Sari la conținut

Suzuki GSXS1000GT


PuFFO412
 Share

Postări Recomandate

Salut, 

 

Sunt nou pe aici si am zis sa imi prezint si eu jucaria. Am achzitionat-o prin buy back anul acesta in februarie, dupa ce am invatat sa merg pe un kawa z650 2022, am zis ca vreau ceva mai mare si de drum mai lung. 

Am parcurs pana acum aprox 2500km pe ea si sunt extrem de multumit. Din pacate vreo 2 luni nu o sa ma pot bucura de ea pt ca radar :(.

Mai jos va las niste poze cu bestiuta mea 

 

 

IMG-20230414-WA0006.jpg

IMG-20230414-WA0005.jpg

IMG-20230414-WA0014.jpg

20230514_162250.jpg

20230514_162235.jpg

Editat de PuFFO412
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 minutes ago, claman said:

S-o stapanesti sanatos! 

Unul din putinele modele ramase sport-touring

Multumesc frumos, sper sa imi iau ai cutiile anul acesta. Si sa mai apuc sa ies cu ea pana se atrica vremea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, piticot said:

Frumoasa motoreta, s-o stapanesti sanatos.

Doar de curiozitate, dacă ai avut Kawa 650 de ce nu ai trecut pe Z1000SX? Tot sport turing...

A fost o decizie de moment, am vazut-o in reclama si am facut precomanda :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă gândeam serios la inceputul anului trecut sa fac un credit pentru modelul asta,care îmi place mult,scapam de fz6.am trecut printr un accident cu neacordare de prioritate în toamna.anul asta în primăvara fazerul a ajuns pe linia de tramvai de pe podul Grant,cu ajutorul unul moș,de la anul o să bag căștile moto in dulap,vând fazerul și maxiul.ma las de mersul pe strada.nu e fun sa zbor 4-5 metrii in aer și să mă "trezesc" când ajunge ambulanta 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, shui a spus:

mai putine greseli in exprimare n-ar strica

(nu,nu dpdv gramatical)

Ami pare rău eu și cu mine,ne cerem scoaze

Altceva?

Acum 47 minute, PuFFO412 a spus:

Imi pare rau pentru experienta pe care ai avut-o. Eu inca sunt proaspat pe 2 roti deci o sa ma mai tina putin.

După 16 ani de mers pe 2 roti,incepe sa mi se termine norocul.e mai ok sa mă retrag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, sandu07 a spus:

Ami pare rău eu și cu mine,ne cerem scoaze

Altceva?

După 16 ani de mers pe 2 roti,incepe sa mi se termine norocul.e mai ok sa mă retrag

 

mi se pare mie sau e 'maxim' la tine  (??)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.06.2023 la 1:10, PuFFO412 a spus:

Multumesc frumos, sper sa imi iau ai cutiile anul acesta. Si sa mai apuc sa ies cu ea pana se atrica vremea

Vindea un coleg cutii pe aicii😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Ovidiu M said:

@initiator: ajuta-ma sa inteleg un lucru: Esti incepator, ai facut ceva km pe 650 si acum ai sarit  pe 1000? Si deja esti pieton?

Am facut aprox 4000km pe 650 si da, am trecut la 1000, si am ramas fara permis pt ca am depasit putin viteza :)

1 hour ago, shui said:

Eu nu inteleg cum de stie (sau cine l'o mintit) ca 'o sa mai tina putin' pentru ca e proaspat pe doua roți

 

horoscopu ..

Eu cred ca tu doar esti trol de forumuri, ceva constructiv poti sa zici sau doar te bagi in seama?

3 hours ago, Djenavar said:

Vindea un coleg cutii pe aicii😁

Am vorbit cu el, momentan nu am bugetul pt ele si nu pt ca ar fi scumpe, doar ca am alte prioritati in perioada urmatoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, PuFFO412 a spus:

 

Eu cred ca tu doar esti trol de forumuri, ceva constructiv poti sa zici sau doar te bagi in seama?

 

 

 

Pai ba chiar foarte constructiv,

cum poti afirma ca la tine o sa mai tina,ca esti  abea la inceput 

'bafta' cat si 'selectia naturala'  nu tine cont de anumite imprejurari,statut social etc ..

