asta s-a bazat reclama de la Bergenbier (pe vremea cu "Ziua Barbatului") in care au jucat si niste motociclisti cunoscuti in comunitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ne si explici cum adica e ''fake''?? nu ca nu te-as crede, dar nu vad cum sa faci un fals din asta.. te rog!

 

Traim intr-o lume virtuala. Daca vrei pot sa fac si tie orice.... Am lucrat in meseria asta. De exemplu am facut fluturasi pentru o pensiune, care era pe jumatate gata, iar pe fluturas era gradina piln de verdeata, pensiunea vopsita...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...