Sari la conținut

"Cine iubeste si lasa..."


shui
 Share

Postări Recomandate

...

- Pentru ca-mi place (si apreciez) folclorul nealterat, rasfoind din cand in cand, am dat de data aceasta peste o motocicleta in videoclipul  "Blestem" ce-i apartine inegalabilei Maria Tanase, undeva pe la minutul 2:58 si nu-mi dau seama ce ar putea fi ('geaba i-am facut un screenshot ca tot nu-mi pot da seama).

Asadar, impatimitilor, aveti dezlegare si frau liber in elucidarea misterului.

 

Cele bune!

✌✌😎

 

 

 

Screenshot_20230817-164231.thumb.jpg.b75bc20d4bb618b629dd8e25bf53d62c.jpg

Editat de ivan pedala
..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to "Cine iubeste si lasa..."

Ceva din poza mea de novice ma impinge sa cred  ca farul ala ori e mai vechi ori mai modern decat oala ij-urilor

Da,posibil sa ma insel astfel ca las loc de contrazicere celor consacrati

 

(desi oarecum capatul tobelor miroase a peste)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Cum am mai spus adineauri,

este ca un poison  piesa asta pentru mine,ca un drog,

nu-mi aduce nimic bun dar reuseste adesea sa-mi starneasca apa la soareci din colțul ochilor.

 

(poate ca sunt eu mai romantic nitel din fire,ori poate demodat si nu mai corespund  tehnic vremurilor pe care le traim,sau doar prost,pur si simplu)

 

desi nu-s fan deloc Andra si nu-mi place pe ce-si risipeste vocea si talentul ei,dar are cateva preluari folclorice extraordinare unde nimeni nu o poate egala ca de pilda asta  ( BLESTEM)

Am vazut si tentativa Didei Dragan ,dar nici pe departe, desi  mai cu drag ascult din repertoriul ei personal fața de ce presteaza Andra,

Pacat de ea ...

 

In fine,

sa revenim la oile noastre acum

si in videoclipul Andrei apare o motoreta (dar eu suspectez a fi tot din perioada Mariei,fiind doar o secventa din acele vremi' intr-un alt cadru)

Asadar,

pe la minutul 2:12 parca,apare motoreta,si desi i-am facut si acesteia un screenshot tot nu diclesc  cu exacitate ce ar putea fj.

Si de data aceasta,ca si data trecuta las desfrau liber celor consacrati in elucidarea misterului.

 

Va multumesc !!

 

 

 

 

 

 

Screenshot_20230821-041613.thumb.jpg.1234486ff3b343392305601ca055e975.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...