 

Candva,cu ani urma faceam si eu permise la din astia ca tine,si am incercat pe cat posibil a fi constructiv (a fost singurul lucru pe care l-am facut cu drag)

Blana,curbe,cox - toti le stiu/ stiau (după net

Frana,distanta de franare,conduita preventiva  - nici unul

"da' aveam prioritate .."

 

Habar n-ai cata munca era sa le scoti pilotii din cap,si câtă fugă pe langa ei prin poligon 

(puteau sa ma puna reclama pe sticla de apa minerala) si adesea invatau mai repede ce neînvățați .

 

N-am fost si nici nu sunt un racer,pentru ca motociclismul,in opinia mea,nu inseamna care-i primul,iar marea majoritatate din cei care se prezinta la cursuri din pacate de aia vin - sa iese din poligon int'o roata

 

Da scuza-ma,scuzati-ma

nu trebuia sa scriu nimic

 

(mai bine,imi vedeam linistit in continuare de caterinca,imi place si bascalia,ce sa fac ..)

 

Mult Spor si Sanatate !!

 

✌✌😎

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, shui said:

 

 

Pai ba chiar foarte constructiv,

cum poti afirma ca la tine o sa mai tina,ca esti  abea la inceput 

'bafta' cat si 'selectia naturala'  nu tine cont de anumite imprejurari,statut social etc ..

 

Candva,cu ani urma faceam si eu permise la din astia ca tine,si am incercat pe cat posibil a fi constructiv (a fost singurul lucru pe care l-am facut cu drag)

Blana,curbe,cox - toti le stiu/ stiau (după net

Frana,distanta de franare,conduita preventiva  - nici unul

"da' aveam prioritate .."

 

Habar n-ai cata munca era sa le scoti pilotii din cap,si câtă fugă pe langa ei prin poligon 

(puteau sa ma puna reclama pe sticla de apa minerala) si adesea invatau mai repede ce neînvățați .

 

N-am fost si nici nu sunt un racer,pentru ca motociclismul,in opinia mea,nu inseamna care-i primul,iar marea majoritatate din cei care se prezinta la cursuri din pacate de aia vin - sa iese din poligon int'o roata

 

Da scuza-ma,scuzati-ma

nu trebuia sa scriu nimic

 

(mai bine,imi vedeam linistit in continuare de caterinca,imi place si bascalia,ce sa fac ..)

 

Mult Spor si Sanatate !!

 

✌✌😎

 

Textul asta e cel mai contructiv din toate postarile pe care le-ai avut pe thread-urile mele. Nu sunt racer, nici nu voi fi. Legat de pierderea permisului, este prima oara in 8 ani de zile si prima amenda, asta e, din greseli se invata. Ma grabeam spre munca si am prins 500m liber, moment in care am fost impuscat cu laseru la 101 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, PuFFO412 a spus:

Textul asta e cel mai contructiv din toate postarile pe care le-ai avut pe thread-urile mele. 

Deci se poate de ambele părți :)

Că unii sunt convinși că acest forum e doar cu "heitări"...

Asfalt uscat și aveți grijă de corpurile voastre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, pierrotlefou said:

Deci se poate de ambele părți :)

Că unii sunt convinși că acest forum e doar cu "heitări"...

Asfalt uscat și aveți grijă de corpurile voastre!

Doamnele ajuta 🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate,de ce nu

Nu suntem baieti rai,dar ne grabim sa ne intelegem gresit (de aici si rautatile de rigoare,uneori)

(aia răi cu vestă si ciucurei nu scrie aici pe forum)

Acu si caterinca o fi un defect,dar daca-i de la corason se admite,nu ..? 😁

In general ajutam pe care cum putem,facem ca sa fie bine (ca sa nu fie rau)

si mai luam la plua asa sistematic din cand in cand (asa-i in tenis,ce sa-i faci ..) dar nu e cu rautate,e cu dulceață - ca injuraturile ardelenesti  😁

 

Hai,dă dumniezo binie la tătă lumea 

Am zâs !

 

✌✌😎

Editat de shui
.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...