Sari la conținut

Acte pierdute 125cc


mihai-mla
 Share

Postări Recomandate

Hey.Intrebare daca stie cineva.Am un motor 125cc (tip sportiva) care a fost adus din strainatate de nou , mai exact ceva chinezesc lifan ,au fost scoase un set de numere rosi si facuta asigurarea in Ro in urma cu ceva ani..Intre timp sau pierdut actele la el (nustiu ce acte avea ).Acum mai am doar autorizatia de circulatie provizorie si asigurarea ,care au expirat(pe ele.sunt scrise tipul de motor.capacitate.nr de identificarr..etc).Unde trebuie sa merg sau cum pot face sa merg sa mi se faca din nou acte pe el? cum sa procedez in situatia asta?sa il readuc din nou pe strada legal??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este al unui prieten, la cumparat de nou.a mers cu el 4 zile dupa care sa bagat intr-un sant cu el

..La reparat ,a plecat in State Si nu sa mai dat cu el.si de atunci sa mutat de 3 ori si nu mai stie unde a pus actele  ,Si mi-a zis ca mil da mie daca am ce face cu el ..tot ce a gasit este ce-a ce am zis mai sus..motorul este nou /era)) are 400 km la bord ..Cam asta ii poveste  .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, mihai-mla a spus:

Este al unui prieten, la cumparat de nou.a mers cu el 4 zile dupa care sa bagat intr-un sant cu el

..La reparat ,a plecat in State Si nu sa mai dat cu el.si de atunci sa mutat de 3 ori si nu mai stie unde a pus actele  ,Si mi-a zis ca mil da mie daca am ce face cu el ..tot ce a gasit este ce-a ce am zis mai sus..motorul este nou /era)) are 400 km la bord ..Cam asta ii poveste  .

Era bine daca-ti gasea manualul ala de gramatica din care sa mai inveti sa scrii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Djebelu' a spus:

Era bine daca-ti gasea manualul ala de gramatica din care sa mai inveti sa scrii...

Tu sa iti vezi de treaba daca nu sti in ce tara  am facut scoala si daca nu vrei sa ajuti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, mihai-mla a spus:

Tu sa iti vezi de treaba daca nu sti in ce tara  am facut scoala si daca nu vrei sa ajuti

Nici macar la coada vacii nu ai facut scoala aia. Ca in cazul acela sigur ai fi fost mai cu bun simt.
Continua tot asa si vezi tu cum se termina aventura pe forumul asta. Chiar daca a ta a inceput de ceva vreme.
Succesuri maxime!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...